Başlangıç Için

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Nefer HM tarafından paylaşıldı.

1. Nefer HM

Nefer HM Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Değerli abilerim,

Bu yaz Allah izin verirse ehliyet almayı düşünüyorum, malum ehliyetten sonra da motoru alma sırası geliyor. Şimdi konuların genellikle çoğunu okudum cc konuları falan. İşte herkes scooter tarzı motorlarla başla diyor ama ben açık konuşayım scooter tarzı motorlara binmek istemiyorum, öyle apaçilerin 3 kişi bindiği camları titreten motorlarada binemem ama çok becerikliyimdir çabuk kavrarım çabuk anlarım çabuk uygularım o yüzden ben daha çok repsol tarzı motorlardan istiyorum. Siz neler düşünüyorsunuz neler öneriyorsunuz öğrenmek isterim.

Teşekkürler.

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Değerli kardeşim

Bu konu ile alakalı bir çok yorum ve başlık bulabilirsin.

Ayrıca hoş geldin

3. Nefer HM

Nefer HM Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hoşbulduk,

Bakacağım, teşekkür ederim :)

4. kirbasumut55

kirbasumut55 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaslar ben de Yamaha yzf r25 Almak istiyorum baslangic icin ne dusunuyorsunuz?

5. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Hocam kimse kimseye scooter ile başlanacak demiyor. 250cc veya altında bir motorla başla sonra tecrübe ve eğitimle kazandıklarını üzerine koyarak daha yüksek cc lere doğru çık diyor.
    repsol tarzı dediğin motorlar anladığım kadarıyla racing olanlar. Bu sınıfta Honda CBR250R, Yamaha R25, Kawasaki 250SL, KTM RC200 bulunuyor. Bunların dışında koreli ve çinli bir takım 250cc civarı racing motorlar da var. Ama yeni başlayan biri olarak, bunlardan uzak durman tavsiye ediliyor. Sebebi çok ama en önemlisi parça kalitesi diyebiliriz.

R25 bunların içinde en hırçını ve yönetmesi en zor olanı. Sıfırdan başlayacak biri için o grubun içinde tavsiye edilmesi en zor motor.

Yukarıda tavsiyelerin dışında, Suzuki inazuma ve inazuma F (karenajlı olanı), KTM Duke 200 öne çıkan modeller. Enduro tarzı düşünürseniz Honda CRF 250L bulunuyor.

Ne alırsanız alın, mutlaka adam gibi bir yerden eğitim alın. Eğitimsiz o motorun üzerine çıkmayın.

Ek: Altın elbiseli Adam 250cc karşılaştırması:

happyfiliz ve kirbasumut55 bunu beğendi.
  6. kirbasumut55

kirbasumut55 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben azimli bir adamım en iyisini alır sonra araçla duygusal bağ kurarim. Onda ogrenirim her şeyi o yüzden kendime inandığım için yzf r25 i düşünüyorum. Honda çok titretiyor diyorlar

7. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Sen kararını vermişssin zaten, neyi soruyorsun ? Motor kullanmasını bilen, motor tecrübesi olan ve iyi niyetle cevap veren hiç kimse sana ilk motor olarak YZF R25'i önermez. Ama binilmez mi ..elbette alınır ve binilir ama bu durumda "değerli abilerim, siz neler öneriyorsunuz" diye bir soru sormamalısın ve bildiğini okumalısın.

8. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sanırım almak istediği motoru paylaşmışşşş :)

kirbasumut55 bunu beğendi.
  9. akalican

akalican Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
  10. crosscu0

crosscu0 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Selamın aleyküm bende önerilerinizi bekliyorum,daha önce motor sürmedim başlangıç olarakta Mondial 125 MH Drift'i düşünüyorum nasıl?

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Eğitim almadan motosiklete binerseniz basitçe telef olursunuz.
    Basitçe telef olmak mı bilinçli sürücü olup çocuklarına torunlarına yol serüvenlerinizi anlatmak mı.Tercih sizin.
    Ben eğitim alarak bilinçli sürücü olarak yoluma devam etme seçeneği kullandım.Bu yüzden 1974 yılından bu yana sadece motosiklet kullarak yoluma Güvenle ve keyfle devam etmekteyim.
    Önce motosiklet değil geçerli ehliyet ve "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri sonramotosiklet.Tabii ki olmazsa olmaz motosiklet için üretilmiş korumalı kıyafet ekipman ve kask.

happyfiliz bunu beğendi.
  12. crosscu0

crosscu0 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    U
    Telef olmak istiyorum

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Tamam ol ama burada olma git başka yerde telef ol

aks bunu beğendi.
  14. crosscu0

crosscu0 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Sayın hocam nereleri tavsiye ediyorsunuz telef olmak için

15. aks

aks Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba değerli hocalarım ve kardeşlerim. 18 yaşındayım. (1.85 boy-80kg)İhtiyaç ve birazda hevesimin olması nedeniyle motor almayı düşünüyorum. Malesef hemen alamayacağım. Biraz fazla araştırmacı olarak 3-4 ay önceden bu işi iyice öğrenip yoğrulmak istiyorum. O yüzden forumlarda dolaşıp yeni başlayan başlık adlarındaki yorumları okuyup bir şeyler kapmaya çalışıyorum. Fakat bu gönderiler çok eski olduğundan değişen bir şey olmuşmudur, önerilebilcek yeni motorlar çıkmışmıdır malesef bilgi sahip değilim. Ne yazık ki de bütçem yok bu yüzden birazda soğuk bakıyorum bu işe çoğu kişi o parayla dokunma bile diyor. Çok fazla sert tepkiler aldım aynısnı burdan almakda da korkuyorum. 3 bin tl bir bütçem var daha fazla ama ekipmana ayırdığımda parayı elimde 3 bin tl kalıyor ve bildiğim kadarıyla bu iş ekipmansız olmaz. Scooter diyen oldu ama bozuk yollarda mahveder beni. Biraz çabuk öğrenen tiplerdenim motoru öğrenene kadar trafiğe çıkmam zaten bunun ehliyetinide alıcam Allah izin verirse. Siz bana ne önerirsiniz yada bu işe hiç bulaşmayım mı? Bilmiyorum. Uzun yol motorsikleti istiyorum günlük 30km yapmalık. Tabiki bu fiyata bulamaz isem bekleyeceğim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşşekür ederim.

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    9 mm lik magnum isabetli seçim olur.Mümkünse toplu olanından al tek kullanımlık olacağı i,çin yeterli olur

Forumlara bakarak video izleyerek iyi ve bilinçli bir sürücü olunmaz.Yazı pkuyarak veya video izleyerek terzi,aşçı,berber vs olabilirsiniz ama asla sürücü olamazsınız.İmkanlarınızı zorlayın eğitim alın.

ismail şengül ve aks bunu beğendi.