benimle ardahana gelicek arkadaslar arıyorum

Konu, 'Önerdiğimiz Gidilecek - Gezilecek Yerler ve Parkur' kısmında okankosova tarafından paylaşıldı.

1. okankosova

okankosova Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    güzel yurdumu görmek gzmek istiyorum ve bu sebeptendirki benim gibi düsünenen motor tutkunu arkadaslarmla bir ucundan başlamak istiyorum.
    düsünsenize arkadaslar yaza kadar organize olup yollara düştügümüzü ?

Emre Özçelik ve öner coskuner bunu beğendi.
  2. mehmet MORCU

mehmet MORCU Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    mrb benim ve bir kaç arkadaşımın (bu forumda yani) zaten böyle bir planı var bu konuyu ileriki günlerde konuşalım yalnız benim kararım kesin ve bütün hazırlıklarım tamam görüşmek dileği ile..

3. okankosova

okankosova Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    evet konuşalım.
    bahsettiginiz arkadaşların actıkları bir konu varmı ben göremedim ?

4. mehmet MORCU

mehmet MORCU Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    okan bey ben ve ilhan abi birde benim bir arkadaşım var pc kullanmayı bilmediği için üye değil foruma irtibatı koparmayalım hatta konuyu açalım isterseniz buraya gelecek olan arkadaşlar isimlerini yazsın ne dersin???

okankosova bunu beğendi.
  5. okankosova

okankosova Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    süper olur bide söyle diyelim mesela niyeti olan düsünen arkadaslar yazalım.
    eminim yaza kadar ciddi bi topluluk oluruz.

6. Tayfun Seyrekbasan

Tayfun Seyrekbasan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok

okan bey motorumu satmak zorunda kaldım için su anda motorum yok.ama yaza kadar almayı planlıyorum motor yaza yetişirse bende varım...

7. okankosova

okankosova Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    yeterki keyifli bir güzergah ve ciddi bir topluluk olalım motor problemi yasıyacagımızı sanmıyorum.

UzunYolSever bunu beğendi.
  8. mehmet MORCU

mehmet MORCU Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    tamam dır bu iş açıyorum listeyi gelmek isteyenler adını yazsın
    bu arada güzergahı belirleriz daha zaman var..aksilik olmazsa 15/07/10 da çıkış yapıyoruz..

1.ilhan aydınlıoğlu
    2.mehmet morcu
    3.o.somuncu
    4.okan kosova
    5.burak göral
    6.
    7.
    8.
    9.
    10.

okankosova bunu beğendi.
  9. okankosova

okankosova Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    evet zaman var ama ben simdiden heyecanlndım dogrusu:)

10. burakgoral

burakgoral Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    burak göral. bu arada tarihini yaklaşık olarak verebilirsniz iyi olur.

11. mehmet MORCU

mehmet MORCU Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    ekledim burak tarihide belirttim ..

12. Alp eR

Alp eR Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben de katılmak isterim.

1.ilhan aydınlıoğlu
    2.mehmet morcu
    3.o.somuncu
    4.okan kosova
    5.burak göral
    6. Alp eR
    7.
    8.
    9.
    10.

mehmet MORCU bunu beğendi.
  13. okankosova

okankosova Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    hoş geldin alp cok güzel olucak eminim

14. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    inşallah böyle bir tur olur ve ben de katılırım. o tarihlerde ki iş durumumu
    beklemek gerekiyor.
    yalnız şimdiden bir yol haritası ve rotası çıkarılması gerekiyor
    ayrıca herkesin farklı yerlerden geleceğini düşünerek yola çıkış
    tarihi değil de ortak bir buluşma noktasından yola çıkış tarihi
    belirlemek daha mantıklı gibime geliyor.
    mesela buluşma noktası Ankara dolayısıyla buluşma tarihi
    5 temmuz, yola çıkş 7 temmuz... gibi.

örnek;

okankosova bunu beğendi.
  15. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Güzergah, rota ve tarih belirlenince,ortak buluşma yeri de kolayca ayarlanır..
    Önemli olan herkesin düşündüğü rota farklıysa,bunu ortaklaşa önerilerle teke indirmek..
    İnşallah engellerimiz çıkmaz da güzel bir gezi olur..

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    2005 Yılında yapılmış gezinin notları.
    Geziyi yapan ben değilim ama daha önce bu rotayı bende yapmıştım.Bu not bir arkadaşıuma ait.

Küçük geziler dışında yol yapmamış biri için Türkiye’nin bir ucuna yapılacak gezi planları olsa olsa salya akıtılarak dinlenecek hikayelerden öteye gidemez sanırdım , ta ki bacanağımın “ sen de geliyorsun , itiraz istemem” deyişine kadar.

Birden planların içinde buldum kendimi . Şanslıydım kafa yormadım her şey hazırdı bana sadece depoyu doldurup kontağı çevirmek kalmıştı.Bende öyle yaptım.
    Hayallerinizde uzun uzun geziler olmayınca dolayısı ile motorunuz da hayallerinizle kısıtlı kalıyor. O zamanlar Fazer’im var ve ne arka çanta , ne de yan çanta hiç biri yok ,tam bir Tarzan. Sağ olsun bacanağımın uzun yol kamyonu (1150 Adv.) var ve benim eşyaları da Adv. ye yükleyip ver elini ilk uzun gezim…

Bursa’dan Nuri , Hayri , Timur , Cengiz ve ben Özdilek’in önünde buluşup İzmit otobanının girişinde İstanbul’dan Orhan ağabeyimiz ile buluşmak üzere yola koyulduk.Otoban girişinden hemen sonraki park alanında benzin takviyesi ve çaylanmamızın ardından “ilk hedefimiz Samsun; ileri” nidaları ile kontaklarımızı açtık.

Hatırlayamadığım bir zaman diliminin ardından karnımız acıktı ve başladık bir yerleşim yeri aramaya.Ana yoldan 150 – 200 m içeride şirin bir Anadolu kasabası olan Çerkeş’e girdik. Haftalık pazarının kurulduğu güne denk gelmişiz. Bir kalabalık ki sormayın.Hemen yanımıza gelmeye başlayıp muhabbete direk girdiler; “kaç basıyor “ , “ kaç lira” ama bir soru vardı ki ilk defa karşılaşmıştık “teşkilattan mısınız?” ne teşkilatı yahu , bu da nereden çıktı… Kasabanın lokantasında karnımızı doyurup koyulduk tekrar yollara.

Hava kararmadan Samsun’a varmıştık ve şehir merkezinde adını hatırlayamadığım gayet güzel bir otele hemen yerleşip , duşumuzu alıp ,rakı – balık ikilisi için bir yer aramaya koyulduk.Otelimizin hemen arkasında şık bir yer bulduk ve afiyetle karnımızı doyurduk.Keyfimiz hesabı görene kadar gayet yerindeydi ama hesap beklentilerin üzerinde olunca sonraki yemeklerimizde daha dikkatli olmamız gerektiği dersini almıştık.Rakı , balık ve hesabı hazmetmek için sahilde oldukça uzun bir yürüyüşün ardından otelimize dönüp yattık.

Sabah kahvaltının ardından kısa bir şehir turu ve hemen yolumuza devam ettik.İlk molamızı Ünye’de verdik.Kabalarımızı dinlendirip , çaylarımızı içtikten sonra Ordu istikametine devam ettik.Ordu’ya gelişimiz ile meydanlık bir yerde Orhan ağabeyinin Ordu’lu bir arkadaşını aramak için durduk.Yanımıza 35 yaşlarında bir bey geldi ve başladık muhabbete.1100 GS’i varmış. Orhan ağabeyinin arkadaşı , 1100 GS’li arkadaşımız ve biz hep birlikte Ordu’nun tepeden tamamını gören Boz Tepe’ye öğle yemeğine çıktık.Bu yemekten akılda kalan karalahana çorbası oldu.Garsona bir tane getir dedik ve hepimiz birer kaşık aldık.Garsonu tekrar çağırıp hepimize birer tas daha çorba istediğimizde kalmadığını öğrenip üzülmüştük.Sağ olsunlar birer torbada fındıklarımızı verip bizi yolcu ettiler.Bundan sonraki ilk molamızı methini duyduğumuz Uzun Saçlı’nın yerinde verdik.Fındık kabuğu ateşinde çay yapması ve uzun saçları ile ünlenmiş ; küçük mekanın da bir çok takdir ve teşekkür yazıları vardı.

Akşam karanlıkta ancak varabildik Trabzon’a .Trabzonlu iki tekerci dostlar bekliyordu bizi ve sıcak bir karşılama ardından bizim için yer ayırttıkları PTT konukevi’ne götürdüler bizi.Duşumuzu alıp, karnımızı doyurmak ve şehri dolaşmak için şehir merkezine gittik.

Sabah kahvaltıyı yapmak için bu kez Trabzon’un Boz tepesine çıktık.Sonrada Trabzonlu iki tekeciler ile yapılan kısa bir sohbetin ardından bir Karadeniz klasiği olan Sümela’ya doğru çevirdik rotamızı.Şaşkınlık ve hayranlıkla dolaştık bu doğa üstü yapıyı.Tarih nerde başlıyor ? Doğa nerede bitiyor ? Anlayamamıştık.
    Sırada Uzun Göl vardı. Uzun Göl kavşağındaki lambalarda yan yana durduğumuz arabadaki beyefendi merakına yenilip motorla kendisini Uzun Göl’e çıkartıp çıkartamayacağımızı sordu ve Nuri’nin arkasında ince gömleği ile yerleşti.Biz önde beyefendinin arabası arkada , beyefendiye hayatının en farklı tecrübesini yaşatarak Uzun Göl’e vardık.Kısa bir araştırmanın ve göl etrafında motorlarla atılan bir turun ardından Özkan Otel’e yerleştik.Akşam yemeğini köprünün hemen yanındaki küçük lokantanın göle bakan balkonunda yedik.Masamızda yöresel yemeklerin hepsinden birer tabak vardı ve karavana usulü hepimiz tadımlık birer ikişer kaşık yemeklerden tadarak karnımızı doyurduk.Bu akşam yemeğinden aklımda kalan ise sadece mıhlamaydı.Burada alkol satılmadığını rahmetli babamdan duymuştum ve Trabzon’dan biralarımızı almıştık.Otelin çatı katındaki terasta biramızı içerek geceyi noktaladık.

Sabah gün doğmadan kalkıp duşumu alıp , gün doğumunu seyretmek üzere tek başıma gölün karşı kıyısına yürüyüşe gittim.Belime kadar gelen köpeklerin eşliğinde tırsa tırsa bir gün önceden belirlediğim yere gittim ve başladım seyre.Gök yüzünde koyu mavinin tonlarının açık mavi ile kol kola geçit töreni yaparcasına gözlerimin önünden geçişini ve günün açık mavisi ile törenin bitişini seyrettim.Beynime kazıdığım bu manzaraların ardından sabah kahvaltısını etmek için otele dönüm.

Tekrar yollardaydık ve hedef bu sefer Ayder Yaylası.Yol topraklanmaya başlayıp benim fazerin önü arkası ayrı istikametler göstermeye başlayınca , Nuri’nin arkasına kurulup yola oradan devam etmek farz oldu.Burada bir kazık yedik ki sormayın … Yaylanın tepesinde barakadan bozma bir büfede yediğimiz mıhlamaya verdiğimiz para ile Bursa’da ailecek şahane bir ziyafet çekerdik.Hayretler içerisinde yaptığımız itiraza ise fiyatları valiliğin belirlediği gibi saçma bir cevap almıştık ; aslında barakanın ruhsatı bile olduğunu sanmıyorum ya…

Sırada adet olunduğu üzere Sarp sınır kapısı resimlerimiz vardı ve resimleri çektirip rahatladık.Vakit kaybetmeden Artvin’e devam ettik.Sorunsuz ama oldukça yüksek rakımlı bir sürüşün ardından Artvin’ vardık. Koru Otel diye küçük ama şahin tepesini andıran bir otele yerleştik.Otel çok yüksek rakımlı ve harika manzaralıydı.

Sabah kahvaltının ardından kapalı ve kasvetli bir hava eşliğinde yola koyulduk.Şavşat’a yaklaştığımızda başlayan yağmur Şavşat’ta bir kahvede yağmurluk giyme molası vermemize sebep oldu . Burada yaşayan yaşlıca bir amcanın sözleri ise tüm karizmayı çizdi…” a be oğlum ne işiniz var bunlarla , binin bir minibüse dolaşın”.

Sırada Ardahan ve Kars vardı. Ardahan’da durmadan devam ettik.Kars’ta Orhan ağabeyinin bir arkadaşı bir otelin ocak başında çok hoş bir yemek ısmarladı bize.Yemeği yedikten sonra ver elini Ani Harabeleri.Çok geniş bir alana yayılmış olan harabelerin girişine gittiğimizde iki otobüs dolusu turist’i görünce şaşırdık.Adamlar neredeki harabeleri bulup gelmişlerdi.Kısıtlı zamanda dolaşa bileceğimiz maksimum alanı gezip yola koyulduk.Horasan üzerinden Erzurum’a gecenin geç saatlerinde girebildik.Yol yapım çalışmaları hızımızın çok düşmesine sebep olmuştu.Kısa bir araştırmanın ardından Kral otel’e yerleştik . Otel sahibi motorlarımıza kıyamayıp hepsini lobiye aldı.Otel yenileniyordu ve bizler yenilenen katlarda kalmıştık , çok şık ve konforlu odaları vardı.Karnımız açtı ve Erzurum’un çağdaş dönerini yemek için taksiye bindik ve dönüşte anladık ki giderken bindiğimiz taksi bize hayli güzel bir Erzurum turu attırmış.

Sabah kahvaltısının ardından koyulduk yollara.Erzincan , Sivas , Kayseri ve nihayetinde Göreme’ye vardık.Nuri’nin daha önceden kaldığı Arif Pansiyon’a yerleşip şahane manzaraya karşı güneşi batırdık.Akşam yemeği için testi kebabı önerisine kimse itiraz etmeyince doğru lokantada aldık soluğu ve o ne nefis bir kebaptır öyle …

Sabah turumuzun son günü için hazırdık ve kısa bir yöre turu ardından rotamızı Bursa’ya cevirdik.Akşam gün batmadan Bursa’ya varmıştık.

Bu gezi benim ilk kayda değer gezimdi.Bu geziden sonra motora bakışım değişti.Motor eğer yol yaparsan motordu ve bende motorun hakkını verebilmek için o tarihten sonra çok çalıştım…

Erdal Özgüner ve o.somuncu bunu beğendi.
  17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu da gezinin fotoroman'ı

Ünye'de hava hayli kasvetliydi

Meşhur Uzun Saçlı'nın yeri

Ordu Boz Tepe'den şehrin manzarası.

Trabzon bizi bekleyen iki teker tutkunları

Trabzon Boz Tepe'den şehrin genel görünümü

Sümela...Tarih ve doğa bir birine karışmış

Sümela içeriden bir görünüm

Uzun Göl , söze gerek yok ,sözcükler yetersiz kalıyor.

Uzun Göl

Ayder'de Mahşerin Üç Motor'lusu

Arkadaki barakaya ödediğimiz hesap ile adam üç katlı ev yapmış...

Ayder'den görünümler

Bir Sarp kılasiği

Artvin Yolu

Artvin'de kaldığımız otel'den görünümler

Kars'ta ocak başı keyfi

Veee Ani Harabeleri

18. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu da bu geziye örnek olabilecek bir harita

19. okankosova

okankosova Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    cok akıllıca yaklasmışsın bencede haklısın ve simdilik amacımıza ulastık sayılır cünkü bizde bu potansiyel var oldugunu anladık arkadaslar

Barış bunu beğendi.
  20. sedatguven

sedatguven Üye

Motosiklet:
    Honda
    Neden Ardahan?
    Bunu sormamın sebebi eleştiri filan değil. Ardahan'lıyım, hayatım boyunca gidip baba toprağını göremedim. Her yıl özellikle planlarım bu yıl gideceğim diye bir türlü işten güçten fırsat bulup gidemiyorum. İnşallah o tarihlerde bir sorun olmaz da bende yazın dostlar ismimi diyebilirim.