Bir kadın için en uygun cruiser?

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Cansu Karakoç tarafından paylaşıldı.

1. Cansu Karakoç

Cansu Karakoç Yeni Üye

Merhaba, eski bir cruiser artçısı ve yeni bir kullanıcı aday adayı olarak sormak istediklerim var;

Benim öğrenmek istediğim 1.65 boyunda 50 kg bir kadın Venox250 üzerinde tam hakimiyet sağlayabilir mi? Kısacası ayaklarım yere değer mi? Bunun dışında kask, mont ve korumalıklarda tercih etmem gereken marka ya da model tavsiyeleriniz varmıdır? Sorduklarımın dışında bir kadına genel olarak ne tavsiye edersiniz?

Forumu çok beğendim, oldukça bilgili arkadaşlar var özellikle onlardan cevap bekliyorum. Teşekkürler.

Saygılar,
    Cansu Karakoç

2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Cansu...Venox sele yüksekliği düşük ve çok şık bir motor,yinede üstüne oturup denemekte fayda var...;) Ben sana motoru almadan önce eğitim almanı öneririm,çok faydasını göreceksin...;)Kıyafet konusuna gelince,değişik fiyat aralıklarında kıyafetler var,önemli olan amaca uygun ve güvenilir olmaları...http://www.mototr.com/ sitesinde kampanya var,Mağaza sahibi Ulaş bey'e Forum üyesi olduğunuzu söylersen sana uygun indirimler de yapar...;)Keyifli forumlar...

Cansu Karakoç bunu beğendi.
  3. Engin YALÇINALP

Engin YALÇINALP Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kullanırsınız,cruiser ların hemen hepsinin sele yüksekliği düşük,alçak motorlardır.Her iki ayağınızıda rahatlıkla yere koyabilir,motora hakim olabilirsiniz.Aslında yeni başlıyor olmasanız bir arkadaşım çok güzel bir EN 500 satıyor.Neyse siz biraz tecrübe kazanın ileride büyütürsünüz.

4. Burak Nejat Börekçi

Burak Nejat Börekçi Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Aramıza hoşgeldin öncelikle :) Venox 250 bence oldukça güzel bir seçim olur ama sadece tek bir marka ve modelde kalmamanı öneririm beğendiklerini git gör ve dene motorla aranızda bir bağ oluşur zaten :)

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Marmara Bölgesinde iseniz;
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.
    Veya Ege Bölgesinde iseniz ;
    Bakınız: 0 532 717 39 46 Sedat KARAYILANOĞLU veya http://www.ilerisurusakademisi.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

6. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoşgeldiniz,
    Regal Raptor'un 100'lük bi motoru var. Fiyatı oldukça uygun ve ortalama cruisera göre minyon bi motor.

7. Cansu Karakoç

Cansu Karakoç Yeni Üye

Herkese çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz ve ilginiz için. Tavsiye edilen diğer modellerin bana uygun olduğunu düşünmüyorum yalnızca Venoxun dışında belki hyosung gv250 alabilirim. Eğitim almayı muhakkak düşünüyorum, eğitimin ne kadar sürdüğü ve fiyatla ilgili bir tahmininiz var mıdır? Bu sene sezonu kaçırdım çünkü yaza girdiğimiz için motor fiyatları ortalama 1000 lira kadar çıktı ve benim o kadar param yok o yüzden Ekim Kasım gibi almayı planlıyorum.

8. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    İlk etap'ta Honda güvenli sürüş eğitimini tavsiye ederim...http://www.honda.com.tr/m_motosiklet_egitim_merkezi_nedir.aspx...Daha sonra bir özel hoca'dan yol sürüş eğitimi alabilirsiniz...;)

tolga.sensoz bunu beğendi.
  9. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    cansu hanım aramıza hoşgeldiniz, keyifli forumlar.

motosiklette hakimiyet ellerinizin arasında. motorun büyüklüğü ağırlığı onu nasıl kullandığınızla orantılı olarak önem kazanır, yoksa bu ağır bu hafif diyerek kaçınır yada o tarafa kayarsanız hata olur bence. çünkü hakim olmadıktan sonra 75 kğ lık bir motor bile sorun olabilir. bunlarada seçim yapmaktan önce eğitimine gidip bir kendinizi deneyip ona göre karar vermek lazım. yoksa boyuna göre büyük diyebileceğiniz ne motorlar kullanan arkadaşlar var şaşarsınız. kolay gelsin.

10. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin

11. Cansu Karakoç

Cansu Karakoç Yeni Üye

Hmm o zaman Ekim Kasım gibi motor alacaksam bu aralar eğitim almalıyım değil mi? Offff çok heyecanlanıyorum yaa :)

12. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aman dikkatini ve heyecanını kaybetme ;)

13. Ergun Erensir

Ergun Erensir Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldiniz.Size tavsiyem,Yamaha Virago XV 250 dir.2. el temizini bulabilirseniz.Hele birde Amerikan yada Kanada versiyonunu bulabilirseniz dahada iyi olur.

14. tolga.sensoz

tolga.sensoz Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Motor kasımda gelecek ise bence eğitim için erken,fiyatlarda radikal bir değişiklik olmayacaktır eğitim anlamında.Kıyafet konusunda aldığını kıyafeterlerde ilgili standardı arayın lütfen,
    http://www.ikiteker.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=11415
    Bu linkte işinize yarayacak bilgiler bulacaksınız.

Motor seçimine gelince ilk eğitiminizi Şenol hocamında belirttiği gibi 125-150 cc motor ile alın bencede.Doğru bakış oturuş,gaz fren şanzıman:) ayarlarını daha rahat kavrarsınız.Ama öncelikle bisiklet sürebiliyor olmanız lazım.Şaka değil.temel denge becerileri şart.Eşim adına konuşayım,honda eğitiminde 2. gün 500 cc lık motorla mutlu mutlu dönüyordu.Şuan az çok 650 cc lık makıne ile antremanlar yapıyor.(Yalnız 650 cc curieserdır.Gücü nispeten düşük tork yüksektir,yani çok yormayan bir makinesi var.).Çok düşük hızlarda dar alanlarda aldığı teknik bilgi sayesinde bisikletle döner gibi dönebiliyor.Henüz trafiğe çıkmıyor tabi,hız ile ilgili tereddütleri var,trafikte arabalara alışması lazım.bence ona 150 cc de alsaydık trafik korkusu yine olacaktı.Kı sorun yaşadığı noktalar duruş kalkış hızlanış ve yavaşlama,çok alışkın değil bu duruma,ve motorla ilgisi yok,.Oda biraz pratik bence.Çünkü ilk motorumuz ve ilk kilometreler.Ne olursa olsun aynı bocalamayı yaşayacaktık.En çok korktuğum dönüş ve frenlemede sıkıntı yaşamıyor.Hoş yinede motorun ebatları onu tedırgın edıyor:),kişisel görüşüm doğru fren tekniği ve viraj tekniğini öğrenirseniz üstüne oturduğunuz makinede rahat edersiniz.Rahat olup gülümsiyerek tekniği uygulayın yeterki,forumda eşimşn resimleri var motor sürerken:)Tabi yüksek güc üreten canavarlardan secmemek lazım yanlıs anlaşılmasın.
    EN uygun cruiser senin en beğendiğindir,en mali gücün yetendir:),yoksa bana kalsa dragstar yerine triumph rocket III alırım,ama para yok tabı:),

15. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz.

16. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza hoşgeldiniz.Arkadaşlar zaten uzun uzun önerilerde bulumuşlar,hakkınızda hayırlısı diyorum :)

17. Cansu Karakoç

Cansu Karakoç Yeni Üye

Çok teşekkür ederim =) Benim çok bilgim yok motorsikletin aksamı ve neden neyi tercih edeceğimle ilgili birazda bilgi edinmek için açtım bu konuyu esasında. Bana tavsiyede bulunduğunuz modelle ilgili bilgide verirseniz çok sevinirim.

Keyifli forumlar.:)

18. Cansu Karakoç

Cansu Karakoç Yeni Üye

Çok teşekkür ederim. Eşinizin fotoğraflarını görmek isterim, link yollarsanız süper olur =) bir de zevcenizin boyunu merak ettim ben, gerçi Göksel arkadaşımız bunun çokta önemli olmadığını söylemiş doğrudurda ama ben yine de merak ettim =)

19. tolga.sensoz

tolga.sensoz Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Link aşağıdadır,

Boyu da 172 falan eşimin,ama sele yüksekliği sizin için sorun olmaz bu motorlarda,

http://motosikletforum.com/showthread.php?t=8673

20. Mümtaz Barış CİNGİZ

Mümtaz Barış CİNGİZ Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Aramıza hoş geldin... Boy kilo ne kadar fark eder bilemiyorum ama geçen yaz k.yalı sahilde otururken sadece 3-4 tane bayan sürücü gördüm ve 2'sinin altında dragstar birinde shadow vardı. Kontrol etmekte zorlanıyor gibi durmuyorlardı.

Dragstar'lardan birindeki bayan sizin tarifinize yakındı.