Bu hız bizi öldürür

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  2. Hakki Orun

Hakki Orun Site Bağımlısı

Almaty KZ - Istanbul TR - Mobil Alabama USA
    Motosiklet:
    BMW
    Tepkisiz kalmak da ayni ahmakliga istirak anlamina gelmiyor mu? Artik intertte yazismayi birakip, birseyler yapmanin vakti geldi saniyorum. Bizler onlarin gozunde sadece 270 TL lik adamlariz.
    Belki de olunce, "Eh bir musibet daha azaldi" diye dusunuluyordur.

Her yerde trafige mani olacak her turlu vasita esya ne varsa yoldan uzaklastirilirken, biz de trafigi yavaslatarak, guvenlik temin edilecek saniliyor. Demek ki biz boyle yonetilmeye layik bir milletiz. ne yapalim Senol, bizi oy isterken bile dinlemeyenler simdi mi dinleyecekler. Hele de boyle bir araya gelemeyip ciliz cilizi seslere karsi....

A.HAMDİ ve mehmet MORCU bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok haklısınız abim.Ama ne hikmetse herkes lafla peynir gemisi yürütüyor.Haydin eyleme deyince kimsenin kılı kıpırdamıyor.Tüketen toplum olduk çıktık.Haydi bir şeyler üretelim diyoruz bu seferde coplanırız vs nidaları yükseliyor.

Bizden ne köy olur ne kasaba artık.
    Toplumu sindirdiler.
    Benim hiç umudum yok.
    Zaten Muhteşem süleymen cephesinden de bir şey çıkmıyor.

4. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

bu hız limitleri degişmezse, hız limitlerini biz öldürürüz geliyo bana,ihlal ederek

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Okuyanlar varsa buyrun okusun.Bundan sonra ben trafik kontrollerinde durmam yoluma devam ederim.Belindekine güvenen de çeksin vursun.

6. Murat Kılınç

Murat Kılınç Üye

Motosiklet:
    Honda
    tükenen toplum olmamızın nedeni belkide başlardakilerinin bizi bastırmasıdır. bu motosikletforumu içinde gecerlidir 3-4 ay önce bunun yalnış olduğunu söylediğimde inşaat mühendisi olan, yapıyorlarsa vardır bir bildikleri diyerek bir arkadaş tarafından topic kapatılmışdı. üstüne bana Allah sana akıl fikir versin demişti. o günden bu güne ilk mesajım buda.

7. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kamyon 80 olması lazım,motosiklet 90 olması lazım. Tren taşımacılığı konteyner hızı 120 olması lazım.:eek:
    Hafif motorlu taşıt her zaman hızlı olmalıdır,ebat küçüldükçe düşük hızda tehlike artar,otomobillerin hız sınırı bu yüzden daha fazla belirlenir(Fren mesafesi daha kısa,manevra yeteneği yüksek olduğu için.)
    Buna paralel motosiklet hızı da kamyondan az olmamalıdır!!!!!!!!!!!

8. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    O bahsettiğiniz inşaat mühendisi arkadaşınız benim Murat arkadaşım. Ancak konuyu bir incelersen, konuda 200 ve üstündeki hızlardan bahsediliyordu. Ben bu hızları yapanlara hala akıl fikir versin diyorum ve şuan bu konu ile o konunun arasında bir ilişki kuramıyorum.

Burada hız limitlerinin daha makul bir değere çekilmesi gerektiği tartışılıyor farkındasınız değil mi? Yani bu tartışma konusu sonunda mevcut limitlere 100km/sa ekleyelim diyen kimsenin çıkacağını zannetmiyorum.
    Tükenen toplum olmamız benim konuyu kilitlemem ve sizin yaptığınız yüksek hızları desteklemememse, kabul ben baskıcı bir insanım ve bütün tüketim benim ve benim gibiler yüzünden.

Barış ve o.somuncu bunu beğendi.
  9. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

konu gene kişisellige kayıyo gibi, aman gerilmeyin baştan diyorum:D:D

10. Hakki Orun

Motosiklet:
    BMW
    Beyler, bu sekilde bir yere varilamiyacagini defalarca gormedik mi? yetmedi mi internet uzerinde tek teker yaptigimiz. Hala bu yazismalarla tartismanin tuzagina dusup, bir turlu menfaatlerimizi toplum duzeyinde korumayi ogrenemiyecegimizi ne zaman gorecegiz?

Kimseye faydasi olmayan tartismalar bunlar. Biz cok daha ust duzey birseyden bahsediyoruz. Toplumun 1928 den bu yana geldigi noktaya kanunlarimizi getirmeye, bizleri duymamakta bu gelismeyi gormemekte israrla davrananlara dogru yolu gostermek uzere harekete gecmeyi anlatiyoruz. hem de bunu medeni bir sekilde yapmak istiyoruz. Suc isleyerek degil.

Bence bizim suc islememe hakkimiz elimizden aliniyor. Hem de oyle bir secenek sunuluyor ki karsiliginda ya hayatinizi kaybedeceksiniz, ya da suc isleyeceksiniz deniyor. Videoyu izlediniz!

EMok bu ise baslamis ise artik bu konuyu, siteler bazinda degil, ama tum motosiklet camiasi anlaminda ele almayi oneriyoruz. Ben Emok uyesi degilim ama, dogru bir adim attiklari icin, diyorum ki, gelin bu adimi destekliyelim. Burada organize olup, Emok ile bilrikte hareket edebiliriz. Dava acilacaksa dava acariz, artik ne tarafta oldugunuzu gostermenin vakti, didismenin degil.

Biz kanunlar akarsi degil, kanun yapicinin yaninda bu hatalarin duzeltilmesini saglayack sekilde hareket etmeliyiz.

Makinalarimz artik 1928 yilinda tarif edilen siniflandirmadan cikarilsin diyoruz. Su andaki sinifimiz Motosiklet/Motorlu bisiklet sinifidir. Haydi bakalim simdi bana soyleyin, benim motorum 1200 cc bir BMW, ABS si var Cruise Controlu var, her turlu ustun teknolojinin uygulandigi bir makina. 110 Beygir gucu var. Diger tarafta motorlu bisiklet 50 cc dir ve bununla 70 Km surat yapmak benim motorla 300 yapmak gibidir.

Peki bu durumda ben nasil oluyor da Arabalar kadar vergi oderken, boyle ustun teknoloji bir makinayi bu devlet ithal izni verirken, cezalara gelince otomobil kadar ceza oderken, neden benim limitlerim onlarla ayni degil.

Makinaysa makina
    Egitimse uluslararasi egitim
    Yolsa yol
    eksik olan nedir? Yollar mi kotu? Onlari da yapan devlet, hem de benim paramla! Ehliyetse 40 yillik ve de hic kazasiz! Ayni ben ve ayni motosiklet ile Turkiye sinirini 50 cm gecince haklarim bir anda degisiyorsa, bunlar demek ki bu saydigim etkenlere bagli degil. Amac trafigi duzeltmek de degil. Burada Amac, yeni bir para kaynagi bulmus olmaktir. Ben 40 yildir radardan baska hicbir ceza yemedim. Nasil oluyor? Cunku diger cezalar ucuz! Burada ise 270 TL var. Telsizin ucundan sesleniyor adam plakami bile okuyamiyor, "Motosiklet geliyor cevir 130!" Oburu de cevirip plakayi bildiriyor. Kardesim evrak mevrak vermiyorum, yaz plakaya diyorum yaziyor. O zaman amac para degil de nedir?

Haydi artik burada organize olacaksaniz olalim yoksa hicbirsey yazmaniza gerek kalmadi. Laf bitti! 15 gunde 800 TL radar odedim ben. Baska turlu yol yapma imkani yok! Hava berbat, kamyonun tekerinden cikan pislik ve firtina ile yagis yuzunden ya gececeksin o kamyonu ya da yola cikmayacaksin. Varmi boyle birsey? Avrupada da Karayollari var. Ama camur sicramiyor adamin yuzune!
    Bakim yapmayacaksin, motosikletleri dusunmeyeceksin, sonra da senin kullandigin arac tehlikeli cekil kenara ye camuru diyeceksin yok oyle sey!
    Gorelim bakalim kim bu konunun nersinde duruyor.

Özgür, Barış, o.somuncu ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet ,şu anda forum birliği içinde bir topluluğuz..Dernek statüsündeki diğer motosiklet kulüpleriyle işbirliği içinde,bir ortak eyleme geçebiliriz..Örneğin belirlenen bir günde tüm motosiklet kullananların Ankara'da buluşarak protesto eylemi gerçekleştirebilir..
    Ben çalıştığım yılların çoğunu hak arama örgütlerinde geçiren birisi olarak her türlü eyleme katılarak destek veririm!..

Gönül ister ki bu eylemin fedarasyon tarafından organize edilerek tüm Türkiye'deki motosiklet kullananlar tarafından desteklenip eyleme geçilsin..

mehmet MORCU ve DEMİRAT bunu beğendi.
  12. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    bence bu yasayı motosikletli polislere danışarak çıkarsalardı daha saglıklı olurdu çünki ehline danışılmadan yapılan her iş geri dönüşü olmayan zararlar verebilir üstelik bu yasayı çıkaran ve onaylayan kaç vekil motosiklet kullanıcısı bunuda dikkate almışlarmı acaba ama şu var bu sorun sayın başbakanımıza aktarılmış olsa eminim vatandaşının zarar görecegi bu yasayı tekrar yorumlayıp uygulatacaktır saygılarımla

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hakkı ağabeyim ben varım.Nerede ne yapılması gerekiyorsa varım.Dünde bana yazdılar.Üstelik otobanda 80 le gidiyorum diye.Birde teklikeli araç kullanıyorum diye yazdılar.Birilerinin maaşına ek kaynak yada birilerinin açıklarını kapatacak ek kaynak olmak artık gücüme gidiyor.
    Evet şimdi eylem zamanıdır.
    Klavye motorculuğu bırakıp eyleme geçme zamanıdır.
    Ben her türlü varım.
    Yeter ki bir olalım.

14. mehmet MORCU

mehmet MORCU Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    yer ve saat söyleyin lutfen katılıyorum..şimdi değilse ne zaman..

15. Hakki Orun

Motosiklet:
    BMW
    Iste ben de bunu soyluyorum. Ama bunu soyleyip kenara cekilip beklemek yerine o site yoneticilerinin etegini cekistirip duruyorum. Haydi bak Emok ne guzel durusunu gosterdi, biz de onlara katilalim. Ama sahis bazinda degil, oldugu gibi site olarak, once burada kendi aramizda organize olup, Emok'a bir tanidik vasitasiyle muracaatte bulunup, beyler biz de buradayiz haydi hep beraber, kanunlar cercevesinde, yollari tikayip halki karisimiza alamadan, protesto dan cok, isteklerimizi ve onlarin bu yonetmeliklerle aldiklari mesuliyetleri belirten, bir bildiri ile butun Turkiyedeki bu tarz siteler ve klupler olarak ayaga kalkalim diyorum. Bu hiz limitlerinden dogacak tum kaza, olum ve yaralanmalardan onlarin mesul oldugunu anlatirsak, ki once bunun kanuni yonunu arastirmak lazim, o zaman ist ebakin nasil ses getiriyor. Emokun videosunda da bu vurgulanmak iesnmis zaten. Artik herkes ne tarafta oldugunu gostermeli. Yada bu sekilde devam etmek istiyorsa sesini kesip oturmalidir. Surekli internette yazisma ile bir yere varilamiyor, burasi sanal bir ortam yani var misin yok musun belli degil. Varsa kalk ayaga gorelim yoksa otur oturdugun yerde bosuna huzur bozma derler adama.

16. Murat Kılınç

Murat Kılınç Üye

Motosiklet:
    Honda
    konu başlığından bassetmiyorum konunun gidişatından bassediyorum ben. yazdığın mesajlarda hız limitlerine uyulması gerektiğini belirtiyodun. ve bende bunun saçma olduğunu sana izah etmeye çalışıyordum.
    bak senin yazdığın bir mesaj:

"bi bakarmısınız ; bunlar boşuna mı? gereksiz mi? yanlış mı?

http://www.trafik.org/hiz_limitleri.htm "

17. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Aynen öyle, şuan bu kanunlar varsa uymak zorundayız. Ancak yürürlülükteki kanunlar ile ilgili yanlış olduğunu düşündüğümüz birşey varsa bunu tartışabiliriz. Gerekirse bu hız limitlerinin 10-20 artık ne olması güvenli ise o kadar daha arttırılması gerektiğini savunabiliriz.

Bakın hala o konudaki konuştuklarımızla bu konunun alakası yok, o konuda 200 ve üstü kmlerden bahsediliyor, burada hız sınırlarının makul bir seviyeye getirilmesi gerektiğinden. Mesajlarınızda konuyu kişiselleştiriyorsunuz. Bunu yapmanız hem konuyu dağıtıyor hem de forum huzurunu bozuyor.

Tekrar söylüyorum, o konu ile bu konu arasında bağlantı kurmaya çalışmayın, aynı şekilde kişisel sorunlarınızı ortak alanlara taşımayın.

18. Burçin Arıcı

Burçin Arıcı Üye

Motosiklet:
    Honda
    Peki konunun teknik cozumu nedir?
    Motosiklet hiz limitinin otomobillerle ayni olmasi saglikli sanki?
    Avrupada ve dunyada nasil?
    Yani bu limit dogru degil, dogrusu budur denilecekse dogrusu nedir?
    Saygilarimla.