Bir ironi : M.ö ve m.s. Gerçeği

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Yasemin Gül tarafından paylaşıldı.

1. Yasemin Gül

Yasemin Gül Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    İnsan kendini aşmak istiyor, benliğinden ötede kendi dışında ama kendi için vazgeçilmez bir şeyin parçası olmak… İşte benim için motor kullanmak böyle bir şey. Park halinde yanından geçerken bile taze aşık biri gibi kalp atışlarım hızlanıyorsa, karnıma bir sancı saplanıyorsa düşünün birde onu kullanırken nasıl duygular yaşayacağım. Motosiklet üzerinde olmak hayata tutunmak için sahip olduklarıma bir yenisini katmak demek olacak.Hayata şu an olduğumdan daha pozitif bakacağım.Hayalimin peşinden gitmiş olacağım.Dahası mı mutlu olacağım. 

Her şeyden öte motorcu olmak o dünyanın bir paçası olmak bir tutku benim için. Çünkü motorcu dünyanın neresine giderse gitsin sorumluluk sahibidir, yaşamın keyfini çıkarandır, dayanışma içindedir, özgürdür, özgündür, maceracıdır, kendini gerçekleştirendir, dünyayı seven ve korumasını bilen korunmasını isteyendir, risk almayı sever, ama akılcı ve cesur yaklaşır…

Neden mi motosiklet kullanmak istiyorum rüzgarı ruhumda hissetmek, her zaman genç kalabilmek istiyorum belki de. Eğer sahip olduklarımla yaşamak için doğduysam en çok sahip olmak istediğim şeyi istiyorum şu an.

Nafile bir avuntu, bir boşluk doldurma, geçici bir sıkılmışlık savuşturma değil benimkisi yada sıfır kilometre, cilalı satın alınmışlık da değil. Bir kere daha motorla tanıştığım ilk günden itibaren nasıl bir tutkunun içine çekileceğimin farkındayım. İşte tamda o andan itibaren hayatımın parçası olacağından da hiç kuşkum yok. Hatta düşündüm de M.Ö. ve M.S. gerçeği benim için bir ironi mi ! 

Yaşamla tanıştığınız ilk andan itibaren bedenimizi, ailemizi,yüzümüzü DNA mızı,ırkımızı, biz seçemiyoruz ama şu hayatta bir gerçek var ki arkadaşlarımızı , okulumuzu, işimizin ne olacağını, aşklarımızı, eşimizi, aldığımız evi , yaşamak istediğimiz çevreyi, hayattaki sosyal rollerimizi biz seçiyoruz.
    Hatta nasıl bir insan olduğumuzu kişiliğimizin nasıl şekilleneceğini, iyi,yaratıcı bir insan olmayı mı yoksa pasif üretmeyen tüketen bir birey mi olacağımıza bile karar veriyoruz. Hırslarımızın peşinden koşuyoruz.
    Yapmak istediklerimize, hangi yoldan gideceğimize biz karar verebiliyoruz.
    Kimi zaman bir şeylere sahip oluyoruz kimi zamansa sahip olduklarımız bize.
    Yani en azından onu da biz seçebiliyoruz.

Tabi tüm bunları anlayabilir, keşfeder, yüzleşebilmeyi başarabilirsek.

Ve bende şu andan itibaren harekete geçiyor ve motor dünyasına adım atıyorum…

Yani şu andan itibaren nasıl hissetmem nasıl kavramam gerektiği ezberletilmeyen mutlu bir yaşam için gereken reçetemi kendim yazmış oluyorum. :)

Genelde sağlık uzmanları sağlıklı ve uzun bir yaşam için şunu yiyin bunu yemeyin, spor yapın stresten uzak durun, alkol sigara kullanmayın,doğal olan besinleri tercih edin derler. Günümüzün sağlık uzmanları bunlara ilave olarak son zamanlarda meditasyon veya dua etmek, toprağa yalın ayak basmak, doğru müzik dinlemek gibi alternatif çözüm önerilerini eklemeye başladılar.Bu konuları işleyen kitaplar tüm dünyada yüz binler satmakta günümüzde. yayınevi sahipleri ve yazarlar neredeyse birbirinin aynı olan bu kitaplardan cebini doldurmakta.Herkes bir biçimde ruhu ve düşünce dünyasının bitmek tükenmek bilmeyen açlığını bir şekilde doyurmaya çalışıyor. Bence ruhumuzu beslemek ve canlandırmak ruh ve düşünce arasındaki dramatik ilişkiyi yakalamak için en iyi meditasyon ruhunuza almak istediği doğru tatmini vermektir.

İşte bunun içinde bir kez daha motor diyeceğim bu noktada.

Bu tutku için gerekli olan sadakat, sevgi, emek, bitmeyen bir heyecan duymak…

En son ekleyeceğim bir nokta var ki iki teker gerçekten bir yaşam biçimidir. Ve her gün biraz daha bağlanarak nasıl onu yaşayabileceğimi öğreneceğim.

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yazı bir alıntımı yoksa sizmi yazdınız?

3. Yasemin Gül

Yasemin Gül Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    ben yazdım

4. Yasemin Gül

Yasemin Gül Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    yazmayı da seviyorum motosiklet kullanmak kadar olmasada :) umarım begenmişsinizdir.

A.HAMDİ bunu beğendi.
  5. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    duyguların sözcüklerle mükemmel anlatımı hele konu iki tekerse dahada bi anlam yükleniyor hele birde bayan sürücüden bu yorumlar geliyorsa üzerine diyecek birşey yok.emin olun bütün motorcu ve motorcu adayları aynı duygularla gaz açıyorlar....

6. Mehmet Keles

Mehmet Keles Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Cok güzel yazmissiniz,,bir kac kere okudum..
    cok hosuma giden yeride kopyaladim..

--------------------------------------------------------------------------------

İnsan kendini aşmak istiyor, benliğinden ötede kendi dışında ama kendi için vazgeçilmez bir şeyin parçası olmak… İşte benim için motor kullanmak böyle bir şey. Park halinde yanından geçerken bile taze aşık biri gibi kalp atışlarım hızlanıyorsa, karnıma bir sancı saplanıyorsa düşünün birde onu kullanırken nasıl duygular yaşayacağım. Motosiklet üzerinde olmak hayata tutunmak için sahip olduklarıma bir yenisini katmak demek olacak.Hayata şu an olduğumdan daha pozitif bakacağım.Hayalimin peşinden gitmiş olacağım.Dahası mı mutlu olacağım. 

Her şeyden öte motorcu olmak o dünyanın bir paçası olmak bir tutku benim için. Çünkü motorcu dünyanın neresine giderse gitsin sorumluluk sahibidir, yaşamın keyfini çıkarandır, dayanışma içindedir, özgürdür, özgündür, maceracıdır, kendini gerçekleştirendir, dünyayı seven ve korumasını bilen korunmasını isteyendir, risk almayı sever, ama akılcı ve cesur yaklaşır..

7. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    elinize ve duygularınıza sağlık çok güzel bir paylaşım teşekkürler..

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Elinize klavyenize sağlık çok güzel olmuş.

Bazı yerleri alıntı yaparak size cevap yazacaktım ama siz zaten benim diyeceklerimi daha onceden okudunuz.

Mükerrer olmasın diye yazmadım.
    Bu olayın bilincine varmışsınız diye görüyorum ve size başarılarınız devamını diliyorum

9. oguzhan

oguzhan Kıdemli Üye

harika bir yazı.ortak duygularımızı daha iyi anlatabilen bir yazı okumamıştım eline emeğine yüreğine sağlık...

10. Yasemin Gül

Yasemin Gül Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    sağolun arkadaşlar,

duygularımızı dile getirebildim umarım....

bu duyguları yaşatmak paylaşmak için buradayız

11. Cüneyt ÖZEN

Cüneyt ÖZEN Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Keeway
    Canım tekrar tekrar eline sağlık. Bu yazıyı birkaç kez okumuştum zaten önceden. Ama gene okudum. Anlatım, ifade şekli, duyguların yazıya dökülüşü çok güzel.

Ama bir şey farkettim ben şimdi. Ya sen beni bukadar sevmiyorsun ? :)

12. Yasemin Gül

Yasemin Gül Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    Canım teşekkür ederim,

daha iyileride gelicek...

en az senin sevdiğin kadar .............

13. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    paylaşım için teşekkürler.

14. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    tek kelime bravo...
    bence cüneyt ve yasemin arkadaşımızın düğün arabası olmayacak, kesin düğün motosikleti olacak :)

15. Yasemin Gül

Yasemin Gül Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    hayır demem :)

16. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Tesekkurler yasemın hanım elınıze emegınıze sağlık

17. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Belkı dunyada olmustur motorlu gelin korteji ama turkıyede ben hıc duymadım belkı sızınle bır ılke ımza atarız butun motorlar dugune eskortluk yaparız bence guzelde olur yanı

18. Yasemin Gül

Yasemin Gül Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    harika bir tablo olacaktır eminim :)

19. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hadı hayırlısı haber beklıyoz o zaman

20. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Acaba böyle bir şey için goldwing mi yoksa hayabusamı düşünülür yada harley davidson hangisini seçerdiniz...