Biz başka iş yapamadığımızdan değil ikitekeri sevdiğimizden kuryelik yapıyoruz

Konu, 'Motosiklet Kuryeleri' kısmında Bozkurthakan tarafından paylaşıldı.

1. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Geçenlerde Maslak'a bir evrak götürüyorum.Kırmızı ışık yanmış,bende arkalardayım.sağdan geçiyorum arabaları.Işıkın hizasına gelince durdum.Benim yanımdaki 4 tekerin bir arkasındaki deli gibi asıldı kornaya haliyle dönüp baktım.Bana dönüp "Ulan motorsun diye ne hakkın var öne geçmeye.Hepiniz böylesiniz.İş güç bilmezsiniz.vs vs vs...Bende sakince yanına gittim.Baktım 2 genç.
    "Bana bakın biz kuryeler,mecbur olduğumuzdan değil 2 tekere aşık olduğumuzdan bu işi yapıyoruz." ve ardından birkaç tehdit edici cümleler kullandım.Kendi sansürümü kendim yapıyorum:).
    Yani anlayacağınız arkadaşlar ben ve diğer kurye kardeşlerimiz bu merete aşık olduğumuzdan bu işi yapıyoruz.Misal ben kros sporcusuyum ve haftada 3 kere 4'er saat antrenman yapıyorum.Diğer günlerde ne yapayım.Sevdiğim işi yapıyorum.
    Kuryeler dikkat edin ve onların asıl işini öğrenmeye çalışın.En alttaki benim gibi hukuk öğrencisidir.
    ARABACILAR;
    KURYELERE SAYGILI DAVRANALIM.DAHA DOĞRUSU 2 TEKERE SAYGILI DAVRANALIM.O ZAMAN BİZDE SİZE SAYGILI OLACAĞIZ

2. THE-SWAMP

THE-SWAMP Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hakan kardeşim doğru diyorsun doğru söze ne gerek

Emre.Ugurluel bunu beğendi.
  3. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    çokdogru söylüyosunda onu anlayacak bilinçli toplum gerek egitim şart yani
    hem nesaçmaşeyo araçları geçiyoruzda engelmi oluyoruz otolara
    asıl oto kullanıcılar nebuluyor arabaları birbirine yaklaştırmakta beyazçizgiden gitmeseler neolur aradaki motorculara hayliyle yetiyor

4. Ferhat Taskın

Ferhat Taskın Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Motorundan korkma..!!
    eğitimsiz ve bilinçsiz sürücülerden kork....

5. Ali Aygün

Ali Aygün Site Bağımlısı

kuryeci arkadaşlarımıza tavsiyem...

alın bundan bitane :D Gerisini hiç düşünmeyin :D

Bakın o zman nasıl kaçıo arabalar sizden : sadece araba değil TIR lar bile kaçar sizden :D

Benim aşık oldugum 2 tekerler...

okankosova ve SELÇUK ASLAN bunu beğendi.
  6. isyankar_412

isyankar_412 Yeni Üye

çok güzel gerçekten araçlarin hiç saygisi yok motorlularra

Bozkurthakan bunu beğendi.
  7. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yaz, kış; yağmur, çamur demeden çalışan kurye arkadaşlara saygım sonsuz!!

ama gelin görünki bir ankaralı olarak evimde yatarken dışardan gelen, altında
    mor ışıklar fışkırtan, egzostu açılmış ve sonuna kadar plastik yoğurt kabı sesi çıkaran
    hoparlörleriyle çevreyi sevimsiz bir gürültüye boğan 2 tekerli trafik canavarlarıyla
    uyanmak istemiyorum.

zannetmiyorumki şimdi aramızdan biri çıkıp "yoooooo ben çok memnunum bundan" desin.

bu yüzden trafikte saygı görmek istiyorsak önce çevremize duyarlı olalım.

8. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    araba sürücüleri bilemez fakat, kuryecilik gerçekten saygı duyulması gereken bir meslek, malesef bunu bilemiyorlar. Trafikte saygı ve anlayış çok önemli inşallah pek yakında bu zihniyet trafikte ortaya çıkacak.

Bozkurthakan bunu beğendi.
  9. çerkezx

çerkezx Yeni Üye

senin işinden gücünden ona neki kusura bakmasınlar ama bu hareket bana yapsalardı arabalarına bir hatıra bırakır yoluma dewam ederdim....

10. Ayberk Yandımata

Ayberk Yandımata Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bence dövüş sanatıda bilmek burda önemli olur...konuştuktan sonra anlamassa diye :)

o.somuncu bunu beğendi.
  11. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ayberk alemsin :) Ya adamda silah varsa..?! O zaman bizde mi salah taşıyacağız?Yada daha iyisi bir bazuka :) Şaka bir yana gerçekden hiç laftan anlamayan,insan cinsi olmayan varlıklar var trafikde.

Allah böyleleri ile karşılaştırmasın.Sonunda ne olacağı hiç belli olmaz..!

12. İsmail Kurt

İsmail Kurt Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    trafikte kural falan hikaye olmuüş ne yazık kı
    tır otobüsü,otobüs minibüsü . minibüs taksiyi ve taksi de motoru iplemiyor ne yazık ki.yani tam vahşi doğa.büyük balık küçük balığı yiyor

13. ibrahim KARAGÖZ

ibrahim KARAGÖZ Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    iyi yapmışsın :D

14. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    hocam hani objektif bakmak istiyorum kesinlik lafım sana degil hani istanbul e5 te cidden kuryecilerden illallah geldi. geçen gün bir tanesi e5 akış yonune dik vaziyette hareket etmeye calısıyordu. sonra birine surttu bir de ustune diklendi. tamam bu bir meslek hemde gerekli ama bu işinde bir adabı vardır. o insanların bizlere trafik icinde verdigi onyargı yuzunden ben suan motor alıp kullanamıyorum

Not: İşini düzgün yapan insanlar için değildi laflarım

15. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Dun tatilim vardi. Bir suru is halletim. 5 saat kadar sehir icinde motor kullandim bu isleri hallederken. Hayatimda 1.5 saatten uzun sehir ici kullanmadigim dikkatimi cekti dun. Ben bu kadar zorlanacagimi dusunmemistim. Inanilmaz saygim artti kuryelere dunden sonra.
    Ustune para verseler bir daha 3 saatten uzun surmem sehir icinde. Hala her yerim agriyor.
    Arkadasim, aynen dedigin gibi, sizin askiniz buyukmus.

16. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Hocam bu konuya saygı duydum gerçekten sonuna kadar destekliyorum hani biraz daha argoya kaçtık diyelim 4 tekerlerin alayına gider diyelim biz 2 tekere binerek azraile meydan okuyoruz bu gün bitanesi ne sinyalsiz nede yola bakarak çıktı bide elkol salladı dedim ki akıllı ol alırım aklını baktı ve yoluna devam etti bizim aklımız alınmış zaten bulaşmanında bir anlamı yok....

Önder Yıldırım bunu beğendi.
  17. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Dostum saygı duymamız lazım her evrak ücrete tabi buda demek oluyor ki ekmek parası bizler keyif için biniyoruz ekmek parası için binenlere saygı duymalıyız neden dersen kimse e5 te dik vaziyette gitmek istemez ama mecburiyet kavramını hesaba katmak lazım imkansızlıklarla yürümüş bir ülkedeyiz ve bazen imkansızlıkların gerektirdiği şeyleri hepimiz yapıyoruz hadi yalan diyin...

18. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Bu forumu ilk bulduğumda dikkatimi çeken ve saygı uyandıran şeylerden biri de kuryelerle ilgili bir alt forum olmasıydı. Bu konuyu da o zaman okumuştum.

Daha sonra prim sistemi ile sigortasız çalıştırıran sistemi de öğrenmiş ve bir kez daha nefret etmiştim kapitalizm ve sömürüden.

Artık her zaman daha büyük saygı ile bakıyor ve yol veriyorum arkadaşlara ve onlara gülümsüyorum.

Gene de trafik kurallarına uymak, sürüşte tehlike yaratmamak ve nezaket çerçevesinden çıkmamak gerek diye düşünüyorum.

Önder Yıldırım bunu beğendi.
  19. Önder Yıldırım

Önder Yıldırım Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    kuryeleri yolda görünce genelde korna çalar slm veririm gerçekten en çok tehlikeyi yaşayan onlar saygımız onlara...

20. Cüneyt ÖZEN

Cüneyt ÖZEN Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Keeway
    Ama şuda bir gerçek ki ne kural ne kaide tanımayan kendilerini attıkları gibi yayalarıda ciddi tehlikeye atan kuryeler de dolu piyasada.

Zaten motorculara olan negatif bakış hem eskilerden gelen "motorcu serseridir" düşüncesi hemde BAZI kuryelerin saygısızca kaldırımlardan gazlamaları kırmızı ışık dinlemeden geçmeleri ters yönde yolda seyretmeleri ve trafikte (belkide mecburen) tehlikeli manevralar (hızlıyken) yapmalarıdır.

Tabiki bu demek değilki bütün kuryeler böyle. Normal binici 2TeKeR cilerde yok mu böyleleri var. Ancak kuryeler yoğunlukda olunca göze daha fazla batıyor.

Birde hadi yazın anlıyorum da kışın bu kuryeci arkadaşlar nasıl yapıyor nasıl ediyor dayanıyorlar şaşırıyorum.

Düzgün kullanan her 2TeKeR arkadaşa sonsuz saygı duyuyorum.

Bülent.Ö ve Önder Yıldırım bunu beğendi.