Bilgisayar Almak İstiyorum Yardımcı Olurmusunuz ?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Alican tarafından paylaşıldı.

1. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Selamlar Hayırlı akşamlar MF ailesi Bir öğretmenimde gördüğüm ve çok beğendiğim netbooklardan kendime bir tane almak istiyorum.Son 2-3 yıldır motosiklet piyasasıyla uğraştığım için elektronik piyasasından uzak kaldım.Yeni işlemciler, yeni bilgisayarlar çıkmış ayıptır söylemesi şaştım kaldım :)Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaş varmı ?
    Kullanım alanlarım;
    Her gün autocad programı kullanıcam.
    Wireles şart
    VEB cam dı mikrofondu lazım değil.
    Ufak tefek oyunları çalıştırsın yeter.
    Şarj önemli değil önemli olan yanımda taşıyabilmem.
    Bilgisayar dünyasının YAMAHA sını istiyorum kaliteli olsun :D
    Bide az yaksın çok kaçsın istiyorum :D:D:D
    Bana bu kriterlere uyan bi netbook tavsiye edermisniz ?

2. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Toshiba derim başka marka söylemem, Japoncucuz Aga.:D

Alican bunu beğendi.
  3. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Oncelikle 3D mdelleme yapacak mısın bu onemli cunku Autocad de 3D yapacaksan bir workstation alman gerekebilir. Fiyatları yuksektir. Eger sadece 2D yapacam diyorsan o zaman normal bir laptop işini gorebilir. Ama ne olursa olsun iş amaçlı kullanacaksan laptop seni sıkıntıya sokabilir.

Aslın 1 milyon secenek var fakat bu işler ne kadar ekmek o kadar koftedir verecegin miktarı yazarsan daha rahat konusuruz. sınırım 1600 $ gibi

Ahmet Yürekli ve Alican bunu beğendi.
  4. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    sadece 2d kullanacağım. Basit elektrik devreleri ve ev planında 2d olarak çizeceğim.Acaba toshıbanın aleti işimi görürmü.Fiyat aralığı olarak 800 tl sınırım var.

5. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Alican dediğin fiyatta bir laptop 2D çizim için yeterli, Atom işlemci ile bile yapabilir.3 boyutlu debriyaj balatası-baskı plakası ödevini Pentium 120 işlemciyle çizmiştim.

Alican bunu beğendi.
  6. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Teşekkürler.Şu anki bilgisayarım müddetini tamamladı.Klavyeden herhagi bir tuşa basınca kilitleniyor :)Ekran klavyesinden yazıyorum.

7. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Ayrıca hangi bölüm okuyorsun .

8. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Alican, Otomotiv öğretmenliğinde yaptığım ders ödeviydi 10 sene olmuş ilk çıkan pentiumlardan bir makineyle Autocad R14 kullanmıştım, sonuçta programa bakıyor basit işlere basit programlar yeterli olabilir. Hangi programla çalışıyorsun bilmiyorum ama 2D çizim için fazla i5 turbo işlemciye gerek kalmaz,
    Ama en azından orta seviye i3 335 işlemcili birşey almak lazım. Bana kalsa i5 turbo alırım, Pc yi de en son sistem aldım, 2400 bayılmıştım 2003'de.:D

9. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki

Alican selamlar. Netbook olarak bahsettiğin şu ufak ekranlı yalnız USB girişi olan düşük hafızalı cihazlarsa onlar ile internete girmek ve yazı yazman dışında pek bir şey yapamayacağını bildiririm. İşini görecek bir laptop (notebook) alman gerekir. 2D Autocad pek özellk gerektiren bir uygulama değil. Ben 5 yıllık dahili ekran kartlı 512 ramli laptopımda dahi kullanıyorum.Alttaki linkte makul fiyatlı bir örnek var. İşini görecektir.

http://www.vatanbilgisayar.com/casp...am-dvdrw-v7str/productdetails.aspx?I_ID=46862

10. Mehmet Bora

Mehmet Bora Yeni Üye

sony, toshiba, dell,hp ve hp compaq aileleri içinde minimum core 2 duo işlemcili tercihende i3 işlemciye sahip rami 3-4gb harddisk kapasitesi 320-500gb olan bir notebook bakmanı tavsiye ederim... önemli olan bu yıl ihtiyaçlarını karşılayabildiği gibi önümüzdeki 3-5 yılda sana bilgisayarlık yapması...
    aslında bir arkadaşımızda bu tip bir makina var.
    toshiba l300-1a6 serisiydi sanırım makinayı biz elden geçirdik baya bir değişime uğradı 3 ay önce 350-400tl civarı para harcadı.
    işlemcisi ramleri ve harddiski değişti t7800 işlemci 3gb/800mhz ram ler ve 320gb 7200 rpm hd takıldı... kendisine ayrıntıyı sorarım ama bildiğim iş yeri i7 işlemcili bir makina hediye ettiği için satmayı düşünüyordu...
    bu arada t7800 işlemci core2duo ailesi içinde sınır sayılabilecek bir iş kapasitesine sahiptir. 2.6ghz saat hızı ve 4mb cache belleği ile baya sıkıdır buna 3-4gb/800mhz ram ve 7200rpm bir harddisk ek olunca piyasadaki çoğu i3 ile çok rahat başa çıkar....

11. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Konu geçen sene açılmış!!! Sanırım aldıysa bile
    Commodore64 olmuştur;)

Konulara cevap yazarken tarihe dikkat edelim.