Bilgisayar, motorun govdesine surtuyor

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Gürsu tarafından paylaşıldı.

1. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Arkadaslar dun tam 5 ay sonra havalar biraz duzeldigi icin motoru cikardim. Akuyu sarj etmek icin tamirciyle beraber koltugu kaldirdigimizda, motorun bilgisayarinin motorun govdesine surttugunu gorduk. Motor daha 1 yillik ve 5bin km civari yaptim. O yuzden cok buyuk zarar vermemis henuz. Ama fotolarda da gordugunuz gibi bilgisayarin plastigi ufak ufak yenmeye baslamis. Malesef Hyosung bilgisayari bir yere sabitlemeyi akil edememis. Su ana kadar bir problemim olmadi sukur. Sirkete mail attim fotograflarla beraber. Pazartesi cevap gelir kesin. Getir degistirelim derler diye tahmin ediyorum. Ya da o parcayi bir yere monte ederler artik serviste ! Baska Hyosung kullananlar varsa yardimci olur diye yazdim. koltugu kaldirip kontrol edin bakalim durum ne. Benim ilk motorum da 250r idi ama onun koltugunu hic kaldirmamistim, o yuzden bilmiyorum. Yabancilarin takildigi Hyosung forum sitelerine de uyeyim oraya da yazdim. Henuz ayni durumda olan kimse ulasmadi bana.

IMG_1023.jpg IMG_1024.jpg

2. Ahmet Kıyak

Ahmet Kıyak Misafir

Bilgisayar derken, beyni kastediyorsunuz sanırım.
    Diğer motorlarda durum nedir bakmak lazım. Belki tutturmak için bir yuvası vs. vardır ama oradan çıkmıştır. Ortalıkta sallanması saçma gerçekten. :confused:
    Böyle bir sebepten beyin değişimi yapılacağını sanmam. En fazla yapacakları iş, çift taraflı bantla sabitlemek ve gerek görülürse bunu servislere bildirip gelen motorları yapılmasını istemek olur. :)

3. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    evet "beyin" demek istedim :) Tesekkurler. Ben de heyecanla cevap bekliyorum hem diger forumlardan hem de sirketten. Belki de herkesinki bir yere sabitlenmistir de benimki hatalidir. Gelismeleri bildiricem :)

4. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bende gt250 var kauçukla çevrelenmiş, gayet sabit bir şekilde duruyor.

5. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Yahu bu kadar ufak problemler için servis yolunu tutmayalım hemen. Uygun gördüğünüz biryere kablo bağıyla tutturuverin. Bir daha sıkıntı yaşamazsınız.

6. Kadir Tatlısuluoğlu

Kadir Tatlısuluoğlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Beyinin kenarı birazcık tahriş olmuş.Servisin buna yapacağı tek şey plastik kelepçe ile uygun bir yere sabitlemektir.Değişim yapacaklarını sanmam.

7. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Hyosung deme o motor. Hıhı hyosung :D

8. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Herkese onerileri ve yorumlari icin tesekkurler. Bugun hyosung'dan bir teknik destek maili geldi. Eleman cesitli fotograflar gondermis nasil olmasi gerektigine dair. Servise gotur halletsinler falan diyor iste klasik. Fotograflarimi incelemis. Sorun yok dedi o kadar asinmadan. Yine de servise gidince bakacaklar.

9. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Aynısı benim eski hyosungumda da vardı. Pek önemsemedim. Bir şey de olamdı :D

Gürsu bunu beğendi.