Bolu tünelindeki tehlike !

Konu, 'Motosiklet ve Trafik' kısmında İlhan.Aydınlıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlar. Bilmiyorum kimse bu tehlikenin farkına vardı mı. Ben daha önce defalarca araba ile geçtim fakat bu tehlikenin farkına varamadım. Ama motosikletle geçerken biz motorcular için çok büyük bir eksiklik olduğunu gördüm.
    Tünelin içinde en sağ şeritten gidiyordum ve sağ şeridin hemen bitiminde tretuvar mı denir banket mi denir yoldan yaklaşık 30 Cm.yüksekliğinde bir banket var. Aklıma ilk gelen korku şimdi motorum arıza yapsa ve burada stop etse neyaparım diye düşündüm. Çünkü sağ şeritin bitiminden hemen sonra banket başlıyor ve arada emniyet şeridi yok. Yani motorunuz arıza yaptığında sağ şeritte kaldınız demektir. Hayatınız arkadan gelen sürücülerin insafına kalmış. Tünelden çok yavaş geçtiğim için (60 Km. ile) iyice inceledim. Motorunuz arıza yaptığında elinizle iterek uygun bir yere çekerim diye düşünebilirsiniz. Ama bu da mümkün değil, çünkü bu durum tünelin başından sonuna kadar böyle devam ediyor. Yani arkadan gelen araçlardan kaçacak bir yer yok.
    Bir daha kesinlikle motorla Bolu tünelinden geçmem.
    Bu durumun farkına varan arkadaşlar varsa lütfen düşüncelerini yazsınlar.

NOT: Bu konuyu daha önce başka bir başlık altında dile getirdim fakat daha sonra çok önemli olduğunu düşündüğümden yeni bir başlık altında yazmayı daha uygun buldum.

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    İyi bir tespit, bende bir hafta önce arabayla geçtim fakat fark etmedim. Emniyet şeridinin olmaması hem arabalar için hemde motorlar için büyük tehlike.

3. gueldali

gueldali Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    Anlasilan acil kacis saftlari da yok.Tünelin uzunlugu ne kadar?

4. İlhan.Aydınlıoğlu

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Sanırım 3 Km. kadar.

mehmetpolat ve gueldali bunu beğendi.
  5. gueldali

gueldali Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    Desenize,yine en iyisi eski usül,hem arada domates corbasi molasi da var

İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Tehlike sadece o değil,herşeyi ile tehlike aslına bakarsanız....Özellikle kış aylarında soğuk ve nemli hava sirkulasyonundan dolayı yerler buzlanıyor,birde viraj halinde bir tünel olduğu için tehlike iyice büyüyor...Viyadüğü hiç konuşmıyalım zaten...:(:mad:

7. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    bende tünelin uzunluğunu soracaktım daha önce geçmedim bundan sonra geçersemde tedbirli olurum teşekkürler.

8. erenkocer

erenkocer Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kymco
    ben bu tünelden hiç geçmedim ama ilhan arkadaşımın yazdığına göre gerçekten çok önemli aynı zamanda da çok tehlikeli bu demek oluyorki bizler iki teker dostları buradada unutulmuşuz hoş zaten bizleri görmüyorlar zaten bu tür çalışmalar çok ince eleyip sık dokunması gereken işler olmalı diye düşünüyorum

9. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşım dediğin durum benim başıma geldi. Otobüsle giderken yerde bir kask farkettim. tabi yavaşladım ve ileride bir motor gördüm bozulmuş. yavaşlayarak geçtim dörtlüleri yakarak ancak ya kaskı görmeseydim yada o ara dalgın olsaydım ne olacaktı? Belirli aralıklarla tünelleri birbirine bağlayan bölümler var ancak bunlarında kapıları kapalı olabiliyor ve çok sık aralıklarla değiller. Bu sebeple oraya bir emniyet şeridi şart ancak ülkemizde hangi iş düzgün olduda bu olsun diyorum artık?

10. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Ya arkadaşlar ne işiniz var motorla tünelde, dağ manzarası seyretmek varken, hem yoldan kabak alırsınız :) fındık alırsınız:) ekmek alırsınız:) mantar alırsınız almancının yeri var ismailin yeri var sebahattinin yeri var (ismailin yerini tek geçerim).

Tünelin içinde eksoz çekeceğinize mis gibi dağ havasını çekin çiğerlerinize bayram etsin.:)

erenkocer ve İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  11. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Köfteler süper...;):)

12. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Aman abi tüneli kullananlar bunu da dikkate alsınlar. Teşekkür ederiz

13. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    tünel bizler için olduğu kadar diğer vasıtalar içinde tehlike düşünsenize bir damperli kamyo tam virajın ucunda arızalanıyor emniyet şeridi yok ona yakşalan bir araç geç farkedip birden sağa kırıyor ve orta şeritteki otobüsü sıkıştırıyor... hayal ürünü değil arkadaşlar kazalar çoğu zaman böyle oluyor onu tasarlayan mühendis arkadaşları bulup tebrik etmek lazım :)

14. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    tünel bizler için olduğu kadar diğer vasıtalar içinde tehlike düşünsenize bir damperli kamyon tam virajın ucunda arızalanıyor emniyet şeridi yok ona yakşalan bir araç geç farkedip birden sağa kırıyor ve orta şeritteki otobüsü sıkıştırıyor... hayal ürünü değil arkadaşlar kazalar çoğu zaman böyle oluyor onu tasarlayan mühendis arkadaşları bulup tebrik etmek lazım :)

15. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Metin hocam bildiğim kadarıyla tünelin içinde buzlanma ve donmaya karşı nozıllar koymuşlar bunlar kışın tuzlu su püskürtüp donmaya karşı önlem oluyormuş tünelin yapımındaki bir arakadaştan bilgisini almıştım ama emniyet şeridi çok düşündürücü

16. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Yapan arkadaş öyle dediyse bundan sonra daha da dikkatli olmak lazım...:):):) Bende otobüs şoförlerinin yalancısıyım...:)

17. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    arkadaşlar yollar bizler için sayısız tehlikelerle dolu yani dikkatli olmakta yetmiyor resmen şansada ihiyacımız var..

18. İlhan.Aydınlıoğlu

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Doğru söylüyorsun arkadaşım. Ama bir düşünsene sağ şeritte motorun bozulmuş, elinle motoru ittirerek o trafik akışında 3 şeridi geçip iki tünel arasındaki geçide gidebilirmisin. Ben buna cesaret edemem, hatta düşüncesi bile tüylerimi diken diken ediyor.
    İnşallah hiçkimse bu duruma düşmez.
    Bilhassa motorcu arkadaşlardan rica ediyorum bu duruma dikkat etsinler. Mümkünse tünele girmesinler. Ben kesinlikle bundan sonra girmem. 50 km. fazla yol yaparım yine girmem.
    Zaten E-5 te gitmek daha eğlenceli.

19. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Valla Hakan gir diyor ise ben o tunele çatır çatır girerim arkadaş...:)

20. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    hocam orası bir seçim. bolu dağıda kullanılabilir. ancak bazı yerler cidden tehlikeli. Siz zonguldaklısınız sanırım. sizinde il girişinde bir tünel vardı. buraya en son 6-7 yıl önce gitmiştim orada da durum ne yazıkki aynıydı düzeltilmediyse. karabük girişide aynı. yani karayolları her aracı düşünmeli ve özellikle bu tarz yerlerde en fazla 50 metrede bir bir aracın rahatlıkla sokulabileceği boşluklar olması şart ama malum ülkemizdeki her iş gibi buda yarım yamalak.. Ne diyelim. Karayollarında değil azrailin yollarında gidiyoruz....