Baslangic Kaski-125cc Race icin

Konu, 'Motosiklet Kaskı' kısmında Erdinc.Akbay tarafından paylaşıldı.

1. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Selam arkadaslar,

125cc bir racing edinerek motor hayatimi teorikten pratige gecirme noktasindayim.

Cok cesitli kasklar var. insan tabi ki ilk olarak en ust duzey en ozenilen kaski edinmek istiyor ancak fiyatlari da cok ucuk olabiliyor.

Duzeyime ve motoruma gore tabi ki en iyi guvenlik standardinda ve en optimum butcede marka model oneriniz var mi?

Tesekkurler

2. Tolga

Tolga Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    kardesim ben 600cc kullanıcısı olarak sana marushın onerıyorum.bunu bılen cok kısı yoktur fakat motorrad dergısının testlerınde ust sralarda yer almıstır.guvenlık sevıyesı oldukca yuksek ,dızaynları harıkadır.hatta en ıyı dızayna sahıp.japon kaskıdır.nede olsa japonlar ısını bılır.asla bugu yapmaz ayrı aparata gerek duymaz.benım aldıgım model hugaro modelı fıyatı 450ytl cıvarı.ama daha uygun olanlarıda var.250den baslıyor.sıddetle tavsıye ederım.motogıyım.comda bulabılırsın

3. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Selam Tolga,

Marushin in tesekkurler, inceledim cok guzel kask. Firma da koklu bir firma ve tasarimlari da hakikaten cok guzel. Romanya'da bulmaya calisacagim.

Kaski merak eden diger arkadaslar icin 2008 katalog videosunu ve web sitesini veriyorum.

http://www.marushin-helmets.jp/

http://www.youtube.com/watch?v=_j_EcVNk8c8&feature=related

Ayrica diger kask onerisi olan arkadaslardan paylasimlari bekliyorum.

Kazasiz gunler tesekkurler

4. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    başlangıç kaskı die bişi yoktur kullandığın ve kullanacağın motora göre en iyi kask hangisi ise git onu al emin ol zararda olmazsın..

ümit ecevit ve Barış bunu beğendi.
  5. Federal779

Federal779 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Zeus 1100 alabilirsin ..Kaliteli ve uygun fiyatlı...

6. Ertan.Derinay

Ertan.Derinay Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Türkiye'de gördüğüm ama markasını bilemediğim bir kask türü var, çok kişi bunu kullanıyor, şeffaf kask hiç görünmüyor, cesur insanlar bunu kullanıyor, artık onlara cesurmu desek yoksa daha başka bir şeymi bilemiyorum..:)

ümit ecevit, Barış ve Erol bunu beğendi.
  7. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

Tum mesajlara cok cok tesekkurler, butcenin cikabildigi en ust noktada taninan markalardan birinin bir kaskini alacagiz, gorunen o. tekrar tesekkurler!

8. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

Ben gel türkiyeden al derim benim bildiğin romanyada giyim gıda ve motosiklet aksesuarları motosikletler dahil biraz pahalı burda sana ulaş abi yardımcı olacaktır bende kask aldım zeus fiber kask çok sağlam fiyatı da uygun ben olsam türkiyeden alırdım...

9. Erdinc.Akbay

Erdinc.Akbay Misafir

evet dogru yaklasim. ikinci el motosiklet piyasasi Tr'ye gore daha uygun ancak aksesuar ve donanimlari pahali, imkan olursa Turkiye'den almakta fayda var.

10. mfidan22

mfidan22 Yeni Üye

İyi günler dostlar. Bu siteye ilk defa giriyorum. 2004 model suziki 400 burgman aldım ama daha önce hiç bilgim olmadığı için şimdi kıyafet konusunu sizlere soruyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

11. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    www.mototr.com dan kaliteli ve uygun fiyata bulabilirsin kardeşim...Ulaş bey de forum üyelerine hertürlü yardımı ve kolaylığı gösteriyor zaten...;)

12. Engin

Engin Yeni Üye

Motosiklet:
    Aprilia
    Metin abi dogru soylemiş. Bayramdan hemen önce gittim Ulaş bey'in yerine bir mont dizlik ve eldiven aldım sagolsun ciddi sekilde yardım etti.. Bu arada hediye ettigi havalı MF t-shirt'ü icin de ayrı tesekkurler :D

Metin bunu beğendi.
  13. tayga berat kılıç

tayga berat kılıç Aktif Üye

AGV marka airtech kasklar 378 ytl. hem valentino rossi tercih ediyor hem tam kapalı hem de ECE sertifikasına sahip bence onu al.

14. ufuktan_

ufuktan_ Yeni Üye

2 tane marushinim var ... marushinle birde kaza yaptım ... 10 üzerinden 8 veririm

2 puanı , D tipi kilit olmadığı için ve çok ama çok az cam kenarından hava aldığı için kestim

aero dinamiği , hafifliğini , güvenliği , şeklini tartışmaya bile gerek yok ... içinde şüphe olmasın al ve kazasız belasız kullan inşallah.............

15. yunus kara

yunus kara Yeni Üye

arkadaslar sticker ıhtıyacı olan varsa beklerim

16. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Marushinin ses seviyesi nasil? 50yle giderken kulaklik ister mi?

17. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Kardeşim motorun cc si değil kafanın değeri dikkate alman gereken konu bence yavaş yavaş giderkenn bişey olur düşersin kaskın sert bi cisme denk gelir kırılır kafan zedelenir boş ver bilindik koruyan işey al sen

Erol Ceyhan bunu beğendi.
  18. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Aynen katılıyorum kazanın nereden ve nasıl geleceği belli olmuyor bu yüzden hazırlıklı olmak gerek ben nitro f346 kullanıyorum gayet sağlam ve yakışıklı bir kask tek renk kulllanılması hoş geldi bana zeus modelleride gayet hoş birazda görsel olduğu için motora uyum sağlama durumu araştırmalarından sonra doğru bir karara varacağını düşünüyorum....

polat bunu beğendi.
  19. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    delta bisiklet ulaş hocama uğrarsan hem kafana göre ve hem kesene göre kask bulabilirsin ;)

20. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Bencede hakanı dinle Ulaş'ın yanına uğra kek ve çaydan faydalan kafanı ve keseni koru :)