baykuş dan son anda kurtuluş:)

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında berkay yeşilay tarafından paylaşıldı.

1. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    arkadaşlar gecen hafta sonu abımle beraber motorla ayaş çanıllı barajına gittik.sabah saat 05:00 civarında güzel bir vakit geçirdikten sonra akşam karanlıgında da dönüş yolunu tuttuk saat 21:00 civarında ve barajın çıkış rampasında ilerlerken birden kaskımın üzerine yanı kafama dogru bişeygeldigini farkettim.çok anigelişti ve refleksle beraber kafamı asagıya dogru egdım ve tak diye bir ses geldi benden de arkada olan abımın once kafasına yani kaskına sonra omuzuna çarptıktan sonra yere düştü ve baktık ki baykus oldugunu anladık.çok ani gelişti olay sanıyeler içinde oldu ve hızımızda 70 civarıydı.tabıkı biz durmadık n oldugunu olay gectıkten sonra anladık.yolda da mıcır vardı biran dengemı kaybetmek üzereyken kontrolu tekrar ele gecırdım.yanı kaza yapmadık ama bir baykuşun bize nasıl saldırdıgını anlatmak istedim.inşallah ölmemiştir.aklim da kalmadı degil yani.

2. murat tuna

murat tuna Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    :)) yok arkadaşım , görmüyorlar o yüzden , yollarda bir sürü o güzel kuşlardan telef oluyor. Ben sabahları bakıyorum bir sürü araba çarpıp telef olmuş hayvanlar.

3. Adil Özel

Adil Özel Üye

Motosiklet:
    Mondial
    geçmiş olsun,Mutlaka motorun farına yakalanmıştır ışıkta kör oluyorlar.Benim'de başıma benzer bi olay gelmişti bir köy için'den geçerken kaskımın camını açmıştım küçük bir kuş kaskın içine girdi 10 sn kadar çırpındı gitti:)

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bence baykuş saldırmamış sizin ona doğru hangi hızla geldiğinizi hesaplayamadığı
    için çarpmış olabilir.
    neyse geçmiş olsun.

Şenol SEL bunu beğendi.
  5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmiş olsun.
    bende size nacizane tavsiye bakışınız düşük.Bakışınız daha yukarıda olsun.Mesela çenenizle ufku göstermeye çalışın.Daha ileriye bakın
    Sakın unutmayın motosiklet hareket ettikten sonra göstergelerle işiniz olmaz.
    Ya da en iyisi "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerine birebir olanlarına katılın.
    Ama sakın sadece trafiğe kapalı alanlarda ve karşıdan bir trafiğin olmadığı %100 güvenliği arttırılmış alanlarda verilen eğitimlere katılmayın.İllaki sizi trafiğin içinde gözlemlemeye ve yanlışlarınızı söylemeye dayalı eğitimlere katılın.
    O zaman gelen tehlikeleri daha önceden gözlemleme yeteneğiniz oluşacaktır.

öner coskuner bunu beğendi.
  6. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    murat abi benım bıldıgım baykuş gece en güzel gören hayvanların basında geliyor.ama tabiki bilemem oandaki davasını ben üzerime bişeyin geldigini fark ettim ve o anda baykuşun kanat altındakı beneklerini gordum yanı kanadını actı hamle yaptı sanıyelık yanı ondan sonra tak dıye bı ses gerisini bilmiyorum n oldu yola devam çünkü

7. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    tsk ederim saolun araba gıbı kaporta olmayında gelen herturlu tehlike direkmen üzerimize gelıyor.hayırlısı olsun bakalım buda bı tecrube oldu bizim için.her kötü olaydan iyi bi sonuc cıkarmak gerekıyor.

8. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    tsk ederim oda bi ihtimal tabikide ...

9. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    tsk ederim şenol hocam motorlarda biliyorsunuz ki görüş mesafesi kısıtlı araba gibi degiller tam olarak heryeri net göremiyorsunuz o nedenlede devamlı cokileriye bakamıyorsunuz.gece sürmesiniçok seviyorum ama görüş kıstlaması bazen insanı zorluyor.o nedenle helede benım gıbı bır barajdan cıkıp patıka yolda gidiyorsanız devamlı vıraj olan bır yerde daha da zor oluyor sürüş.yinede tsk ederim.ilginize;

10. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    geçmiş olsun, kuşlar genelde, barış hocanın da dediği gibi, geliş hızınızı hesaplayamadıkları için daha doğrusu sürüş hızınız doğanın normal seyri içinde varolmadığı için kaçamıyorlar ve bir şekilde çarpma kaçınılmaz oluyor. üzücü ama pek de değiştirilebilecek bir şey değil ne yazık ki. bizim buralarda özellikle otobanda çokca geziyorlar. belirli bir mesafeye kadar yaklaşmadan manevra yapmıyorlar ve kaçmıyorlar. son anda kaçtıklarında da bazen beni sıyırıp geçiyorlar. şu ana kadar iki kere çarpışma yaşadım ve yapabileceğim bir şey yoktu ne yazık ki! birkaç kere de manevra yaparak kaçtığım olmuştur.

bütün bunlar bir yana, şu söylediğinizi anlamadım; motosikletlerde görüş mesafesi arabalara göre neden daha kısıtlı olsun?

11. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    gorus mesafesi derken gece gorusunden bahsediliyor bu konu hakkında konustugumuzu unuttunuz sanırım.motorun gece gorusunu arabanın gece gorus mesafesını bır tutmayacasınız heralde.

12. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    "görüş" deyince, daha genel yaklaşmışım olaya. kusura bakmayın. gece görüşü olunca mevzu ne yazık ki daha sınırlı... :D

13. berkay yeşilay

berkay yeşilay Aktif Üye

Motosiklet:
    Mondial
    estafurullah ne demek kusurluk bişey yok sadece gece gorüş için yazdıgım için şaşırdım o kadar.iyi forumlar.