Bilgi

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında ali cin tarafından paylaşıldı.

1. ali cin

ali cin Yeni Üye

Öncelikler herkeze tekrar selamlar... ben ali. benim sıkıntım şu: Benim motorsiklet kulanımım birkaç seferle sınırlıdır. Fakat hem iş icabı hemde motorun üzerindeyken rüzgarın verdiği hazdan dolayı motor almaya karar verdim. yalnız bende şöyle bir sıkıntı var ben ilk alıcağım motor un scotter olmasını istiyorum ama ne alıcağıma karar veremiyorum. Ve sıkıntının büyüğü hem ucuz olucak hemde iyi olucak :) gerekirse sıfır bir çin malı motor yerine ikinci el temiz bir japon malı da olabilir ama çok abartı bir fiyat olmaması lazım ben bütçeme göre konuşuyorum kusura bakmayın. Ve ikinci sorum ikinci el motorların satıldığı bir pazar vs varmıdır? Şimdiden hepinize teşekkür ederim. SAYGILAR

2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    ikinci el motor pazarı oldugunu duymadım ve sanırım yok. neden sukuter ? bence vitesli bir motorla başlamanız çok daha ıyı olur. ybr 125 bence ıdeal bir motordur başlangıç için yada cbf 150 . bütçe nedir ? daha yeni başlıyor olmanında bir çok tehlikesi olduğunu unutmayınız ve bunun içinde koruyucu ekıpmanlarınızı almayı unutmayın ;)

ali cin bunu beğendi.
  3. ali cin

ali cin Yeni Üye

1. si rahatlık 2.si kullanıcağım yerlerin trafik yoğunluğu 3. direksiyon ve trafiği daha rahat öğrenirim diye... iddialı değilim 3 şıktada yanılabilirim. ekipman konusunda bende mutlaka motorla birlikte ekipmanımıda alırım diye düşünüyorum. fiyat aralığına gelince maximum kartla felan 4000 e kadar bir motor alırım. saygılar

4. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    ekipmanları cıkartınca yaklasık 3000 tl motor için paran kalacak. Bu paraya da güzel bir motor alırsın. Ama bence kalan 3000 tl nin 300 -400 tl sini de egitime ayır. Cok onemli cook

5. ali cin

ali cin Yeni Üye

iyi bir motor hangi marka derken? ve eğitime 300 400 dediğin eğitim nedir motorsiklet eğitimimi?

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Önce full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyup kafanızda kullanabileceğiniz bir kask alın.İstanbul'da iseniz "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerinizi www.lamatech.com adresine girip inceleyiniz ve hocamızın telefonunu alıp eğitim için randevu alın.Selamlarımı iletirseniz size gereken yardımları verecektir.

ali cin bunu beğendi.
  7. ali cin

ali cin Yeni Üye

Şenol bey selamlar.. dediğiniz gibi rahmi beyle telefonda görüştüm ilgi ve alakasını gösterdi. Ve bu eğitimin nekadar önemli olduğunu anladım. Yanlız grup eğitimini kaldırmış birebir eğitim veriyormuş. buda maliyet olarak biraz yüksek olması anlamına geliyor 350 tl. (MUHAKKAK Kİ KARŞILIĞINI VERİYORDUR) laf arasında daha önceden sizin grup götürdüğünüzü belirtti bende bu lafa dayanarak soruyorum grup toparlayıp gitme imkanı varmıdır belki ozaman fiyatta bir indirim söz konusu olur. Başınızı ağrıtıyorum kusura bakmayın. Tekrar saygılar.