Bisiklet, motosiklet ve otomobilde lastik patlamasına son

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    mehmetpolat bunu beğendi.
  2. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    hem tubeless hem de iç lastikli motosikletlere oluyor.

3. Ümit Güvercin

Ümit Güvercin Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    ne yapıyor lastiğe ? tam olarak anlamadım. açıklaması sitede var mıydı ya da ?

4. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Bu urun bende var, oldukca kaliteli bir urun ama yanlis anlamayin, bunu salam lastiye sikip lastik patlamasini unutun gibi bir durum yok motorsiklet icin...
    Bu urunu ve ufak elcantasi icinde olan elektirikli pompasini ben cantamda tasiyorum gezilerde....
    Eyer olmadik biyerde lastim patlarsa urunu kullanip lastimi sisiyorum ve en yakin lastikciye gidip tamirini yapririyorum.. Cok sukur simdiye kadar hic gerek olmadi...

Urunu elektronik sensor bulunan lastiklerde de kullanabiliyoruz....

Salam lastiye kullanmama sebebimiz lastiye zarar veriyor ve urunu kullaninca yuksek hizla gidemiyoruz yani gidip lastiyi tamir ettirmek gerekiyor.....

Bisikletler icin cok sorun olmaz herealde salam lastiyede uygulanabilir, sonucta hizi dusuk....

Arabalarda da kullanilabiliyor...

mehmetpolat bunu beğendi.
  5. Ümit Güvercin

Ümit Güvercin Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    salam lasti derken ? :)

6. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Urun lastigi patlattinca kullaniliyor, yolda kalmayin diye....
    urunu lastige sikip yola cikmiyoruz...

7. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar,

Bisiklet için

Önceden sıkıp kullanıyorsunuz. Diyelim çivi battı çiviyi çıkartın yolunuza devam edin havanız inmez daha sonra da lastiğimin havası inecek diye düşünmeyin çünkü inmiyor. Lastik patladıktan sonra da uygulayabiliyorsunuz. Deliği anında kapatıyor. Hazır iç lastik olarak da alıp kullanabiliyorsunuz. Lastik 4-5 km hıza ulaştığında sıvı dış yüzeylere yapışıyor ve koruyucu bir etken yaratıyor. O yüzeyde bir delik açıldığında bu sıvı deliği kapatıyor.

Motosiklet için

Aynı bisikletteki gibi kullanıyorsunuz. Uygulamasını lastik patlamadan önce de yapabiliyorsunuz. Bunun motosiklete herhangi bir zararı yok. Lastiğe de zarar vermiyor. Lastik patladıktan sonra da uygulayabiliyorsunuz. Bu sıvı tel çivi diken gibi deliklerde etkili oluyor yarık ve kesikler de kapatma garantisi vermiyor. Motosiklet yüksek hızlara çıkabildiğinden riski azaltmak için lastik patladıktan sonra slime sayesinde delik kapansa bile bir lastikçiye gözükmenizde fayda var. Bu sıvı 2 yıl etkili. Ayrıca motosiklet lastikleri bildiğiniz gibi genelde tubeless bu ürünün diğer bir faydası da tubeless lastiklerde kanar kaçaklarını önlemesidir.

Kendi bindiğim Yamaha R6 ve X-Max motosikletimin lastiklerine uyguladım.

Otomobil İçin

Motosiklet ve bisiklet lastik uygulaması bir bir aynıdır. Herhangi bir zararı yoktur. Lastiğiniz patlamadan önce de uygulayabilirsiniz.

Önemli Notlar:

Eğer zaman kaybetmek istemiyorsanız slime uygulamasını lastik patlamadan önce uygulayın. Bunun dez avantajı ürünün ömrü 2 yıl olduğundan lastiğiniz hiç patlamasa bile 2 yıl sonra etkisini yitirecektir.

Slime tamamen tamir etme garantisi vermez. Bu yüzden lastik patlamasından sonra mutlaka bir lastikçiye görünün.

Lastiğiniz patladıktan sonra slime uygulaması yapsanız bile kontrollü bir şekilde bir lastikçye kadar gidin.

8. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Anlamadigim su lastik inmiycekse zaten patladigini nasil anliycamda lastikciye gidicem? Ozellikle arabada?

9. Zihni GÖNEN

Zihni GÖNEN Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    yani

10. Zihni GÖNEN

Zihni GÖNEN Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    aynı marka değil ama başka bir firmanın ürününü ben aracımda taşıyorum. malum stepne yerinde lpg tankı olunca stepneyi garaja aldık. ne olur olmaz diye yanımda taşıyorum. uzun yola giderken de motoruma koyuyorum.

11. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Bunları tamir setleri ile karıştırmayın. Önceden doldurma avantajı önemli.