Bir zam teorisi.....

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Emrah.Saka tarafından paylaşıldı.

1. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar biraz önce bir sitede bu haberi okudum...

Benzine zam
    İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılardan dolayı petrol varil fiyatının artması benzine zam olarak yansıdı

İsrail in gazzeye düzenlediği saldırılarla petrolün varil fiyatının 38 dolardan 50 dolara çıkması pompa fiyatlarına yansıdı.

95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı 2,71'den 2.80'e fırladı. Son dönemde indirimlerle gündeme gelen benzin fiyatlarındaki zama araç sahipleri tepkili.

Kaynak: http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/120145-Benzine-zam.aspx

Arkadaşlar bu haberi okuyumca makina mühendisi bir hocamızla yaptığımız bir sohbet aklıma gelmişti. Bu hocamız "Kriz amerikanın oyunu. Dikkat edin petrolün varil fiyatı düşer sonra bir kriz yada bir karışıklık olur varil fiyatı yükselir. buradaki amaç sorun yokken petrolü amerika varil fiyatını çok ucuza alıp stok eder sonra bir kriz yada savaş çıkarır hem silahtan ekipmandan vs kazanır hemde o stokladığı petrolü fiyatı arttı diye satar. Daha sonra stoğu eriyince ortalığı durultur ve tekrar bu depoları düşük fiyatlardan doldurur"

O dönemlerde açıkçası ben pek inanmadım. çünkü korkunç büyük depolara ihtiyaçları olması lazım. açıkçası saçma geldi ama bu haberden sonra bu konuşma aklıma geldi ve içimden "ACABA??" diye geçirdim.....

sizce arkadaşlar böyle bir şey sadece komplo teorisimi yoksa gerçek olabilirmi?

o.somuncu bunu beğendi.
  2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    amerika bu her şeyi yapar, dünya üzerinde amerika diye bir ülke olmasa bence dünya daha huzurlu olurdu.

3. azigun

azigun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    hocam söz konusu amerika ise her türlü dalavere beklenir..adamlar dünyayı nasıl yöneteceklerini iyi biliyolar..petrol dünyanın kara elması ve dünyadaki rezervlerden en büyük payı alan ülke usa..(maalesef)

4. tayga berat kılıç

tayga berat kılıç Aktif Üye

doğru neden olmasın ki?

berk.menekse bunu beğendi.
  5. Emrah.Saka

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar açıkçası dediğim gibi o dönemde ihtimal vermedim ancak biraz araştırırsanız pekte teori gibi gelmiyor... ölen masum insanlar amerikanın umrunda değil.... onların tek amacı keselerini doldurmak....

6. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Dünyanın diğer ucundaki ülkelerin ekonomisini ve siyasetini yönlendiren,istediğiğini iktidara taşıyıp,istemediklerine gerekirse darbe yaptırabilen ABD' için böyle oyunlar çocuk oyuncağı gibidir ve kuvvetle muhtemeldir...Bana göre son dünya ekonomik krizi olayı da Amerika'nın tezgaha çıkardığı bir senaryodur...

7. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    dünyanın en büyük entrikalarını çeviren ülke için bunlar bişey değil arkadaşlar.. saddama kuveyte gir diyende, girdiği için ona savaş açanda amerika!! bulabildimi bahsettiği nikleer başlıkları? hani işgal için bahanesiydi ya:) ben ilk duyduğumda güldüğüm amerika ikiz kuleleri ırakı işgal edip petrole oturabilmek için kendi vurdu komplo teorisine bile artık yavaş yavaş inanıyorum:)

8. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    ikiz kule olayı çok yüksek ihtimalle doğru kendi yapmış olması yüksek ihtimal.ama bunlar olacak hepsi yüce kitapta yazıyor israilolğulları iki kere büyük ayaklanma yapacak bunun ikinci ayaklanma olması da geyet yüksek bir ihtimal.ama inş sonu hayırlı olacak..

9. Emrah.Saka

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Malesefki Amerika tüm dünyanın başının belasıdır. Ancak kimse sesini çıkaramıyor. Sonumuz ne olur bilmiyorum.