Bilgi yardımı

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında veysel demir tarafından paylaşıldı.

1. veysel demir

veysel demir Yeni Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    slm arkadaşlar ben bir motorbisiklet alcam honda cbf 150 almayı düşünüyorum sizlerin bilgileri benim için cok önemli yardım edermisiniz

2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    Mf ailesine hoşgeldin veysey,keyifli forumlar dilerim..kendinden biraz daha bahsedermisin..nerelisin ne iş yapıyorsun motor deneyimn nedir gibi..sana yardımcı olacak kişilerde en azından yardım edecekleri kişi hakkında biraz bilgi edinmiş olurlar..tşkler

3. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba Veysel, hoşgeldin.
    Kendinden biraz bahsedersen biz de daha mutlu olacağız. Seni daha iyi tanımış olacağız.

Özel mesaj olarak da yazmışsın, ama ben sana burdan cevap vereyim.
    Cbf150 sınıfının en iyi motosikletlerindendir. Aynı zamanda Ybr125 de tavsiye ederiz. Tüm arkadaşlarımda buna katılacaktır. Cbf150 veya Ybr125 gibi motosikletler başlangıç için en doğru seçimdir. Aynı zamanda da az yakıt ve çok iş yaparlar. Arkadaşlarımın da katacağı birşeyler olur mutlaka.

4. veysel demir

veysel demir Yeni Üye

Motosiklet:
    Ramzey
    ben giresunluyum kocaeli gebzede oturuyorum pimaş fabrikada calışıyorum motor deneyimim fazla yok aslında scoter almayı düşünüyorum fakat arkadaşların tavsiye edmiyor ben karar vermedim daha

5. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hoşgeldiniz, Cbf 150 ve Ybr 125 başlangıç için en yaygın ve iyi seçimler, kullanım amacına göre Cbr 125 veya innova 125i de düşünülebilir.

6. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Güzel seçim bence başlangıç olarak

7. mehmet cihan

mehmet cihan Üye

Motosiklet:
    Honda
    Veysel selamlar ve hoşgeldin. Honda'nın sürüş eğitimlerinde CFB 150 kullandım. Değişik şartlarda test ettiğim için söyleyebilirimki güzel motor. 150cc bir motordan beklediğinin fazlası var bence. Bu modelin servis ve parça sorunuda yok gibi bir şey diyebilirim. Yamaha 125 de kullandım fakat çok şey yazacak kadar değil. Sadece motor ve egzost sesi çok hoşuma gitmişti. Yamaha'nın eski yuvarlak farlı olanları güzeldi yenilerini ben çok beğenmedim doğrusu. Sıfır alacaksan ikiside güzel motorlar. Belki tekneloji, sevis paraça vs. gibi sebeplerle Honda öne çıkabilir derim. (sadece bu iki model için)

Fakat dikkat iki motorda acemi için tehlikeli. Yani hiç deneyimin yoksa önce eğitim al. Hele daha önce vitesli motor kullanmadıysan aman dikkat et.

Şimdiden hayırlı olsun.

8. Mustafa ÇETİN

Mustafa ÇETİN Yeni Üye

hosgeldin Veysel, bende motor almayı düsünüyorum dediğin gibi honda 150 veya ybr 125 bakalım hayırlısı artık :))) Baslangıç için bizi mutlu eder bu motorlar sanırım :)

9. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    yeterince tatmin eder motor konusunda cbf veya ybr 125 hem bakımdan bakıma gidersin fazla masraf açmaz... fazla söze gerek yok bence

10. Can Doruk

Can Doruk Üye

Motosiklet:
    Honda
    0 km 2010 model bir motor almayı planlıyorsanız Yamaha Ybr 125 güzel bir seçim olur.(Estetik olarak :) )
    Yoksa her ikisi de bahsedildiği gibi başlangıç için ideal motorlardır.

Mustafa ÇETİN bunu beğendi.
  11. Necmi OKAY

Necmi OKAY Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    iki motorunda maliyeti cok fazla değil fakat eğitim aldıktan sonra biraz daha güç istiyeceksin bunun için cbf 150 daha uygun olacaktır ama dikkat et şimdiden hayırlı olsun..