ben yeni katıldım...

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında mustafa özhan tarafından paylaşıldı.

1. mustafa özhan

mustafa özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşlar selamlar. ben aranıza yeni katıldım. ankarada oturuyorum... devlet memuruyum... iyi kötü bir tane motorsiklet aldım. yamaha r6'dan yana kullandım tercihimi. tamamen gezmek ve dolanmak maksadıyla aldım. tecrübem ehliyetim var. ama 300 gibi bir sürate çıkacak cesaretim yok. çok öyle gaz veren oluyor bana ama önce emniyet diyorum ben. kıyafet ile ilgili ekipmanlar aldım herşeyim tamam. ama çooooooook zevkli gezmesi ankarada dolanıyorum mesai sonrası zaman buldukça. yeni taşındım buraya tam bilmiyorum yolları nerden döner nereye gider ama çevreyolunda sabit güzergah belirledim orada geziyorum. forum cidden hoşuma gitti ve ondan sonra üye oldum. ciddi faydalandığım bilgiler oldu. özellikle kaza ile ilgili resimleri görünce 120km'yi geçmiyorum artık, gerçi en fazla 150km yapmıştım. benim amacım zaten zevk almak. yavaş gidince ben daha fazla zevk alıyorum. şimdiden tanıştığımıza sevindim... teşekkürler.

2. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz. Keyifli forumlar diliyorum.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.163.500 km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Not:Motosiklet geçmişiniz ve yaşınız hakkında da bilgi alabilseydik daha şık olurdu.Birde forum avatarında birbirimizi tanımak amacıyla gerçek yüz fotosu kullanıyoruz.

4. mustafa özhan

mustafa özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    ankaradan katıldım aranıza...
    yaşım 31 ve herhangi bir resmim yok şu an, bende arabanın göstergesini koydum. ilerleyen günlerde güncellerim onu...
    ben Yamaha R6 aldım bile.
    6 senedir görev nedeniyle motorsikletten uzaktım ama şimdi tekrar kullanmaya başladım. ilk racing motorum bu. daha önce şahsıma ait olmasa da akrabaların 51-150cc arasındaki muhtelif motorsikletlerini kullandım. ama 6 sene içerisinde ciddi bir meleke kaybım var. yani sanki ilk defa kullanıyorum gibi hissettim ilk 2 gün. sonra alıştım.
    mont korumalı zaten DAİNESE aldım. kask SHOEİ... toplam 1500 tl verdim ikisine. kask emsallerinden ucuza aldım, dükkanı kapatıyordu adamlar. pantolon ve diz koruma ayakkabı gibi şeylerim eksik. onları da DAİNESE alırım.
    motorsikletin lastikleri değişmek istiyorum, frenleme de güven vermiyor. onuda MİCHELİN PP2CT veya DİABLO ROSSO almayı düşünüyorum.
    motorsikletim orjinal, öyle oması burasıyla oynamadım. en fazla tüp egzos takarsam takarım , o da sesi hoşuma gidiyor diye...

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ayakkabu değil çizme alın.
    Diz koruma derken harici dizlik değil Motosiklet pantolonu alın.
    R6 gibi ciddi bir makine için bana göre eksiklerinizin tamamlanması adına eğitim almalısınız.
    Rahmi hocamın bir sözü vardır.
    Eğitim almadan sınıf atlarsanız ölürdünüz demişti hatta bu konuda bu forumda da bir yazısını paylaşmıştım.
    R6 çocuk oyuncağı veya onda motosiklet sürmeyi/kullanmayı öğrenilecek bir makine değil.En ufak hatanız sizi ya ciddi sakatlanmaya yada ölüme götürmesi işten bile değil.
    Burada anladığım kadarıyla bu eylemi birazcık sanki basite aldığınızı üzülerek görmekteyim.Motosiklete alışmak ayrı şey ona hakim olmak ayrı şey.
    Motosiklet diğer çok tekerli araçlar gibi değildir.Bunları fark etmişsinizidir.

gelin yol yakınken sağlıklı iken eğitim alın yola öyle devam edin.
    Hayırlı yolculuklar

Gökhan Yasdal bunu beğendi.
  7. mustafa özhan

mustafa özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aynen katılıyorum ama eğitim olayını evin taşınması işlemi gibi sıkıntılı bir dönemden sonra halletmek gibi bir düşüncem var. önce emniyet dediğim için zaten çok sık binmiyorum. hatta binemiyorum bu aralar. ankarada eğitim olayını halletmek istiyorum ben. sanırım honda gibi bir firma veriyor eğitimi. asla hafife almak gibi bir düşüncem yok, zaten makina tahminimden ve hayalimden güçlü. zaten gazlı bir sürücü de değilim. eğitim almamak gibi bir ihtimal yok.
    bir de tabirlerim değişik olabilir, ayakkabı bot falan karıştırıyorum tabirleri, kafam yoğun biraz ... affola...

8. mustafa özhan

mustafa özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    teşekkürler kardeş...

Eren Göksel bunu beğendi.
  9. mustafa özhan

mustafa özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    teşekkürler ...

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hondanın eğitimleri güzeldir fakat kapalı alan eğitimlerinden ve pistte 50 km hızdan öteye geçmeyen bir sistemdir.
    Bu yüzden siz durumunuzu düzeltin ben Ankara'da size "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimini kapalı ve trafiğe açık alanlarda olmak üzere verecek kişiye yönlendireceğim.
    Birde bilgi olsun diye yazıyorum.
    Ankara'nın iklimi karasal iklimdir.
    Kasım ayı itibariyle özellikle geceleri hava sıcaklığının ani değişikliğinden dolayı gizli buzlanma çok sık olmaktadır.
    Bu yüzden özellikle güneş battıktan ve güneş yeni doğduğu saatlerde ve gölge olan yerlerde çok dikkatli olun.
    Şu anda sürüş sistemi hakkında hiç bilginiz olmadığı için çok ciddi tehlikeler yaşayabilirsiniz.
    Aman diyeyim.

11. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Mustafa motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar. Motosikletin hayırlı olsun kazasız belasız kullan.

mustafa özhan bunu beğendi.
  12. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza hoşgeldiniz,keyifli forumlar

13. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Foruma hoş geldiniz,kalıcı ve katılımcı olmanız dileğiyle..

14. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz.

15. mustafa özhan

mustafa özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    teşekkürler abi... ama rahat ol, sabah erken mesaiye gidiyorum yaya olarak, yakın işyeri. gece 9 gibi ancak eve gitmiş oluyorum. kullanamıyorum makineyi zaten:( ilgine teşekkürler abi...

16. Mete Gökmen

Mete Gökmen Üye

Hoşgeldiniz iyi forumlar dileriz :)

17. mustafa özhan

mustafa özhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    lastik ve akü üzerine fikirlerinize başvurmak istiyorum.
    1. akü olarak bosch 12V/8 Ah YTX9-BS Moto. Akü 99TL veya 12V/9 Ah YT9B-4 / YT9B-BS Moto. Akü 178 TL,
    2. lastik olarak da Michelin pilot road 2ct veya pilot power 2 ct arasında kaldım.

sizin önerileriniz hangi iki seçenekten bir tanesi olurdu ? lastikleri şehir içi veya şehirler arası ( belki ) kullanacağım. fikirler için şimdiden teşekkürler.