Biyel kolu ve modifiye yardım ....

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında SAMET ÇOBAN tarafından paylaşıldı.

1. SAMET ÇOBAN

SAMET ÇOBAN Yeni Üye

2004 Model seyhan 125 motosikletim var karank kolu aşınmış birde bilyaları dağılmış kısaca sıfırdan makina istiyor. seyhan 150 c nin silindirini takıcaz motora silindir hacim: 62 x 49,5 krank kolunun Piston Pim Çapı: 47,9 ø15 .

şimdi krank kolu Piston Pim Çapı: 47,9 ø15 olucak ama kol kısa olucak acaba hangi motorların krank kolu daha kısa seyhan 125 ten . diğer motorların kısa olabilir ama bu seferde piston pim çapları büyük yada küçük olabilir bunun için silindir hacmine uygun piston ve bu pistona uygun kısa biyel kolu hangi motorun olabilir. birde rektefiyeci bana demişti subap büyültme yapamıyoruz büyük cc üst kapak takabilirsiniz demişti nette araştırdığımda adamlar 125 cclik motora 200cc lik motorun kapağını takmışlar. şimdi ben 150 cc lik motora 200 cclik üst kapak takabilirmiyim. silindir saplamları yağ delikleri falan oluyormuş.

birde EKSANTIRIK KAM DISLISI 44 DİŞ diyor bu dişli küçük olursa veye büyük olursa ne gibi farklar olur.