Bir aydır başıma gelen kalmadı..

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Ahmet Yılmaz Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Yılmaz Arslan

Ahmet Yılmaz Arslan Yeni Üye

Biraz uzun ama cidden trajikomik hale geldi bu son bir ayım,okumanızı öneriyorum :D

Sezon sonuna kadar kullanmak için yeni motor arayışına girmiştim hatırlarsanız.
    GT250R aldım yaklaşık 1.5 ay önce,sezon bitsin satarım diye düşünüyordum ki işler hiç de istediğim gibi olmadı...
    Daha motoru aldığım 3.gün keni "salaklığım" yüzünden bir kaza yaptım.
    İki motor yola çıktık,Çamlıcaya gitmek için Karacaahmet tarafından yola koyulduk,arkadaşımda 150 ZC bende de GT250R vardı.Işıklardan aynı anda kalkmamıza rağmen arkadaşım hala bana yetişmemişti ben de tedirgin oldum ve sol aynadan baktım ama göremedim,bunun üzerine zeki Ahmet kafasını arkaya çevirdi :D Önümü döndüğümde düz giden yolun sola doğru viraj aldığını gördüm ama her şey için çok geçti,önümü döndüğümde kaldırım ile aramda 1 metre yoktu,50-60 gibi bir hızla seyrediyordum ama o panik haliyle duramadım,kaldırıma çıktım.Tam kurtardık derken koca yol üzerindeki tek ağaca çarptım :D E haliyle motor sola,ben sağa uçtuk.Arkadaşımı görmüştüm,afedersiniz ama iyi b.k yemiştim..Her neyse çok fazla hasar almadan (ne motor ne ben) kurtardık.Dedim şu ufak tefek şeyleri yaptırayım ben ne olur ne olmaz,motorcumdan gün aldım bunun üzerine.
    Motoru tam yaptırmama 2 gün kala Erenköy'den Kozyatağına giderken 4 yol ortasında "Mercedesli Paşamız" bir anda sinyalsiz bir şekilde LAP diye yolun ortasında duruverdi.Allahtan yavaştım,solundan geçip önünde yavaşlayarak "Adam gibi kullan şunu iki teker üstündeyim ulan çarpsam ölürüm" dedim.
    Bir baktım paşamız küfür etmeye başladı araba içerisinden.E haliyle durdum ve karşılık verdim.Bilirsiniz siz de bu durumlarda agresifleşiyoruz.Her neyse,10 15 sn geçmedi bu sözlü atışmamız,baktım vitesi 1e taktı ve arabasını üzerime sürdü!
    Yok yanlış duymadınız ciddi ciddi canıma kast etti!Vurmasının etkisiyle tesislerimi depoya vurdum ve motor üzerinden düştüm.Gel gelsin kavgalar gürültüler bağrışmalar.Polisi aradım ben canıma kast ettiği için ama ülkemin güzel polisi "ölü yoksa ne ben ne trafik polisi karışır aranızda halledin" demez mi!!Yoldan geçen bir kurye abim durdu ve destek oldu.Daha sonra bir de endurocu abim geldi,adamı sıkıştırdık falan tutanak tuttuk,plakalığım sinyallerim egsozum ve artçı koltuğumda hasar vardı..Eksperi aradık geldi gördü motoru onay bekliyoruz hala..
    En son da 3 gün önce iftara yetişmeye çalışırken Bağlarbaşında sağdan sağdan yavaşça gidiyordum ve arkamda da bayan arkadaşım vardı.Bordo bir araç aynalarını kontrol etmeden orta şeritten sağa geçmek için kafasını çıkarttı.3-4 kez korna çalmama rağmen durmadı.Tam kurtardık derken o da sol taraftan vurdu motora :D
    Sağ yaptık sol yaptık devirmedim motoru topladım ama vites düşürüp durayım dedim ki ne göreyim?Vites ayaklığı kırılmış! :D İndim geriye koşa koşa adamın yanına gittim bağıra bağıra,kapıyı bir açtı yaşlı başlı amca,o da iftara yetişiyor.Özür diledim bağırdığım için ama bunu halletmemiz gerek dedim.Motoru kenara çektik,allahtan kendi motorcuma yakındık,amca arabasıyla beni ve bayan arkadaşımı alıp motorcuya kadar götürdü,masrafı karşıladı,üzerine de onlarca kez özür dileyip "evladım gelin iftarınızı bende yapın,sizi yolunuzdan ettim" dedi.Keşke herkes böyle olsa dedirtti o amcamız bana..
    Neyse yahu,anlayacağınız üzere bu motorun basireti mi bağlanmış deriz,benim mi basiretim bağlanmış deriz,Allah beni uyarıyor mu deriz ne deriz bilmiyorum da,biran önce şu eksperin dosya onayını bekliyorum.
    Onaylasın,halledelim her şeyini,elimden uygun fiyata çıkartacağım,ne olduysa lanet olası GT250R da oldu,almayın abilerim kardeşlerim almayın :D :D
    İyi forumlar dilerim..

ömer tarık köksal ve Şenol SEL bunu beğendi.
  2. Onur Can Yilmaz

Onur Can Yilmaz Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Cok merak ettim, guvenli surus egitimi aldinizmi ? Eger almadiysaniz sanirim neden burda buyuklerimizin hocalarimizin guvenli surus egitimi almadan trafige cikmayin dedigini anlamissindir ustadim.

Gecmis olsun maddi ve manevi anlamda buyuk hasar almamissiniz,ama bunun her zaman bir garantisi yok. Umarim en kisa surede eksiklerinizi ve yasadiginiz olaylardan dersinizi cikartip, daha mantikli daha guvenli motosikletinizi surersiniz.

Şenol SEL bunu beğendi.
  3. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmişler olsun,büyük olabilecek kazaları ucuz atlatmışsın...Sana benim bir küçük eleştirim olacak.Bunca dar zamana bu kadar çok kazayı sığdırmışsan;kendi sürüşünde bazı hatalar araman gerekir.Bu benim yorumum.Allah seni uyarmıyor bence kazalar seni uyarıyor.Sürüşünü gözden geçir nerede hata yapmış olabilirsin,veya forumda bir çok ileri sürüş eğitim tavsiyesi var,onları değerlendir.Hiç birini yapamıyorsan şu siteyi bir incele http://donald.hypermart.net/MCWorlDD.htm

Tekrar geçmiş olsun.

4. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Guldurdun beni dogrusu. Allah'tan sana bir zarar gelmemis. Fakat surus tekniginin yetersiz oldugunu anlattiklarindan gorebiliyorum :D bu arada isin ekspere kaldiysa zor biraz. Ben iki haftadir sigortanin keyfini bekliyorum.

5. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    çok geçmiş olsun ama bencede güvenlisürüş eğitimiylede kendinizi destekleyin Erol hocamdan konuyla alakalı yardım alabilirsiniz!!!

6. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    öncelikle çok geçmiş olsun.Sürüş eğitimi al falan demiycem anlattıklarında senın suçlu olduğunu pek söyleyemem mesela mercedes in yaptığı hareket yada amcanın sana vurması gibi..sende sadece birazcık dikkat dağınıklığı olabilir diye düşünüyorum ;)

7. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Geçmiş olsun konuyu bıraz geç gordum ama olsun :)
    Anlattıklarına gore ilk olay harıç sende bır hata yok ama daha fazla dıkkat edebılırsın Trafıkte herturlu seneryoyu kafandan geçır heran herşey olabılıyor

8. ömer tarık köksal

ömer tarık köksal Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Gec oldu ama gecmis olsun.ekrem beye katiliyorum ilk olay disinda sende.suc yok kendine diklat et motora nazar boncugu takmayi unutma :)

9. Sıla_Arma

Sıla_Arma Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    He he talihsizliğin bu kadarı. :) Canına birşey olmamış.