Bir garip hırsızlık.....

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Emrah.Saka tarafından paylaşıldı.

1. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar bir kaç gündür işler nedeniyle foruma yazamamıştım. iki gün önce bir gece önceden işlerim uzadığından dolayı gece geç saatte gelip motorumu kilitledim. saat 09:30 da kalktım ve hemen üstümü giyip aşağıya indim. bu arada motorum her zamanki gibi apartmanın içinde küpeşteye zincirli olarak bekliyordu. neyse arkadaşımın aracına bindik ve araç çalışmadı. arızayı gidermek için motorumda bulunan takımları almaya gittim ve motorum tüm parçalarıyla beraber duruyordu. neyse iki saat kadar evimin otoparkında arkadaşımın aracıyla uğraştıktan sonra saat 12 gibi motoruma takımları koymaya geldim ancak birde baktımki aynalarım yok. tabi hemen polisi aradım. ekip geldi oradan karakola gittim tutanak tutturduk. İçimdende 20 ytl lik aynayı çalıpta napıcaksın diye düşünüyorum. tabi mecburen servisi aradım parça için. 45 ytl sağ 46 ytl sol aynaya fiyat çektiler ve ellerinde olmadığını söylediler. bende mecburen mondialin bir sersinin aynalarını 10 ytl ye aldım ve 5 ytl işçilik vererek tornacıda ayaklarını daraltıp pafta ile diş açtırıp taktım.

Benim için 15 ytl nin bir önemi olmadı ancak inanamadım. İki ayna için hırsızlık yapıyorlar ve apartmanın içinde birisi girer görürmü korkusu yok adamlarda. nasıl 90 ytl lik bir ayna için sicillerinin bozulmasına yada içeride yatmaya razı oluyorlar inanın anlamadım.

Tabi bendede hata var. motorum küpeşteye sabitken sırf apartmandakiler rahatsız olmasın diye alarmı açmıyordum. açsaydım belki başıma gelmeyecekti ancak siz siz olun güvenlik tedbirlerinizi elinizden bırakmayın..

Ferhat Taskın, ulas, Metin ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Geçmiş olsun Emrah kardeşim. İnşallah başına bir daha böyle bir olay gelmez.

3. Haluk

Haluk Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Memlekette rögar kapakları çalınıyor. Başka ne beklenilebilir ki?

Turgay bunu beğendi.
  4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    geçmiş olsun. olayın komiği bu adamlar yakalansa bile bir gece bile
    tutmadan bırakıyorlar olan bizim malımıza oluyor.

Turgay bunu beğendi.
  5. Emrah.Saka

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar teşekkür ediyorum. Bakın ekmek veya gida maddesi çalınsa derimki adam aç çalmış. oto teybi falan çalınsa belki yine aynı şeyi düşünebilirsiniz ancak aynayı kime satacak? belliki vatandaştada aynı motordan var götürmüş.. ne diyelim... hukuğa güvenmek istiyoruz ama günümüzde bu çok çok zor.

6. Federal779

Federal779 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Vay hırsızlar vay..Geçmiş olsun..

7. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Emrah hocam büyük geçmiş olsun, gerçekten komik ama can sıkıcı bir olay...
    allahtan benim motordan piyasada yok onun için aynalarımı çalmazlar ama motoru komple götürürlerse çok büyük sıkıntı çıkar :)

8. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    işin çivisi çıkmış arkadaşlar sana geçmiş olsun kardeşim benim motorun sibop kapakları bile çalınmıştı buna ne demeli? :D

9. Emrah.Saka

Motosiklet:
    Honda
    Teşşekkür ediyorum arkadaşlar

umut bey bence motorunuzdan piyasada yok diye güvenmeyin. size bir şey anlatıyım oradan bir şeyler çıkarın. kapı komşumda eski motorculardan. 1967 yılında türkiyeye onun değişiyle 11 adet danuvia marka motorlar giriyor ve sıfır km bi danuvia alıyor ve bu motordan başka gelmiyor. 67 den günümüze dek kalanların sayısını artık siz düşünün belki türkiyedeki tek danuvia şu an o abimizin. neyse 10 yıl öncesine kadar motoruna arada bir binermiş. ancak 10 yıl önce ankara gibi bir yerde bu motorun farını çalmışlar. şimdi sormak istiyorum sizce bu motorun sayısı bu kadar azken belkide başka bir emsali yokken bu farı adam napıcakta çalacak? aklıma tek gelen eski planet 3 lere benzeyen far planet 3 kullanıcısı tarafından çalınmıştır ancak ankarada bırakın planet 3 görmeyi planet 5 dahi neredeyse hiç yok. bu sebeple tedbirinizi alın derim. ne olacağı belli olmuyor ne yazıkki.

recep hocam;

Sibop kapaklarını genelde çocuklar bisiklete takmak için söküyorlar ancak bir aynayı yada debriyaj manetinide çocukların çalacağını zannetmem. aslında motorcular için en ideali kendisine ait bir kapalı garajı olacak ve motoru orada yatacak ancak çoğumuzda ne yazıkki bu şans yok..

10. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Emrah bey,
    haklısınız motorlarımızı iyi korumamız lazım ama sizinde değindiğiniz gibi çoğumuz motorlarımızı apartman girişlerine ve genellikle binbir zahmet çekerek koymaktayız, sabahları motoru çıkartırkende bu zahmetlere katlanmak zorundayız. Keşke dediğiniz gibi kapalı garajımız olsa ama malesef bir çoğumuzun yok...

bu arada uzun süredir motoruma alarm taktırmayı düşünüyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

11. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    sana katılıyorum kardeşim piyasada bol bulunan yada parçaları çok ucuz olan motor için o riske girmezler sibop kapaklarının bende çocuklar tarafından çalındığını düşünüyorum ama diyeceğim o kadar ucuz bişeye (ben çocuklara dükkanda sibop kapağını bedava veriyorum) tenezzül ediliyorsa işin çivisi çıkmış demektir :) bu arada her motorcunun rüyasıdır kapalı garaj ama inanın çok zor allah her motorcuya rüyalarındaki motora ulaşmak kadar onu koruyacak kapalı bir garajda nasip etsin :)

12. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    gecmıs olsun arkadasım ALLAH beterınden korusun.ya bızım apartmanda adamlar gunduz gozune baltayla celık kapıyı yarıp evı soymuslardı ve kımsede gormemıstı aklım almadı bu olayıda

13. Emrah.Saka

Motosiklet:
    Honda
    Hocam söylediklerinize katılıyorum. Hele apartmana koyuyorsanız birde komşularla uğraşırsınız.mesela ben motoru ilk apartmana koyduğumda gıcık bir yaşlı amca vardı hemen geldi. yaa bunu niye buraya koyuyosun dışarı koysana dedi. neymiş efendim patlarmış. sanki bana dinamit lokumu bağladık. İşimiz gerçekten çok zor.. hocam alarm mevzusuna gelince. ben geçen yıl 25 ytl ye inwhells in alarmını toptancısından getirmiştim ve kendim takmıştım. şu an gayette memnunum. ancak şu anki fiyatını tam olarak bilemiyorum. eğer böyle bir düşünceniz varsa tabiki yardımcı olurum. p.m. den numaramı yolluyorum ararsanız yardımcı oluyum.

recep kardeşim. son derece haklısın. dünyanın çivisi çıkmış ancak yapacak bir şeyimiz yok ne yazıkki. kasko yaptırsak desen onunda ne kadar doğru bilmiyorum ama bir çok şartı varmış. ne diyelim allah yardımcımız olsun.

14. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia

Emrah bey, forum konusunda cahilliğimi bağışla p.m. ?

15. Emrah.Saka

Motosiklet:
    Honda
    estafurullah.Özel mesaj attım hocam

16. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Emrah hocam özel mesajlarımda malesef senden gelen bir mesaj yok.. tekrar denermisin, rica etsem

17. Mehmet Sönmez

Mehmet Sönmez Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    geçmiş olsun .hırsızın belkide amacı başkaydı oda baktı motor kilitli ne alırsam kar hesabı göturdü belkide motoru goturecekti

18. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Çok geçmiş olsun Emrah kardeşim,valla o hale geldik ki,motorun çalınmadığına mı sevinelim,aynaların çalındığına mı üzülelim,karar verememeye başladık artık...Bu böyle nereye kadar gidecek,merak ediyorum doğrusu...

19. yusufguler

yusufguler Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    arkadaşım geçmiş olsun. hazır konu açılmışken bende gecen sene aldığım ve gözüm gibi baktığım motorumun kapalı garajım olmadığı için evimin arkasında park halindeyken ön çamurluğunu kırdılar. zaten hep tedirgindim bu olaydan sonra dahada kıllandım ve garaj yaptım rahatladım. velhasıl motosiklet için kapalı garaj şart

20. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    Kardesim gecmis olsun.
    Butür insanlar tükenmez..