Bodrum - İstanbul yolculuğumuz için önerilerinizi ve tecrübelerinizi bekliyoruz :)

Konu, 'Ege Bölgesi Gezi ve Turları' kısmında Efecan.Karagoz tarafından paylaşıldı.

1. Efecan.Karagoz

Efecan.Karagoz Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Beklenen an geldi ve uzun bir çalışma döneminin ardından 1 haftalığına da olsa izne çıkıyoruz. Kısa zamanda her şeyi ayarladık ve bu perşembe günü bir aksilik olmazsa F 650 GS kiralayarak kız arkadaşımla beraber güzel bir gezi yapacağız.

Daha önceleri motosikletle İzmit, Çatalca, Şile gibi küçük geziler, otomobille de Edirne yapmış olsam da motosikletle ciddi anlamda ilk uzun yolum olacak bu yolculuk.

Giderken Sarayburnu'ndan gemi ile doğru Bodrum'a gideceğiz. Bodrum'da kalacağımız 5-6 gün boyunca küçük geziler gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Dönerken de Bodrum'dan İzmir'e, İzmir'den Ayvalık Cunda'ya, Cunda'dan Altınoluk'a gidip orada bir gece kalmayı planladık. Ertesi gün de Altınoluk'tan çıkarak Burhaniye Ören'deki akrabalarımı ziyaret ettikten sonra Çanakkale üzerinden Edirne'ye geçip yine bir akraba ziyareti, yorgun olmazsak Tekirdağ'a bir akraba ziyareti derken gezimizi tamamlamak üzere İstanbul'a doğru yola çıkacağız.

Bu gezimi daha da kolaylaştıracağını düşündüğünüz uzun yol tecrübelerinizi ve bu güzergaha dair tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Sevgi ve saygılarımla,
    Efecan Karagöz

ulas ve Ferhat Taskın bunu beğendi.
  2. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    benim bir tecrüben olmadı inşallah senden tecrübelerini dinleriz geldiginde
    bolbol resimçek resim yarışması içinde güzelbir manzaralı resim cekmeyide unutma
    inşallah kazasız belasız gidergelirsin arkadaşım şımdiden iyi yolculuklar

Efecan.Karagoz bunu beğendi.
  3. Efecan.Karagoz

Efecan.Karagoz Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Teşekkürler, memnuniyetle anlatırım tabi ki. Kız arkadaşım Berfu Naz, Marmara Radyo Sin. Tv. Bölümü'nde okuyor, fotoğraf işini ona bıraktım ben :) Güzel fotoğraflar çekeceğine inanıyorum ;)

Resim yarışması nedir, pek takip edemiyorum haberim olmadı :confused:

4. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    güncel konular ve güncel haberler bölümünde motorsiklet forum yarışmaları adlı linkte motorsiklet resim yarışması adlı bir yarışma var gerekli bilgileriş ordan ögrenebilirsin efecean kardeş

5. Efecan.Karagoz

Efecan.Karagoz Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Teşekkürler nitro61 yarışmayı inceledim. Eğer düşündüğümüz parkuru gerçekleştirebilirsek Cunda Adası'ndan güzel bir manzara fotoğrafıyla yarışmaya katılabiliriz biz de :)

6. THE-SWAMP

THE-SWAMP Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Henüz Yok
    arkadaşım benim sana önerim değilde dileklerim olacak allah kaza bela vermesin sağ sağlim gidin gelin fotoğrafları ve yazını dört gözle bekliyoruz hayırlı yolculuklar

7. Ferhat Taskın

Ferhat Taskın Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    öncelikle Kazsız belasız güle güle gidin güle güle gelin inşallah;

Yola Çıkmadan önce gideceğin güzergahların hava ve yol durumunu öğrenmen,
    Motosikletin genel olarak bakımını yaptırman yahut yapıldığının onayını alman,
    Hava ve yol şartlarına göre ekipmanlarınızı sağlayın,
    Muhakkak Belli aralıklarda mola verin...

En önemliside uzun yollarda rastlanabilen mıcırlara ve kaplumbalara karşı dikkatli olun....
    gereğinden fazla sürat yapma,
    son olarak;
    ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN....

8. Ali Aygün

Ali Aygün Site Bağımlısı

iyi tatiller kazasiz belasiz sürüşler dilerim

9. Efecan.Karagoz

Efecan.Karagoz Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Hepinize çok teşekkürler. Kasklarımız ve korumalı montlarımız tamam. Benim eldivenim var; yarın gün içinde ikimize birer dizlik ve kız arkadaşım için eldiven de temin edeceğim.

Bakımlar Borusan İstinye tarafından yapılmış olacak; yine de teslim almadan önce yapılıp yapılmadığının onayını alırım.

Şu an için 5 gün boyunca ege bölgesi güneşli görünüyor (http://www.meteoroloji.gov.tr/2006/tahmin/tahmin-turkiye.aspx).

Sonrası için de www.havadurumu.com.tr 'den baktım. Genellikle bulutlu veriyor, yağış olmadığı sürece bizim için hava hoş :)

Yol konusunda hala tam bir rota belirlemedim. Rota bize dönüşte gerekli olduğu için bilgili arkadaşların önerilerine açığız hala. Oradan da arada internete girerek foruma bir göz atarız.

Ferhat Taskın bunu beğendi.
  10. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Güzel kardeşim öncelikle güzel bir tatil ve güzel bir yolculuk dileklerimi iletmek isterim. Arkanda bir can daha taşıyacağından nacizene fikrim lütfen her hareketini bir daha düşün bunu da en iyi şekilde yapacağını çok daiyi biliyorum.

Rotaya bir baktım gittiğim yerler de var gitmediğim de.. Sen zaten en iyi şekilde planlamışsın. Bir turizimci olduğunu da hesaba katarsak bize düşen Hayırlı Yolculuklar demek olacaktır.

Senden beklentimiz de bu güzel gezini güzel resimlerle bizimle paylaşmandır.

Tanışalı çok yol katettik ve sizleri tanıdığıma da çok memnunum inan hep de memnun kalacağım. Bizler motosiklet sevdalısı kişileriz ve bu sevda ömrümüzün sonuna kadar da devam edecek. Bu sevdanın hep mutluluklara yol açması dileklerimle şimdiden iyi yolculuklar dilerim.

Kızımıza iyi bak ;)

BoRa ve Efecan.Karagoz bunu beğendi.
  11. Efecan.Karagoz

Efecan.Karagoz Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Çok teşekkürler Ulaş, eksik olma :) Gerçekten dediğin gibi dükkanınıza bisiklet bakmaya geldiğimizde bana gelen telefondaki görüşmem üzerine "turizmle mi uğraşıyorsun?" demenle başlayan sohbetimiz kısa zamanda 40 yıllık arkadaşlar gibi candan bir sohbete dönüştü. Bunda tabi ki aynı sevdayı paylaşmamızın payı da çok büyük.

Dediklerin kulağımda küpe olacak ve aklımdan bir an bile çıkarmayacağım.

Tekrar teşekkürler :)

12. Efecan.Karagoz

Efecan.Karagoz Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Bugün Borusan İstinye'den motorumuzu teslim aldık. Sonra da Kızıltoprak Delta'ya uğrayıp eksiklerimizi tamamladık. Ulaş'a buradan yardımları için tekrar teşekkürler :)

Bu akşam son hazırlıklar tamamlanıp yarın akşam 6 gemisiyle Bodrum'a yelken açıyoruz arkadaşlar :)

Daha önce de dediğim gibi arada çevrimiçi olup siteye gözatacağız.

Şimdiden hoşça kalın.

13. karataserdar

karataserdar Yeni Üye

Selam Herkese Ben De Araniza Bügün Katildim.en Kisa Sürede Bir Etkinlik Firsati Ile Tanişmak Istiyorum .önümüzde Planlanan Bir Etkinlik Varsa Bilgilenmek Istiyorum.sevgilerimle .serdar Karataş

14. türegün

türegün Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Planlamışssın bir kere rast gelsin ,zorun kolay olsun.Seyahatını artçınla tek başına yapman biraz riziko.EN AZ İKİ MOTORDAŞIN OLMALI.DENİZDE BİLE TEK BAŞINA DALINMAZ.yakın günübirlik seyahatlar da tamam yalnız seyahat olabilir.Çaresi ve telefisi kolay şeyler olabilir.Ama 1000 km aşkın uzun mesafe gidişlerinde hele motor tecrüben de olmadığı söz konusu ise bu düşündürücü oluyor.Bendeniz barnebijons 67 yaş sürücüsü tecrübesiyle dayanışma adına şunları tavsiye edebilirim,nacizane:yağışların en çok olduğu bir mevsim,foto safari için bulutlar önemli ise tamam,renkler daha belirgin tamam,derinlik tamam,bunların dışında yoldaş bulamadıysan-kordine ettiğin yol güzerghahında imdat istiyebileceğin biz motordaşların ,dernek ve kuluplerin telefonlarını al,mümkünse motor tamir istasyonlarının telefonlarını da al derim.Yollarda sık mola ver her duruşta mondialin vidalarınıda sıkmayı ihmal etme.LASTİKLERİN İÇİN YAMA SİPREYİNİ SAKIN İHMAL ETME.aLIN FENERİNİDE KÜÇÜMSEME.Belkide ben yağmuru çamuru sevmiyorumdur...Eski kroscu ve endruocu olarak vaz geç bu maceradan derim.Emekli TV yönetmeni olarak motorsikletçileri bir belgeselde kullanacağımı da ilan ederim.Limon sıktıysam af ola.BEN HERZANMAN ARTÇIYI DÜŞÜNÜRÜM...sağlıcak kalın...

15. Murat.TÜRKÖZ

Murat.TÜRKÖZ Üye

Motosiklet:
    Suzuki

Size canıgönülden katılıyorum. Fakat bukadar da cesaret kırıcı olmuyalım lütfen
    Yolun yarısını bitirmiş zaten :) yani karar vermiş plan proje yapılmış,sadece eksiklerini , yanına alması gereken malzemeleri ve yolda yapması gereken püf noktalarından bahsetsek yeterli bence.
    Sana tek bir sözüm var , orda olmak için deil yolda olmak için o motorsikletin üzerinde ol O kullanacağın motor senin motorun deil bu yüzden ne olursa olsun güvenme nedeni ise huyunu suyunu bilmiyorsun ben bile kendime ait 2 tarz motorum olduğu halde gün geliyor ikisininde de acemilik çekiyorum ne demek istediğimi anlamışsındır. Uzun yol tecrüben yok bu yüzden gaza gelme hedef koyma ve gezmek için yola çık varmak için deil . Aşırı yavaş olma dikkatin dağılır, fazla hızlı olma yolu bilmiyorsun elinden geldiği kadar sol şeridi kullan ve sürekli gözün aynada olsun motorsikletin güçlü sol şeritten korkma (sağ şeriti genelde ağır vasıtalar kullandığı için çökme olabilir ) unutma motorsiklette tehlike her zaman arkandan gelir Yolda aşırı yağmura yakalanırsan bir benzinliğe sığın ,sığınabileceğin bir yer yolsa asfalt kayıyor lastikler yolu tutmakta zorlanıyorsa asfalttan aşşağıya in ve stabilize yoldan devam et inan daha güvenli şimdiden hayırlı yolculuklar İzmirden ayvalığa geçerken slm vermek istersen ben menemen deyim beklerim :D

16. izzet.SARITAS

izzet.SARITAS Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaslar gezi ile ilgili en son mesajı 8. ayda atmıs efecan arkadasımız.yani yürüyerek gelmiyorlarsa 5 ayda buturu tamamlamıs olmaları lazım:)

17. Murat.TÜRKÖZ

Murat.TÜRKÖZ Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    :D :D :D :D :D
    Çok özür dilerim yeni cevap görünce önceki mesajların tarihine bakmadım
    :D

izzet.SARITAS bunu beğendi.