BMW Motorrad bir ilke imza attı

Konu, 'BMW' kısmında Barış tarafından paylaşıldı.

1. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sizi BMW Motorrad 'ın uygulamaya başladığı bir yenilikten haberdar etmek istiyorum

BMW Alçaltılmış Gövde

BMW Motorrad düşük sele seviyesine sahip motosikletlerden hoşlanan ancak model seçimini bu sebepten ötürü değiştirmek istemeyen müşterilerine müjdeli bir haber sunmaktadır. Müşterilerine alçak sele yüksekliklerine sahip motosikletler sunmak için BMW Motorrad yeni bir öncülüğe imza atarak alçaltılmış gövdeli modeller sunan ilk motosiklet üreticisi oldu.

Yeni başlayan, bayan ve kısa bacak boylu sürücülerden gelen geribildirimler, yüksel seleli motosikletleri yavaş manevralarda kontrol etmenin zor olduğunu belirtmekteydi. BMW Motorrad hali hazırda birçok modelini alçak sele opsiyonu ile sunmakta ancak bazı sürücüler sele yüksekliğinin dahada alçaltılmasını istemekteler. Özelliklede dur kalk tipi trafik koşullarında, sürücüler ayaklarının tamamı zemine basınca kendilerini daha güvende hisstemektedirler. BMW’nin yeni alçaltılmış süspansiyon sistemi daha fazla sürücünün bunu – doğal, konforlu ve güvenli bir şekilde yaşamasını sağlayacaktır.

Bir örnek olarak, F800 S ve ST modellerinde opsiyonel olarak sunulan alçaltılmış gövde sseçeneği, sele yüksekliğini standart 840mm den 760mm ye düşürmektedir. Bu fırsat 2007 yılında sunuldu ve o günden bugüne yeni motosiklet siparişi veren BMW müşterilerinin önemli bir çoğunluğu (45%’i) bu fırsatı değerlendirdiler.

Alçaltılmış gövde seçeneği ile sipariş verilebilen modeller sportif F 800 S, sport touring kardeşi F 800 ST, çıplak roadster R 1200 R , inanılmaz satış rakamlarına ulaşan touring makinamız R 1200 RT , yeni F 650 GS ve R 1200 GS endurolarımız.

R1200GS modelimiz , enduro tipi uzun salınım mesafeli süspansiyonları ve ferah ergonomisi dolayısıyla uzun yada daha tecrübeli kullanıcılar ile eşleştirilmekteydi. Motosikletin ayarlanabilir standart selesi 855mm yada 875mm ‘lik sele yüksekliği sunmakta. Ancak alçaltılmış gövde opsiyonu sayesinde bu model 790mm ‘lik sele yüksekliği ile sipariş edilebilmektedir. Böylece bu popüler model daha geniş bir kullanıcı kitlesine elverişli hale gelmektedir.

Tüm fabrika çıkışı alçaltılmış süspansiyon sistemli motosikletler alçak sele ile beraber gelmektedir. Ancak esas alçalmayı yaratan modifikasyon modelden modele değişmektedir. Boxer motorlu modellerde, R 1200 RT ve R 1200 GS gibi, ön ve arka süspansiyonlara daha kısa amortisör takılmasıyla modifikasyon yapılmaktadır. Ayrıca Telelever ayarları değiştirilmektedir.

2. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Süper bir olay umarım diğer firmalar da bu tip çalışmalara gider.

Erol abiye bir çözüm olur bu :)

3. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    evet bu bayanlar içinde çok sevindiricibir haber

4. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

umarım bu olaydan ktm nin yöneticileride örnek alır
    adamlar düşünmüyorki bu motor arazi şartlarında nasıl kullanılacak herkeste aynı profesyonellik olmuyor çünkü

5. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

kavasakinin 600 cc kross ları var çok yüksek olduğu için alamıyoruz .

6. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

honda bu konuda iyiydi xl 200 leri vardı alçak kullanımı kolay

7. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    "Alçaltılmış gövde seçeneği ile sipariş verilebilen modeller sportif F 800 S, sport touring kardeşi F 800 ST, çıplak roadster R 1200 R , inanılmaz satış rakamlarına ulaşan touring makinamız R 1200 RT , yeni F 650 GS ve R 1200 GS endurolarımız."

8. ali şengelir

ali şengelir Aktif Üye

Motosiklet:
    BMW
    slm peki barış abi ben açak olan f 650 gs yükseltebilirmiyim ?

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Tabii yükseltirsiniz ama sizin yapabileceğinizi sanmıyorum.En mantıklısı BMW yetkili servise gidip yaptırmanız.Daha mantıklı ve sağlıklı olacaktır.

10. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    evet.buna uygun seleler borusan da mevcut;)

11. ali şengelir

ali şengelir Aktif Üye

Motosiklet:
    BMW
    sayın barış ve şenol abilerim benim derdim sele değil motorun arazide motorun altı vuruyor süspansiyonları nasıl yükseltebilirm mesela ktm lc4 ön takım f650gs uyduğunu duydum bunun gibi bilgiler rica ediyorum tşk

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben mesajınızı tahmin ettiğim için servisi önermiştim.Seleden bahsetmedim.
    Ktm uyabilir ama sağlıklı olacağını tahmin etmiyorum.Çevremde de hiç duymadım lc4 ön takımını F650 ye adapte etmek için uğraşan.Olsa bile sağlıklı olmaz düşüncesindeyim.

ali şengelir bunu beğendi.
  13. ali şengelir

ali şengelir Aktif Üye

Motosiklet:
    BMW
    tşk edrm şenol abi ilgin için

14. Atahan Aydemir

Atahan Aydemir Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    305ec29e-c1d6-42cd-8af9-8ee15cef9d51.jpg

Yaklaşık 90 gun Borusan da yatan ve buradaki yetkililere ve Almanya'daki yetkililere defalarca mail atmama ve sorunları tüm belgeleri ile sunmama rağmen "hiç bir sorun yok moturunuzda" diyerek salı günü teslim edilen motosikletin ile cuma günü düz bir yolda giderken durduk yere savrulan motor ve finalde geldiği durum. bakalım bu defa konuyu BMW AG nasıl ört bas etmeye çalışacak.
    #K1600GTL #BMWMOTORRAD #BORUSANOTO #BORUSANMOTOR #BMW1600GTLEXCULISIVE

15. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ellerinizin bu hale gelmesine de BMW mi sebep oldu

16. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Geçmiş olsun ama kazanın nasıl olduğunu anlayamadım. Motor nasıl oldu da durduk yere savruldunuz? belgelediğiniz hata neydi?