Bu da benim Canavar :)

Konu, 'Motosikletinizin Resimleri ve Videoları' kısmında H. Nuri tarafından paylaşıldı.

1. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Buyurun buradan,bakalım beğenecekmisiniz :D

Birkaç resim de ben üstündeyken :D

:D :D

Hakan.Ulukavak ve Omer bunu beğendi.
  2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hayırlı olsun kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim Motorunuz gayet guzel ve temız gorunuyo

H. Nuri bunu beğendi.
  3. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Teşekkürler,evet öyledir kendileri :D

4. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Harika bir makina.Kazasız belasız kullanın.

Kozyatağında arkadaşın evindeydik.Bir ses duyduk.Balkondan baktığımızda yüksek ve yan yana binalar yüzünden bir şey göremedik.Heralde V6 yada V8 klasik bir Amerikan spor araba diye tahmin ettik.Camaro,Mustang,Pontiac vs.. gibi. :) Feci tok ve harika bir sesdi.Binalardan dolayı yankılanıyordu.Öyle güçlü ve gür bir sesdiki adam 5 dk boyunca sokakda rolantide bile beklese kesin biri polis çağırırdı.( Biz o sesi 1 saat bile dinleriz,o ayrı )

1-2 gün sonra sahilde giderken arka binadan bir Drag Star çıkıyordu.O sesin bu aletden çıktığını keşfettik. :) Böyle bişey olamaz. :) Oda bostancı sahiline çıkmış orada da karşılaştık.

Allah ömür ve para verirse kırkından sonra bineceğim yegane alet... Yanlış anlama yaşlı işi olduğu için demiyorum.Konforu ve karizması o yaşlara ideal.

Bu motorun sesini duyupda kafayı cevirmeyecek canlı yer yüzünde tanımıyorum. :)

Gürsu ve H. Nuri bunu beğendi.
  5. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Teşekkür ederim Ömer :D.Bunun da sesi aynı dediğin gibi,muayeneden nasıl geçirecem diye düşünüyorum :D.Ebay'den egsoz bakıyorum almak için,burda çok para istiyorlar,usa da 80$ burda 500 lira istiyorlar sadece tüplerine.

Ve evet ben de 42 yaşındayım,hayalimdeki motora anca kavuştum.Hoş daha önce de alabilirdim ama,böyle denk geldi.

Omer bunu beğendi.
  6. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Oda bişeymi abi ederi en fazla 10 TL olan çin malı çakma taklit zippo'yu orijinal zippo diye 65 tl ye satan Allah'dan korkmaz insafsızlar bu ülkede... :) Böyle bir ülkede yaşıyoruz.Bire bir koyasıda değil.!

Bir keresindede istanbulda seyyarın teki gözümün önünde benim 3 tl ye sattığım erkek bilekliği Gümüş diye 40 dedi 30 TL ye birine sattı.:eek: Bileklikler emitasyon fakat çin'li amcamlar üzerine 925 yazmış..! Be abim seyyarda gümüş ne arar ben dükyanıma koymuyorum.! :) Ses edemedim tabi.Tahtakale'ye gömülmemek için. :(

Böyle acayip bir ülkede yaşıyoruz.Nerde kul hakkı ,Allah korkusu...! ? Malesef dürüst iş yapanda para kazanamıyor.Sen ver abicim ebay dan siparişini. :)Biliyorum çok uzattım ama ...Huylarını beğenmediğimiz yabancılar ticaretde bizden çok daha dürüstler.

İnşallah satmazsın ve bu aleti çoçuğuna bırakırsın. :)

H. Nuri bunu beğendi.
  7. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Ben muayneye goturdugumde motoru çalıştırtmadılar bana sanada çalıştırtmazlarsa geçebılırısın belkı :D

8. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ömer biz seninle meslektaşız gibi bir hisse kapıldım şimdi iyi mi :D.Sen gümüş mücevherat işi mi yapıyorsun yoksa :D

Ebay konusuna gelince bilmiyorum bakalım,usd den alışveriş epey bi problemli olabilir.Satıcının posta kargosu ile ve üzerine "hediye" diye yazarak göndermesi gerekiyor.Eğer ups ile gönderirde gümrüğe takılırsa o zaman alacağımız 100$ lık mala 400$ da vergi vb. ödememiz gerekebilir.Yani anlıyacağın,daha önce alışveriş etmiş birinden tavsiye alıp ondan sonra alcağım.

9. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bakalım,burada yani Manavgat'ta tüv istasyonu işleri baya gevşetti,çalıştırmaya çalıştırtırlar ama belki sesi hoşlarına giderse hafif kusurlu deyip salabilirler.Ya da kıskançlık edip geçirmezler.

10. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yok abi benimki biraz daha basit.Ben 1 yıl önce hediyelik eşya dükyanı açtım .Bujuteri,saat,biblo vs gibi ürünler var.. :) Gümüş koymam lazım ama cesaret edemiyorum.Fiyat yüksek ve bulunduğum yerin potansiyeli düşük.Esnaflık zor işmiş. :) Aslında makina teknikeriyim ama özel sektör sarmadı.Ölücü olmuş herkez.Bedava çalışırsan iş çok.Yer kendimize ait.Şimdilik böyle takılıyoruz bakalım.Hayırlısı... :)

11. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Baya bi şanslıymışsın. :)

Sende Ekrem gibi bir dene abi.Belki yer. :) Senin dediğin de mantıklı.Belki hoşlarına gider.Belkide kıllığına orjinalini tak gel derler.
    Ebay için söylediğin olasıklar var abi.Ama gümrüksüz sınır 100 $ dı galba zaten.Araştırmakda fayda var.Astarı yüzünü geçmesin.Aslında para olacak bu ülkede sıfır motor alıp parça parça satacaksın.Çoğu işten daha iyi bara kazanırsın.:)

12. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet hayırlısı,ticaret iyidir boşver,mabadı koltuk görenin .... kalkıyor,milletin ağız kokusu çekilmez.18 yaşımdan beridir kendime çalışıyorum.Ha çok mu yol kat ettim,yok ama,hani derler ya "ağrısız başım,tuzsuz aşım" yeter...

Benim huyumda bir insan,müdür kahrı çekemez,katil olur....

13. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yok ben senin kadar asabi değilim abi.Ama hak veriyorum.Çok dayaklık müdür var.Sadece yöneticilerde değil çok çiğ süt emmiş insanda var.

Benim dayanamadığım hem emeğinin karşılığının verilmemesi üstüne birde emeğine saygısızlık yapılım küçümsenmesi.Tüm olay bu. Konu nerden nereye geldi. * Drag Star :)

Ağrı demişken :)

"Bu arada ben diş ağrısından uyuyamıyorum ama yatmam lazım.Yarın saat 11:00 de dişçi ile randevum var.Tabii uyutursa.1 haftadır çekiyorum.Buradaki doktor teşhis koyamadı,o yüzden merkezdeki hastaneden randevu aldım.Ölsek kimsenin umrunda değil. " İlaç bile vermedi.Kafama göre antibiyotik ve ağrı kesici içiyorum.Bide bu yüzden yarın fırça yeriz doktordan. :)

Uyumazsam girerim iyi geceler... :)

H. Nuri bunu beğendi.
  14. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Öncelikle güle güle kullan, güzel görünüyor..

Sonralıkla, motor değil kütük bu kardeşim! :D Nası sürüyosunuz şu cruiserları yav.

Abicim benim motor 150 kg, ben 100 kg lık motor hayalleri kuruyorum. Sizinki motor değil tank, asfalttan çıkmayın yanarsınız bu ne yaa! :D

15. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    :D Kütük demeyelim ayıp oluyor :D

Evet ağır doğru söylüyorsun 260-270 kg.Boşuna mı hergün 100 şnav,300 mekik,20 barfiks,5 km.yol koşu ve yürüyüş yapıyoruz(tabi bunlar kışın bu kadar yapılamıyor).Şaka bir yana ben ehliyet sınavında kullandığım kanuni 125 lik motoru,bunu kullandığım kadar rahat kullanamamıştım.Bu ağır ama dediğin gibi kütük değil,hem konforlu hemde ani tepkilerine tam karşılık veren bir motor.Seviyorum ben onu :D

16. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ahh...Diş deme bana.....
    Geçmiş olsun,acil şifalar olsun.

Omer bunu beğendi.
  17. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    tütütü Maşallah :) Nuri Bey eksiksiz dopdolu bir DS . Allah nazardan saklasın. Aksesuvar açısından hiç bir eksiğiniz yok. İnşallah çiziksiz uzun yıllar kullanırsınız böyle. Bakmayın siz bizim forumun Endurocularına anlamaz onlar Crom'un cazibesinden. Parkettikten sonra yanından uzaklaşırken dönüp dönüp motoruna bakmanın ne demek olduğunu bilmezler veya binmeden önce hafifçe depodan kimseye çaktırmadan sevip de binmeyi. Cruiser başka bir şey.

H. Nuri bunu beğendi.
  18. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Teşekkür ederim Gökhan kardeşim.

Valla ne yalan söyliyeyim,tam olarak beni ve hislerimi tarif ettin :) Sende tam bir cruisercisin.

19. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Motorunu güle güle kullan,güzel motor..(Benim tarzım olmasa da sakin efendi işi görüyorum cruıser leri..)
    Ancak ''canavar'' tanımı uymuyor bence..Tüm takılarını takmış,nazik,ağırbaşlı bir geline benziyor diyebilirim..:) Ha sesi derseniz belki tanım uyabilir!..:)

Gümrük muafiyet tutarı 75 Euro veya 100 usd ye düştü...AB ülkelerinden gelene %18, diğerlerinden gelene %20 gümrük vergisi var..+damga vergisi gidip gelip uğraşma falan hayli güçleşti..

Ömer'im yerin nerede?..Belki gelip geçerken yolumuz düşer uğrarız..;)

Omer ve H. Nuri bunu beğendi.
  20. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Yani ya Türkiye'den alacağız ya da yurt dışından (belki Almanya) tanıdıklarımıza getirtireceğiz.Çünkü ebay de 130$ civarı + kargo ücreti 120$ = 250$ buna birde %20 vergi....burası ile aynı hesaba gelecek....

Ve evet ses zaten onu canavar yapan :D

o.somuncu bunu beğendi.