bir sorum olacak

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında cihan mihaliçli tarafından paylaşıldı.

1. cihan mihaliçli

cihan mihaliçli Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    merhaba ben kuba cg100 action kullanıcısıyım ama motoruma yamaha rx135 silindiri takmayı düsünüyorum taksam motorumda ne gibi değişiklikler olur acaba bilgilerinizi bekliyorum

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    murat 124 e mercedes motoru takarsan ne olursa o olur.
    Yani İmkansız küba 4 zaman lı rx135 iki zamanlı

kübanın silindir çapı rx135 pistonu alamaz yan gelir.

Bunu bir ustaya sorupta mı soruyorsun ya da senin parlak fikrin mi.Neden boyle bir şey yapmak istiyorsun kuba 100 cc den yamaha rx135 performansı fantazisi mi

rx135 kubaya çok benziyor yoksa o yüzden mi bu fantaziyi geliştirdin.
    git yamaha rx 135 al daha ekonomik olur.
    ama yok ben sordum olur diyorsan o ustaya selam söyle bence mz 301 silindiri taksın daha iyi olur.

3. cihan mihaliçli

cihan mihaliçli Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    yok ben bunu kimseye sormadım kendi düşüncem hızı artırmak için böyle bişey söyledim alt takımı full rx 135 yapmayı. bu 4 zamanlı motorlarda hızı nasıl arttırabılırız pekı bi bilgi verir misin

4. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sadece zamanını da paranıda boşa harcama derim.

5. cihan mihaliçli

cihan mihaliçli Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    orası oyle ama motor gitmiyor bu tur motorlara ne yapsak hızı artar

6. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Zaten maliyeti düşürmek için orasında burasında malzeme kalitesinden taviz verilerek (çalınarak) üretilen bu motosikletle kaç km. sürat yapmak istiyorsun? :)
    En kötüsü dahi 90-100 km sürate rahatlıkla çıkabiliyorki bir yamaha ybr nin de tatlı sürati bu.Daha üstü için üretilmemiştir ne ybr nede diğer 125 cc lik aletler.

Zaten iş o süratlerde ani fren yapmaya gelince hemen kendini gösteriyor.Hafif motor bunlar.Frenleri,kadrosu kısacası herşeyi max. 110 km için tasarlanmış ve üretilmiş.
    Senin bu limitleri aşman hem anlamsız ve gereksiz bir çaba hemde gereksiz bir risk.Milletin 4 tane moped motorunu birleştirmesi ve yarışması gibi şeyler aklıma geliyor.Aklı başında bir adam bu gibi boş işlerle uraşmaz.Ben gülüp geçiyorum böyle şeylere rastladım mı.
    Eğer maddi imkanın yoksa bu yola başvuruyorsan astarının yüzünğ geçeçeğini de söyliyim.
    En güzeli motosikletine böyle binmeye devam et.İleride imkanların ölçüsünde büyüt derim.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili kardeşim
    Maddi sıkıntılarından dolayı bu markayı aldığın çok belli.Bu kadar sıkıntın var iken neden yeni sıkıntılar için çaba gösteriyorsun.
    Neden daha iyi ve bilinçli sürücü olup öyle sürüş yapmak için çaba harcamıyorsunda böyle fantaziler peşinde koşuyorsun.
    Mesela sen biliyormusun motosikletle 100 km/h sabit hızla giderken saniye de 27,7 metre yol aldığını.
    O altında ki çakma aletin güvenli frenleme hızının 70 km/h olduğunu.
    Daha hızlı gitmek için motosikletin cc ni yükselteceksin iyi de nasıl durmayı düşünüyorsun.
    Senin için aslolan hızlı gitmek se neden başka veya yüksek cc li motosiklet almıyorsun da böyle saçma sapan fantaziler için kafa patlatıyorsun.
    Senin için başka forumlarda akıl veren çok olur.Ama kimse senin daha uzun yıllar motosiklet sürmen için akıl vermez burda olduğu gibi.
    Aslolan bizim için yolda olmaktır anı yaşamaktır.Hedefe yani gideceğimiz yere ne kadar zamanda gittiğimiz değildir nasıl gittiğimizdir aslolan.
    Biz söz vardır DEVE DE YAVAŞ GİDER AMA HEP GİDER.
    Senin için aslolan hep gitmek açtığın kontak sayısı ile kapattığın kontak sayısı aynı olmalımıdır yoksa gideceğiniz yere cabuk hızlı gitmek ama nasıl vardığının önemi yok olmasımıdır.
    Eğer dersen ki benim için hız her şeyin üstünde hızlı olsun durmazsa durmasın ben durmak için değil hızlı gitmek için yoldayım diyorsan o zaman bu forum doğru adres değil.
    Bizim için asıl mesele yolda olup anı yaşamak ve bilgilerimizi tecrübelerimizi yeni nesile bu şekilde aktarıp ruhu serseri olan ama kendinisi çok pahalı olan EFENDİLİK le paylaşmaktır.
    Biz bu forumdaki arkadaşlarımıza kardeş ve ağabeylerimize GÜVENLİ SÜRÜŞÜN ipuçlarını verebilmek için paylaşımlarda bulunuyoruz.
    Hızlı yaşa genç öl mantığı ile hareket etmeyiz.ki motosikleti ölmek için kullannan SALAKlardan değiliz.İllaki ölmek isteyen SALAK varsa motosikleti ölüm aracı olarak kullanmalarından yana değiliz.
    Ölmek için icat edilmiş olan başka araçları kullansınlar deriz.
    Anlatabildim mi.