Bmw f650 1998 model nasil arkadaşlar

Konu, 'Enduro Kullanıcıları' kısmında mustafa ekrem göçkün tarafından paylaşıldı.

1. mustafa ekrem göçkün

mustafa ekrem göçkün Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki, Kanuni
    Arkadaslar temiz kullanilmis bir bmw f 650 buldum nedersiniz bu motor nasildir kullanan arkadaslar fikirlerini benimle paylasabilirmi yakit ve konfor nasildir?

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Mehmet akif söylet yakıtı.

F650gs için 2005 sonrasını alın derler. Ben öyle yaptım ve çok menmunum.

Hem yakıt hem konfor bakımından

3. Mehmet Akif

Mehmet Akif Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha, BMW
    Abi öncelikle İsmail abinin belirttiği gibi ben F650 kullanıcısıyım. Yakıt tüketimi ile başlamak istiyorum. Ben motosikleti forumlardan okuduğum kadarıyla az yakıyor diye almıştım. Ben öğrenciyim ve benim için en büyük öncelik bu konu. Gelgelelim forum sitelerinde motosikletini yakmıyor olarak gören o kişilere. Abi adam neler yazmış neler yok efenim ekonomik kullanırsan 3.2 litre yakıyomuşta. Performanslı kullanırsan 4.5 yakmıyomuş bile. Hepsi yalan... F650 diğer kullanıcılarla da konuştuğum üzere(acaba benim motorda mı bir sorun var diye.) şehiriçinde 6.3 litre ile 6.7 litre arası yakıyor. Şehirlerarası ise 5.5-6 civarına düşüyor.Tabi gazlamazsan :D Diyeceğim şu ki yakittuketimi.net teki verilere inanma. Yakıt 600 cc motosikletler için normal ama az yakması ile ün kazanmış NC 700 ve 650 GS ile kıyaslanamaz :D Konforuna sürücü için konfor gayet iyi diyebilirim. Çünkü selesi çok geniş. Bu sele genişliğinden kaynaklı sele yüksekliği 78 cm olan diğer motosikletlerle kıyaslayınca parmak ucunda kalma durumu olabilir. Viraj almak gayet zevkli. Ha bilmiyorum şekil olsun felan diyosan benim gördüğüm kadarıyla BMW olması motosikletten anlamayanı dahi büyülüyor. Şahsen tanımadığın birçık kızın sırf BMW'yi görüp benimle onun üzerinden sohbet kurduğu olmuştur :D F650 ile dünya turu yapan kişi sayısı da oldukça fazla. Dünyanın tek başına aralıksız en uzun yolculuğunu yapan kadın da 99 model F650 kullanıyordu. :harika: SAYGILARIMLA...

4. mustafa ekrem göçkün

Motosiklet:
    Kawasaki, Kanuni
    mehmet akif sen şimdi hic yaklaşma mı diyorsun :)

5. Mehmet Akif

Mehmet Akif Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha, BMW
    Yok abi ben kesinlikle çok memnunum. Sadece olaylara fazla eleştirisel baktığımdan böyle bi yazı çıkmış ortaya. Benim tek sorunum yakıt. O da 600 cc motosiklet istiyorsan zaten nc serisi ve 650 gs dışında az yakanı yok denilebilir. Ben 1 seneden fazla süredir kullanıyorum motor ne arıza çıkardı ne de motora kötü diyeni duydum. Ben gayet memnunum ama daha fazla param olsaydı 650 gs alırdım :)

6. mustafa ekrem göçkün

Motosiklet:
    Kawasaki, Kanuni
    eyv kardeşim zaten adam 250 tl icin vermedi motoru cbf 500 buldum şuan anlaştık gibi biraz bütcemi sarsıcak ama kafaya koydum alıcam makinayı tavsiyelerin icin yine teşşekür ederim.