Bu kaza ben geliyorum demiş

Konu, 'Motosiklet ve Trafik' kısmında DEMİRAT tarafından paylaşıldı.

1. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

Biraz önce duydum.yamaha servisine ugramıştım ustamın yanına cayını içmeye orda konu oldu bu gecen pazar sanayi sitesinde bir kaza olmuş anlattılar sadece sunu dedim ilk tepkim inanmıyorum yapmazlar öyle hata mümkün deyil dedim ama gercekmiş yapılan hatayı diyim pazar günü tehna olur, sanayide genede aralardan aralardan cokda arac cıkar pazar günü adamlar 200 bilemedin 300 mtlik yerde ilerisi tam 90 derece saga sola dönüş bilirsiniz sanayinin içini,adamlar burda sürat denemesi yapıyolar o bırakıyo öteki öteki bırakıyo başkası ordakilerin hepsi deniyo motor race 600cc honda,son binen süratli bayagı ileride dedimya 90 derece dönemiyo sonuc motor karsı dükkanın zirata aletlerine carpıyo paramparca kullanan düşüyo komadan cıkmış yasıyo iyleşmeye başlamış, ya hayret içindeyim varya ,unutmadan üzerlerinde koruma aparatları hiçbiri yok,,hayret içindeyim niye biliyonuzmu o sürat yaptıkları yeri görün yemin ederim mobletle bile son gaz gitmeye korkar insanki aralardan bi arac cıksa nasıl dururum diye,adamlar burda son gaz,okadar sinirlendimki varya en salak insanı koy oraya orda sürat yapmaz sanayi içi zaten cok tehlikeli pazarda olsa,,kaza yaparlar böyle bile bile bagıra bagıra kaza geliyom demiş kader derler kader git sana ucurumdan atla diyo sanki böyle saCMALIK BÖYLE BİLİÇSİZLİK, BÖYLE CANINI HİCE ,SAYMA OLMAZ YAV neyse buna kaza örnegine inannın küfür edesim geliyo bi görün sürat yaptıkları yeri sizde aynı benim gibi sinirlenirsiniz o yolda sürat olmazzzzzzzz olmazzzzzz:mad::mad::mad:

orcun serter bunu beğendi.
  2. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Garip... Neye güvenerek böyle birşey yaptılar acaba?

3. DEMİRAT

emre inan hayret içindeyim bende dedim neye güvenipte o sürati orda yapmışlar ordan cıkıp biri dememişmi kafayımı yediniz ne yapıyonuz diye inan olacak iş deyil,,ustam sunuda dedi bu racelerde sürekli sert fren yapıldıgında feren boşalması oluyomuş ısınmadan dolayı (frenin) zaten bu kazadada fren tutmamış,tutsada orda sürat yapılacak yer deyil cok tehlikeli sanayinin içi işte ara dükkanlardan hersey cıkma ihtimali var:mad::mad:

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Canım ülkemde hayat çok ucuz.Salaklık beleş.
    Pazar Bursa'da kaza oldu.
    Kaza fotolarını cebime kaydettim.Bugün bir kaç malum canlı türlerine gösterdim.
    Canlı türü hadi leyn deyim verdi gazı tek teker özdilek lambalardan real lambalarına kadar gitti ve aradan çıkan minibüse tek teker halindeyken çarptı.
    Verilmiş sadakası varmış fazla bişi olmadı ama motor dağıldı.Durdum gördün mü neler oluyormuş dedim.O canlı türüde ama bak bana bişi olmadı sen yanlışsın dedi.
    Ben pes ettim.
    Hayat o canlı türlerinin hayatı isterlerse hayatlarını salakça harcasınlar isterse efendi gibi kullanıp torunlarına da maceralarını anlatırlar kendileri bilir deyip pes ettim.

Biz biz olalım tüm korumlarımı en kısa mesafede bile kullanıp efendi efendi kullanalım.
    Daha önce de dediğim gibi Trafikte yollarda Maymunluk işini diğer canlı türlerine bırakalım yolumuza keyfimize zevkimize devam edelim derim.İmkanlarımız varsa "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerimizi alıp hem forum ailemizi hemde kendi ailemizi üzmeden bu tehlikeli hobimize devam edelim.

5. DEMİRAT

senol abi o arkadaşlardan birini tanıyorum yanına gidecem gecmiş olsuna ama ince incede eleştirim olacak birde bu forma kayıt yaptırmalarını istiyecem az okusunlarda biliclenmeyi bırakda, belki bilinçlenmenin B sini ögrenirler senin örnekdede acıkca belliki bunlara ne diyim bilmiyom,,

6. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Yorum bile yapamayacağım bu zeki insanlara...

7. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Şenol hocama aynen katılıyorum.
    Biz ne kadar yırtınırsak yırtınalım "korumalar - korumalar" diye yine de "hadi leyn" diyen birileri çıkıp bu hareketleri yapacaktır.
    Biz yeterki bilinçli olalım ve bilinçli olmaya meyilli olanları uyarmaya devam edelim.
    İster uyarıları dikkate alıp korumalarını kullanarak maceralarını torunlarına anlatırlar, ister bir kerelik (sözüm ona) zevki yaşayıp ya ölüp giderler, yada ömür boyu sakat kalırlar.
    Tercih onların.

Şenol SEL bunu beğendi.
  8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Değerli ağabeyim.Bu canlı türleri ölmüyorlar telef oluyorlar.Acı ama gerçek bu
    Ve telef olduklarında bizlerede zarar veriyorlar.
    Bu canlı türleri yüzünden ailelerimiz bizlere baskı yapıyor.Bilmiyor ailelerimiz o canlı türleri nasıl neden telef olduklarını.
    Pazzar günkü kazada olanlar yüzünden iki gündür anacığımla psikolojik savaş halindeyim.
    Anacığuım anlayamıyor ki o yolda 270 km hız yapılmayacağını ve korumasız kaskları kolunda gece hava karanlık yolu farın aydınlattığı kadar görürsün ve birde şehir içi trafiğinde bu hızın yanlış olduğunu anacığıma anlatamıyorum.Bırak motoru sat yoksa evlatlıktan ret edeceğim seni diyor başka bir şey demiyor.
    BU iki canlı türü yüzünden iki gündir psikojik savaş veriyorum.Bu canlı türlerinin bunlara ne hakkı var.
    Salaklıklarının bedelini adam gibi işinde gücünde yollarda olan bizlere oluyor.Ne olur sanki adam gibi kullansan ne olur sanki full giyinsen kaskını taksan şehir içi trafiğe uygun gitsen.Kime hava yapıyorsun.telef oldun gittin kime ne faydan oldu.Ama zararın ne kadar çok.

Biz ne desek ne yazsak boş.Beyin yok ki.
    Dünyada bunca eğitimci varken bunca kıyafet üreten firma var.neden var.Bu işi zevkle keyfle yapalım diye varlar.
    Altındaki aleti almaya paran yetiyorsa korumalaramı paran yetmiyor.Binme o zaman.
    Bu kadar basit.
    Daha önce de yazdım yine yazacağım.
    Bilinçli saygılı dostları tenzih ederim.
    Biz insanoğlu hele ki biz Türk milleti basit canlılarız.Bu basitlikle ısrarla daha da basit olmaya devam ediyoruz.
    Bu kadar basit.

İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  9. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Genelde zarar gören aileleri ve biz oluyoruz cehalet böle bişey

10. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    cehalet diz boyu derler ya, cahil var, kara cahil var, cesaretli cahil var en kötüsüde cahil oduğunu bilmeyen cahiller var, hepsi de çok tehlikeli, sonuç ; eğitim şart

sohbetsevgi bunu beğendi.
  11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Değerli ağabeyim ve arkadaşlarım.
    Cehaletle salaklığı ayırmak lazım.
    Bu çağda cehalet bu canlı türleri yanında çok hafifi kalır.
    2000 kusür yıllara ait bir motosiklete bineceksin ve bir sürü tam korumalı Motosiklet sürücüsü/kullanıcısı var olduğunu göreceksin ve bunları kullanmayı ret edeceksin ve cahil olacaksın.
    Yanlış
    Ha Afrika'da balta girmemiş ormanda cangıllarda yaşıyorsan o ayrı.
    Ama artık birer metropol olan şehirlerde yaşayacaksın ve bunları bilipte kullanmayacaksın ozaman cahil olmaz.
    İşte burda cahillikle salaklığı ayırmak lazım.

İlhan.Aydınlıoğlu bunu beğendi.
  12. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bununla ilgili olarak Motoron dergisinin Ekim sayısında çok güzel bir yazı var. İnternetteki siteden alıntı yapmak isterdim ama sitede yazı yer almıyor çünkü yeni dergide yazı. Kısaca değinecek olursak motosiklet sürücülerinin kalite ayrımlarını yapıyor. Yazarın, matematik üzerine felsefe mezunu bir adamya yaptığı bir konuşmadan alıntı. İlk fırsatta dikkatimi çeken noktaları derleyip buraya yazacağım.

Şenol SEL bunu beğendi.
  13. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Allah insanlara beyin vermiş ki düşünelim diye. E bu varlıklar bu organlarını pek kullanmak istemiyorlar. Benim bu tür varlıklara ne olduğu umurumda bile olmuyor çoğu zaman. O kocaman kafatasının içindeki organ boşuna koyulmuş.

14. orcun serter

orcun serter Üye

Motosiklet:
    Çelik
    hız tehlikelidir.hele birde böyle bir yerde yapılan hız ölüme meydan okumaktır.bence aklı yerinde bir insan böyle birşey yapamaz.ölmenin daha kolay yollarıda var.motosikleti ölüm aleti diye adını çıkarıyor böyle insanlar.