Başlangıç motoru için sonunda izin

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Arda Özhan tarafından paylaşıldı.

1. Arda Özhan

Arda Özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    KTM
    Forumda bazıları biliyor beni sizler için oyuncak olan bir scooter hakkında bir çok konu acmıstım 1 senede bana bir motor parası yedirtti namussuz alet :d yok tekere 50 yok suna 20 yaklasık 300 400 lira masraf ettim ve yasım geldi artık 18ime sadece 1 hafta kaldı ve ehliyete yazılacagım ailem motor konusunda cok tutucu izin vermiyorlar ancak babamla oturup konustum bu sene sınava hazırlanıyorum iyi bir yer kazanırsam bana bir cbr 125 r almaya razı oldu ancak benim bir sorum var ben biraz yapılı bir insanım boyum 185 kilom 75 ancak Boy git gide uzuyor . ve seneye kadar tahminimce 186 filan desek bu motor bana kücük gelirmi başlangıçta ankarada şehir içinde kullanacağım. 2005 2006 model 2.el bir motor alacagım 3000 4000 lira arasında 0 a ayırabilcek bütcemiz %90 olmaz halam zaten karsı araba konusunda yardımcı olacak sanırsam ancak motora kesinlikle karsı destek cıkmaz . 2005 2006 model cbr 125 r ın temizini bulmam mümkün olurmu birde yeni kasa 125 r 1000rr gibi büyük bir yapıya sahip ancak eski kasa biraz kücük altımda kücük kalır gibi bir his var 250 r filan önerirmisiniz ?

2. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    motor ehliyeti alma yaşı 17 diye biliyordum ben niye bekledinki o kadar ? ilk motorunu 2. el alma ilk vitesli motorun olacaksa. çıkaracağı sorunlar seni motordan soğutur. 2010 model cbr 125 r iyi görünüyor. boyun için evet biraz ufak kalır ama yapıcak bişey yok çünkü başka alternatif yok. bende 1.82 yim benim altımda gayet iyi görünüyor. ama daha bunun kaskı var mont u var. yani 4000 lirayla sadece motor almakla bitmiyor işler. şimdi sen gençsin şekil istersin. o zaman güzel bi shoei kask birde dainese mont ( fazlamı oldu :D ) çekersin motorun hiçbi önemi yok gören zaten gündüz kuryeci akşam racing takılıyor sanar :))))