Bir kaza haberi değil ancak görüşlerinize ihtiyacım var

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Fahrettin tarafından paylaşıldı.

1. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Trafikteki araçların biz motosikletlilerin can güvenliğini tehlikeye atacak davranışlarıyla sürekli karşılaşmaktayız. Bu tehlikelerin bir kısmı üzücüdür ki kaza ile sonlanmaktayken bir kısmı da kazasız atlatılmakta. İşte aklıma takılan sorular da kaza olmadan atlatılan durumlarda başlamakta. Trafikte tabiriyle her telden insan mevcut. Genellikle karşı taraf suçlu ise suçunu kabul edip özür diliyor fakat benim sorunum hem suçlu hem de güçlü gibi olanlarla. Birisi trafikte şuursuz hareketleriyle beni zor duruma sokarak hayatımı tehlikeye attığında istemli olarak karşıdakini ikaz etme gereği duyuyorum ancak uyarılarıma aptalca hareket ve hakaretlerle karşılık bulduğumda şartellerim atıyor. Şu zamana kadar 2 kez başıma geldi bunlardan. Birinde artçım şahısı yakalamamı engelledi diğerinde ise 125cc motosikletim şahısın altındaki araba kadar hızlı olamadı. Kovalamamdaki amaç tamamen istem dışı ve yakaladığım taktirde şahısa yapabileceklerim hiçte barışçıl değil.. Sorum şu ki böyle trafikte hayatımızı tehlikeye sokabilecek şahıslara karşı uygulatabileceğimiz yasal prosedürler nelerdir? Bu konuda fikirlerinize danışmak istiyorum.. Saygılar..

2. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Ana yolda 50km/h giderken beni görerek, geçmeme 2-3 metre kala yan yoldan ana yola fırlayıp yolun ortasında bariyer gibi duran servis aracına çarpmamak için yaptığım manevra sonrası 10km/h hızla kaldırıma çarpınca araba suçsuz oldu. Zaten durmadı bile. Sigorta para falan da ödememişti. Sigortacı senin kendiliğinden düşmediğini ıspatlayacak, görgü şahidi, fotoğraf falan var mı diye soruyor. Olan benim grenaja, aynaya, fara olmuştu. 2000 TL masrafı cebimden ödemiştim. Sanırım en iyi yöntem kask kamerası. Ama plaka görünmüyorsa sanırım gene yapacak bir şey yok.

O sebepten bence hiç kovalamayın çünkü zaten o mantalitede üstünüze kırar sizi sıkıştırır, hatta öldürür. Hayat harcanamayacak kadar değerli. Hiç riske atmayın. İnsanlar zevk için insan öldürüyor. Işıklarda, sarı ışıkta geçmedi diye arka araçtaki adam inip öndekini tabancası ile vurup yoluna devam ediyor. Motorsiklet sürüyorsanız kendinize hakim olmayı zaten biliyor olmalısınız. Kendinizle birlikte başkalarının hatalarını da tolare edecek şekilde binmemiz gerekiyor bu alete :D

Teşekkürler.

Fahrettin ve H. Nuri bunu beğendi.
  3. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Siz zaten isi cozmusunuz, once yakalayabilmek lazim sonra eyer kesici veya delici alet kullanicaksaniz.. silindi- yönetim
    Dilerim bigun magandalari yakaliyabilcek gonlunuzden gecen bir motora sahip olursunuz..... Basarilar dilerim....

yönetim not: bu arada adamın ateşli silahı varsa gümbürtüye gidilir, ve adam da nefsi müdafadan ceza bile almaz. Yani bu iş sakat.

Arkadaşlar, bu forumlar herkese açık, lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim.

Fahrettin bunu beğendi.
  4. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Tabi ki böyle bir şey yapmayacağız değil mi? Ben arkadaşın latife yaptığını düşünüyorum. Yoksa bizim o magandadan ne farkımız kalır? Herkes adaleti kendi eliyle sağlarsa ne düzen kalır, ne hak.

ferhat.dagli ve Fahrettin bunu beğendi.
  5. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Olayın ciddiyetinin farkında olduğumdan dolayı sizden fikir almak istedim zaten :) Olaydan biraz zaman geçtikten sonra iyiki yakalayamamışım diyorum. Normal şartlarda sert bir mizaca sahip değilim ancak bu tarz durumla karşılaştığımda kendimi kontrol edemiyorum. Önerileriniz için tekekkür ederim. Sanırım en kısa zamanda bir kask kamerası almalıyım

6. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok doğru bir karar olur. Gerçekten polisler bazen bu durumlara karşı kayıtsız kalmıyorlar. Otoparkta beni sıkıştırıp, çarpmasın diye uyarmak istediğim için kısa bir klakson yaptığım vatandaşın inip arabamı tekmelemeye başladığı sırada çektiğim 3-4 pozundan sonra polise gittim. Hemen kısa bir şikayet formu. Dönerken polisin vatandaşı kız arkadaşının yanında terlettiğini görmek ve karşısında adamın çaresiz kalması çok hoşuma gitmişti. Hem de hiç riski yok.

Fahrettin bunu beğendi.
  7. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok teşekkür ederim.. Bu fikir gerçekten iyi geldi.. Saygılar..