Bilgi edinme!

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Mehmet_Begec tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet_Begec

Mehmet_Begec Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhaba arkadaslar,
    genelde Türkiyecapinda encok tutulan Racing-Motosiklet markasini (600ccm`den 1000ccm ye kadar) , kendi bilgilerinize göre söyleye bilirmisiniz? Lütfen, yapilan iyi ve kötü tecrübelerinizi, veya yasadiklarinizi, sunarsaniz cok memnun olurum. Simdiden sunacaginiz bilgiler ve tecrübeler icin tesekkür ederim!

Tüm Motosiklet asiklarina slm.

öner coskuner bunu beğendi.
  2. homeless0028

homeless0028 Yeni Üye

Abi bugun isyerinde 2 tane racing gördüm muhteşemdi yav. 2 de güzel bayan vardı arkalarında. motor ayrı güzel bayanlar ayrı :) motorlar çok tatlıydı biri repsol diğeride siyah cbr 1000 sanırım emin değilim. Ben bunları ne zamn sürmesini öğrenirim dedim kendi kendime. Aslında soruyorum sizlere. Düzenli antreman yaparak trafiği güvenli şekilde ne kadar zaman içerisinde çıkarız ortalama. Soru biraz soyut ama ne bilim tecrübeli arkadaşlar bunada cevap verir umarım... Mehmet abi kusura bakma senin mesajı okuyunca gördüğüm motor anısını yazmak geldi. buraya yazdım affet ;))))

3. Mehmet_Begec

Mehmet_Begec Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Böyle anlarda insanin ici hopluyor dimi?
    Insallah günün birinde sende hosuna giden Motorsikletlerden birine sahip olursun , nediim!
    Sürmeye gelince, bence bu tip makinelerde motordan haric encok kendikendini kontrolaltinda tutabilmek en zoru. Cünkü ben birbucukaydir Racing sürüyorum (daha önce Touring sürüyordum) ve kendimi cok an frenlemem gerekiyo.
    Anladimki butip motorlari sadece sürmesi zor degil, gücü ile basetmek enzoru. Bence eger tecrüben yok ise, ufak motorlarla yeterince pratik bilgi edin.

Mesajin icin cok tesekkür!!!

öner coskuner bunu beğendi.
  4. dbmaster

dbmaster Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benimde hiç racing tecrübem yok,sadece scoter sürmüşlüğüm vardı,geçenlerde benim abey zx10r aldı,bende biraz süreyim dedim,ilk başta çok ağır geldi fakat 5 dk sonra kendimi çevreyolunda buldum ve gayet normal sürüyordum.Yani önemli olan biraz tecrübe edinmek ve gerçekten kendini kontrol altında tutman gerisi kolay.

Mehmet_Begec bunu beğendi.
  5. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    abii 600 cc lik motordan da genelde yamaha r6 görüyorum ben güzel motor hondanın cbr 600rr leri de var onlarda güzel ikisine bi bak istersen abii

6. tayga berat kılıç

tayga berat kılıç Aktif Üye

teşekkürler

7. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Bu ne iş arkadaşlar siteye neler oluyor arkadaş motosiklet tecrübe ve tavsiyesi istemiş ama siz motosiklet üzerindeki gördüğünüz bayanlardan bahsetmişsiniz bunlar motosiklet sevdalısı değilde şekil olsun diye motosiklete binip etrafada kötü imaj bırakan serseri motorcu denen kişiler gibi görünmenizi sağlayan düşünceler haberiniz olsun .

Virja girerken yolun neresine bakılacağını viraj çizgisini apex i tarif etseniz hangi cc motorda virajın içinde gaz açılırsa ne olur yolun neresinden çıkarsın bence bunları tarif edelim mehmet kardeşime

Mehmet_Begec, Haluk ve fanuc bunu beğendi.
  8. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşım türkiyede en çok tutan ss modellerini görmek istersen ikinci el satış yapan internet sitelerindeki markaların sayılarına ve kaç modelden başladığına bakabilirsin. ancak benim görüşümü sorarsan japon grubu işi götürdü.

Sıralama yapacak olursak birinci sırada honda gelir bence.. gerek servis ağı gereksede motorlarına teknik açıdan bakarsan honda arkasını yamaha onu kawasaki ve suzuki izler...

ama yinede italyanları tek geçerim..

9. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Emrah kardeşim nasrettin hoca gibi yapmışsın japonlarıda üzmemişsin italyanlarıda

Sanem, fanuc ve Mehmet_Begec bunu beğendi.
  10. dalyan

dalyan Üye

600cc sınıfının en çok tutulan modelleri Honda 600F ve 600RR. 1000cc'de ise Yamaha R1 daha revaçta.

11. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Valla Racingler ile Aram Yoktur Pek Anlamamda Ama Repsol Çok hoşum Gidiyor.

12. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Hocam İtalyanlar bende otomobillerden kalan bir tutkudur. ve gerçekten kalitelidir motorlu araçları japonlar deseniz onlarında kalitesi tartışılmaz gerçekleri söylemekte fayda var ancak emin olun durumum müsait olsa aprillia dan başka bir motor almazdım....Bu benim kendi düşüncem tabi... Türkiye şartlarında ise ss sınıfında japonların servis parça maliyet gibi olayları tabi italyanlardan daha iyi bunuda inkar edemeyiz..