Ben ve yeni motorum daelim roadwin 250r

Konu, 'Motosikletinizin Resimleri ve Videoları' kısmında Mert YILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Mert YILMAZ

Mert YILMAZ Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Selam arkadaşlar ben 1 hafta kadar önce kayıt oldum bugün geldi motorum ben de resimlerini sizinle paylaşmak istedim işte benim ilk göz ağrım :)

Motor görünüş olarak çok güzel internetteki resimleri gibi değil.Hem çok kaslı duruyor hem de sesi mükemmel.Bugün 30km yaptım belki de dünyanın en zevkli şeyi motor sürmek :) Bazı arkadaşlar internette bu motorun ön kısmına kalitesiz felan demişler fakat kesinlikle süper bir tasarımı var asla touring gibi durmuyor tam bir racing tipi var.Yeni motor alacak arkadaşlar varsa kesinlikle tavsiye ediyorum 8bin 500tl motorun fiyatı.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    17 yaşındasınız.Umarım ehliyetiniz full korumlaı kıyafet ekipman ve kaskınız ve "Güvenli sürüş eğitimleriniz" vardır.

3. Mert YILMAZ

Mert YILMAZ Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Şimdilik sadece güzel bi kaskım ve eldivenim var yaz geliyor diye mont almadım sonuçta şehir içi sürücem ve hiç hız tutkum yoktur ağır ağır sürerim öyle işte :)

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  5. Mert YILMAZ

Mert YILMAZ Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Resimlerin hepsine baktım hepsi şehirler arası yolculuk ta yüksek süratte yapılan kazalar gibi geldi bana ki büyük ihtimal öyle.Bugün motor sürerken çıktığım en yüksek hız 58km felandı o bile hızlı geldi bana ben ısparta da yaşıyorum şehir den daha çok ilçe gibi burası öyle uzun geniş sürat yapılacak hiçbir yol yok nerdeyse o yüzden biraz da mont almama gereksinimi duydum evimden çarşı yürüyerek 15dk ben motoru çarşıya git gel ve turlamak için aldım(biraz da hava atmak için aslında :p) bu yüzden çizme mont korumalı pantolon almadım.Bu düşüncelerimin çok da saçma olduğunu düşünmüyorum tabi daha 1 günlük sürücüyüm ne kadar doğru bilemem.

6. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle Motorun hayırlı uğurlu olsun kardeşim :)
    İnsanın başına ne zaman ne geleceği inan belli olmuyor,dilerim hiçbir kaza bela görmessin ama geldiğinde vah demenin hiçbir faydası olmuyor.Ben 10 km hızla giderken kazada aldığı bir darbe sonucu kaskım resmen çatladı.Motor sağ ayağımın üstünde sürüklendi ama allahtan motosiklet botum vardı ve inan ucuz yırttım.Bana sorarsan ucuzundan da olsa mutlaka bir tane edin kardeşim sana keyifli sürüşler dilerim.

Mustafa_Karik ve Şenol SEL bunu beğendi.
  7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    58 km hızla gitmek demek 10 katlı binadan düşmekle eş anlamlıdır.
    Diğer yandan
    aklınızda olsun diye yazıyorum.Yaptığınız hıza göre hesaplamayı siz yapın.
    100 km sabit hızla giderken saniyede 27,7 metre yol alırsınız.
    100 km sabit hızla giderken kuru hava ve asfaltta düşerseniz ( ki illaki düşeceksiniz) 65 metre sürüklenirsin.Bu sürüklenme esnasında ortaya bir sürtünme ısısı ortaya çıkar.Bu da 65 mt sonunda 770 dereceye çıkar.
    En sağlam kemiklerimiz elmacık köprücük ve kalça kemiklerimizdir ki bunların erime dereceleri 520 derecedir.770 derecede bu sağlam kemikler ne hale gelir düşünün.
    Ben Ispartayı ve diğer ilçelerini çok iyi bilirim.Antalya dönüşlerimi İsparta üzerinde yaparım.Konakladığım bazı yerler var ama konumuz bu değil.
    Siz hava atmak için motosiklet kullanıyorsanız benim size diyecek bir kelimem kalmadı artık.İleride benim neden korumalı kıyafet ekipman kullan dediğimi anlayacaksınız ama tabii hala tek parça ve hayatta olursanız.
    Eğitim almadan normal kara taşıtlarından 30 kat daha tehlikeli bir araca biniyorsunuz ve yollara trafiğe çıkıyorsunuz.Ve yavaş gidince bir şey olmayacağını düşünüyorsunuz.Çünkü siz alatınızdaki araca zaten hava atmak için biniyorsunuz.Bu forumda yakın zamanda kaza yapan arkadaşımız dostum Doğan Parıltı var.Hızı 10-15 km de iken ona çarpan otonun verdiği hasarı o anlatsın size.
    Olduğu yerde hareketsizken motosikletle düşen çok arkadaşımız var onlar anlatsın sana nasıl bir duyguymuş.Bilincsizce sürücülükle motosikletten düşmek eşekten veya katırdan düşmeye benzemez.
    Düşünce neler olacağını asla bilemezsin.Asla katta düşmeden düşmenin acısını vucudundan götürdüklerini asla bilemezsin.

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sana bir kaç resim yollayacağım özelden.Bu kaza resimlerindeki görüntüler 30 km ve daha altı hızlarda olan kaza sonuçları görüntüleri.Baka bakalım neler diyeceksin o resimlere de bir mazeret nasıl bulacaksın.

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ve benim ve Erol hocamızın sürüş dersleri altındaki ve diğer konulardaki mesajlarımızı incele.Ne demek istediğimizi anlayacaksın.

10. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    motorun guzel. ama ehliyetsiz arac kullanmak, silahla adam oldurmekle ayni benden soylemesi. isi ciddiye alsan iyi olur. hizli gitmeyi gectim; 10'la giderken bir yayaya carpsan ve yayanin basina bir sey gelse, tum suc onun bile olsa cinayet islemis gibi olursun. bu isin yavas gitmekle, hizli gitmekle alakasi yok. olur da basina gelirse, iceride beni hatirlarsin. kiyafet konusuna deginmiyorum bile.

Şenol SEL bunu beğendi.
  11. Ahmet Kıyak

Ahmet Kıyak Misafir

40-50 km hızla giderken düştüm motordan. Üstelik frenleme yaptığımı da hesaba katarsak hızım daha da azdı muhtemelen. Omzumu sakatladım, 1 aydır raporluyum. Hala düzelemedim.
    Korumalı kıyafetlerim olmasaydı, halim perişandı.
    Uyarıları dikkate al güzel kardeşim. Maksat sen zarar görmeyesin. ;)

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Trafikte yüzbinlerce motosiklet sürücüsü var ve çoğunluğu full korumalı kıyafet ekipman la yol alıyor ve sana göre bunlar fazla abartıyor sana göre hızlı gidiyor daha iyi nasıl motosiklet sürücüsü olurum diye eğitim alıyor ama sen hala kendi havandasın.bende sen daha sağlıklı sürücü olasın diye hiç bir menfaatim olmamasına rağmen bir yerlerimi yırıtıyorum.
    Sence ben salakmıyım.
    Sana eşimin eğitimlerden bir video yükleyeceğim.Trafiğe kapalı alanda 10 km hız altında başlangıç eğitiminde eşimin giyinişini görsen dersin ki uçmuş bunlar ne gerek var o kadar sıkıntı çekmeye dersin.

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Eşimin kafken kerpe gezimizdeki fotolarından biri.
    Eşim o gezide sürücü değil artçı yani arkamda yolcu idi ve full korumalı kıyafet ekipmanı ile görülmekte. Düşün eşim sadece arkamda yolcu iken böyle giyinmekte. Keza eğitimlerde de aynı kıyafeti giymekte.
    Eşim iki üniversite bitirmiş şirket sahibi sence eşim yanılıyor olabilir mi.
    1365183691145.jpg

14. Mert YILMAZ

Mert YILMAZ Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Bilgileriniz için çok teşekkürler . Söylediklerimin saçma olduğunun farkına vardım bu rahatlığımın sebebi belkide daha yeni motor almış olmam ve daha hiçbir korku veya kaza yaşamamış olmamdan kaynaklanıyor belkide.Bugün ilk işim gidip mont almak olucak.Hocam ama biraz kesin konuşmuyor musunuz illaki düşüceksin felan diye yani tamam belki de motor alanların yuzde 90 ı düşüyor ama her motor süren de düşecek diye bir kaide var mı bilemiyorum böyle kesin konuşunca korkutuyorsunuz hocam beni yapmayın :)

15. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu senin %90 duseceğin anlamına gelir artı eğitimsiz olmanı fa hesaba katarsak %99 sence risk biraz yüksek değil mi

Fahrettin ve Şenol SEL bunu beğendi.
  16. Mert YILMAZ

Mert YILMAZ Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Ben ehliyetimi alırken bana hiçbir ders verilmedi.Ayrıca eğitim nerde alınıyor bilmiyorum zaten şuan evimin önünde sürüyorum kendimi eğitmek maksadında bilmiyorum artık nasıl bir iştir bu ehliyet alıyoruz bize son gün scooter sürdürüp yolluyolar. :S

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bilmediğiniz eylemi kendi kendinizer nasıl öğreniyorsunuz.Bizede yolunu yazarmısınız ne menem bir şeydir bilmediğiniz eylemi kendi kendinize kapı önünde öğrenmek.
    Hani kitap okuyarak problemleri deftere tahtaya çözerek matematikçi olabilirsiniz de nasıl bir sürücü olunuru netten forumlardan okuyarak yaparsınız onu anlayamıyorum.
    Nerede nasıl hata yaptığınızı nerede doğru uyguladığınızı nasıl gözlemleyebiliyorsunuz.Bir yolu varsa bizimle paylaşırmısınız.Bizde öğrenelim Eğitim için git gel lerden bir sürü para ödemekten kurtulalım.
    Bir insanin bildigini zannettiği bir şeyi öğrenmesi, imkansızdır (Epiktetos)

18. Mert YILMAZ

Mert YILMAZ Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Hocam övünmek gibi olmasın ama arabayı çok iyi sürerim yani babamla çok gezmişliğim oldu.Motorda ki sistem de arabadaki gibi olduğundan hiç zorluk çekmedim ilk binişim de bile stop ettirmeden direk kalkabildim.Bu sabah yarım debriyaj çalıştım mesela bizim evin çıkışı biraz tümsek orda vites 1 deyken debriyajı çekiyordum stop ediyordu motor bugün onuda hallettim şükür hiç stop ettirmiyorum artık bunun dışında hiç stop ettirmedim daha motoru.

19. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Mehmet Bey;

Öncelikle hayırlı olsun.

Evet alacağın malzemeler sana anlamsız veya pahalı gelebilir. Ancak emin ol şu yaşındaki 1 saatinden bile daha değerli değil. Bende senden şuan farksız değilim motosikletim dahi yok. Ancak şimdiden her şeyi okuyup birşeyler kapmaya çalışıyorum ve ehliyet almadan başlangıç eğitimlerimi iyi bir eğitimciden alıyorum ki; ileride eşimi, annemi, babamı yanlız bırakmayım veya onlara kaza bela yaşayarak yük olmayayım.

Bir örnekte arkadaşımdan ben vereyim. Yakın bir arkadaşım uzun yola çıktığında ve full korumalı bir haldeyken; mola sonrası çıktığı yokuş yukarı yolda 5 sn kadar zaman geçtikten sonra karşı yönden bir araç şeridini terkedip, arkadaşıma çarpmıştır. Yaklaşık 1 yıl ameliyatlar geçirmiş, üzerine 1 yıl kadarda koltuk değnekleri ile dolaşmıştır.

Yani sonuç olarak kaza sadece sana bağlı olan birşey değil. Genç yaşında hayatını umursamaz davranabiliyor insan. Fakat yaş ilerlemeye başlayınca hayatının değerini ve geride bırakacaklarını çok daha önemsiyorsun. Dolayısıyla geç olmadan sana farkında olabilmen için burada mesaj yazanlar uğraşıyor. Kimseye kırılma alınma.

Unutma yüzde bir risk bile RİSK'tir.

Güvenli, kazasız belasız sürüşler.

20. Mert YILMAZ

Mert YILMAZ Yeni Üye

Motosiklet:
    Asya
    Teşekkür ederim bilgileriniz için arkadaşınıza büyük geçmişler olsun bende karşıdan gelenin bana çarpmasından çok korkuyorum zaten şahin,doğan,toros,kamyon,belediye otobüsü gibi araçları görünce hemen uzaklaşıyorum onlardan :)