Beni Uzun Turlarda Memnun Eder Mi?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında kivrak42b tarafından paylaşıldı.

1. kivrak42b

kivrak42b Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Mondial 150 mr uzun turlara gelirmi

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ilk mesaj da bu mu sorulur.Kimsin önce bir selam verir medeni İNSANLAR sonra sorusunu sorar.Neyiz biz burda ne yerine koydunuz bizi bu forumda.

3. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol Hocam uzun tur nedir? Güney afrikayı turlamak mı yoksa köye gidip gelmek mi? :D

Şenol SEL ve Murat Ateş bunu beğendi.
  4. kivrak42b

kivrak42b Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    İnsan yerine koyduk sorduk ben selam vermemekle hata yaptım belki ama bu gurur kibirle sizde kendinizi belli ettiniz..

5. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    kivrak42b kardeş iş ve yaşını paylaşman mümkün mü acaba?

6. kivrak42b

kivrak42b Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    İsmim mehmet kıvrak 40 yaşındayım silah firmasının birinde montaj ustasıyım

7. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hoşgeldiniz Mehmet Bey

Yapacağınız ve aracın km si önemli. Mondial bence uzun kilometrelere dayanmaz. Tabiki gider ancak hem yorar hem grubu etkiler, hemde km yapmış motorun arızası daha çok olabilir. Ancak kulöanmadım siz yinede kullanmış arkadaşlara sorun.

Onun yerine bin tl falan fakla ybr alsanız daha iyi ve istediğinizi yapaak bir motor.

Doğan PARILTI ve Yavuz ÇIBUK bunu beğendi.
  8. kivrak42b

kivrak42b Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Teşekkür ederim .. hafta sonları ortalama 500 km yapabilecek bir motor haftaiçi günlük 10 km geçmez

9. kivrak42b

kivrak42b Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    İsmail bey teşekkür ederim.ybr 125 lik ten bahsediyorsunuz

10. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Haftasonu 500km uzun yol sayılmaz. Hangi motora bakım yaparsan seni götürür. Bence siz scooter bakın

11. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Aynen ybr125 çok daha kaliteli bir motor.

Mondial tabiki 500km götürür ama 500 kö yide hafife almayın okadar basit bir işte değil. Yordumu yoruyor.

Ancak brlli km ve yıldan sonra civatalarınız atmaya başlayıp sizi üzecektie bu motor. O nedenle daha kaliteli bir motoru tercih edebilirsiniz. Ancak tabiki sizin seçiminiz

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  12. kivrak42b

kivrak42b Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Teşekkür ederim gerçekten ybr yi beğendim sorarak iş yapmak ne güzel..

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    insan yerine mi koydun.senin insan yerine bu şekilde koyman varsa ben az bile demişim.

14. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Honda cbf150 ye de bakmanız da fayda var eğer benim gibi hacimliyseniz daha da güzel durur ;)
    Bu motorlar vefalı motorlardır kolay kolay yarı yolda bırakmaz ben cbf i 20.000 km kullandım inan çok rahat ve sorunsuz bir motor.

Şenol SEL ve İsmail bunu beğendi.
  15. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu nasıl bir tavır!!! Bu nasıl bir konuşma üslubudur!!! Siteye her yeni katılana bütün kibrini ve sevimsizliğini sunmak yerine düzgün şekilde yönlendirmek yada bilgilendirmek bu kadar zor mu? Medeni bir insan değil cahil bir insan egosundan bile fazla ego'ya sahip olduğunu düşünüyorum şenol senin. Yaşça büyük olabilirsin ama CAHİLSİN , ACİZSİN... Her konunun altına eğitim , eğitim demeyi biliyorsun ama sana pek çok kişinin söyleyemediği söylüyorum bu sitede... Sen git ilk önce sevimli can dostlarımıza (kedi,köpek) verilen temel eğitimleri al ondan sonra insanlık dersini de aldıktan sonra bu siteye tekrar üye ol.Bu motosiklet camiasında senin gibi zatlara yer yok. Kibrini al ormana yerleş ama hayvanlara zarar verme. Ormanı falan da yakma belki uslu bir yaşlı adam olabilirsen ŞİRİNLERİ de görebilirsin...

16. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    Sayin Erhan Basimoglu ve Senol Sel, burada her ikinizinde uslubu hos degil.. ama Erhan Bey ozellikle sizin yazinizdaki asagilama ve hakaret icerikli olmasi kesinlikle yanlis !! Senol Hocayi yillardir taniyorum ayni masada yemek yedik evet bazen sert bir uslubu vardir..burasi gercekten dingonun ahiri degil ! Forum kurallari diye bir sey var..ben bu konuda kendini tanitmayan bireylere asla cvp yazmiyorum.daha onceden direk uyelikleri siliniyordu..Mehmet Bey 40 yasindasiniz buyugumsunuz ancak bir foruma giris yaptiginizda once merhaba demeniz gerekirdi..yolda giderken hic tanimadiginiz birine saat sorarken bile bi pardon denir bunlari benim soylemem bile yanlis..konunun tartisma boyutuna daha fazla girmesini istemiyorum..gerekli bilgileri almis oldugunuz dusuncesindeyim.konuyu simdilik kilitlemiyorum ama devami gelirse konuyu kapaticam

Saygilarimla

17. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Onur kardeşim öncelikle her iki kişininde üslubu doğru değil demişsin ama ben bu konuya 10 gün sonra cevap vermişim o zaman içerisinde neredeydin de ben cevaplayana kadar şenol u uyarmadın ??? Konu mu kilitlenir kapanır mı bilmiyorum. Bu iş size kalmış bir şey ama söz konusu o zatın her seferindeki bu tip konuşmalarından oldukça rahatsız olduğumu dile getirdim ve böyle düşünen kişilerinde olduğunu düşünüyorum. Yeni üye olan kişilere bu konuşma üslubu ile yaklaşılmaz eğer sakin kalıp adam gibi uyaramıyor isen sessiz kalıp birinin uyarmasını beklemektir doğru olan!!! Mehmet kıvrak da zaten hata yaptığın farkında düzeltti olayı... Neden ?? Çünkü ismail adam gibi yaklaştı adama. Anlata bildim mi konuyu bilmiyorum.

18. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence Şenol Hocayla Erhan konuşup halledebilirler özelden. İkisi de forum için aktif ve önemli kişiler. Buranın iyiliği için yapılan konuşma dışarı vurulmasın bu şekilde. Kendi içimizde halledelim. Konu da iyice uzamasın.
    Onur Bey siz de şu mesajların buradan kalkmasını sağlayabilirsiniz isterseniz çünkü kişilere cevap hakkı doğup uzayacak gibi.

19. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    Erhan hocam foruma cok sık giremiyorum konuya yeni goz attim ve gordugum olayi dile getirdim.dogrudur senol hoca biraz sert dille konusur ama sizinde direk onu hedef alarak kisisel yorumlar yapmaniz hic hos degil.senol hocam mumkun oldugunca daha kibar bir uslub kullanman..anlayisiniz icin tesekkurler..

20. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Erhan da biraz aerttir valla :) beraber yer içeriz bu kadar sinirlendiğini ilk defa gördüm.

Erhanım yiter. Valla alırım anahtarını.

murat acar bunu beğendi.