Bu şartlarda hangi motor??

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Kaan Tunç tarafından paylaşıldı.

1. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Forma yeni üye oldum çünkü konulardaki yorumlarınız vs bana oldukça iyi geldi size danışmak istedim.ben motor almak ıstıyorum ılk motorum olacak açıkcası bende görünüş önemli.ben biraz kalıplı bir insanım o yuzden geniş motorlar hem gorunus olarak bende bana daha iyi gider diye düşünüyorum.Racer 200 e baktım fakat yorumlarınız o motor hakkında hoş değil.Ben motor almayı dusunuyorum evet fakat Racer gorunusunde olması lazım açıkcası bırazda görünüş önemlı benim için.zonguldakta oturuyorum her yer bayır sıkıntı çıkartırmı motorlar ona göre ozel bı şey mı almalıyım.honda cbr 125r demıssınız.acıkcası butce olarak Racer ve biraz ustu olabilir.Yardımcı olursanız cok sevınırım..K.bakmayın aynı konuyu tekrar açıyorum bazı şeylerı yapmadıgım ıcın konum kıtlenmıstı teşekkurler..Ayrıca görünüşe onem verıyorum evet..

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Başlangıç için onerebılecegımız kalıtelı motorlr ybr 125 ve cbf 250 dır ama gorunus olarak senı tatmın etmeyebılırım tvs apache rtr 150 yede bakabılırsın hıc kullanmadım ama kalıtelı guzel motor denıyor genel olarak
    Benım onerebıleceklerım bukadr çin malı motorların gorunuslerı guzel olabılır ama pek kaliteli motorlar degıller

3. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    motoru ulaşımin yanında biraz da görünüşü için alacağım.şu an evde değilim geçince söylediğiniz motorlara bakacağım

4. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    ne yalan soylıyeyım açıkçası pek görüntüleri tatmın etmedi beni.ben kafama koymustum racer 200 alacaktım ama ıyı demıyorlar.onun görunusunde nasıl bı motor tavsıte edersınız.cc olarak nası bı sey olmalı ve ben bayırı meşhur ve bol olan bi şehirde yasıyorum cc onemlı mı

5. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    valla cc onemlı pek degıl benım 1 oncekı motorum ybr 125 tı çıkamadıgım bayır yoktu 2 kısı baya dık yokusları cıkıyorduk ama bıraz yavas cıkıyorduk
    dedıgım motorların tıpları pek tatmın etmıyecegını tahmın etmıstım ama butcenız e en uygun motorlar bunlar bana gore race 200 alırsın ama motordan sogursun benden demesı :) Hergun motor ustasını gormekten için karara bilir :D

6. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    ılk motorum 2.el olacak yuzde 90 yanı racerın 2.elleri 2-3 bin arası falan ne bıleyım 4 e kadar 2.el motor alırım gıbıme gelıyo.2.elı temız 4 e falan kasası kalın bı motor bulamaz mıyız

7. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    tvs apache 150 ye yakından bakın bı ybr 125 ve cbf 150 ye gore daha dırı duruyor

8. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    honda cbr 125 nasıl sizce görünüşü saglam fiyatta uçuk değil ?

9. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    ayrıcı bir şey daha sormak ıstıyorum dediğim gibi 2.el almayı dusunuyorum ılk motorumu km önemlı mıdır önemlıyse ne kadar olmalıdır.şimdiden teşekkurler

10. Ekrem Kalafatoglu

Motosiklet:
    Honda
    Cbr 125 lerde güzel bır motor ben ılk başta butcem yetmez dıyınce onermedım başlangıç için guzel kalıte olarak da honda kalıtesı iyi
    ama race motor oldugu ıcın bazı kullanıcılar bu motorları zorluyolar zorlanmamıs bana gore 30 000 km yı geçmemıs mumkunse 20 000 km altı daha ıyı olur

11. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    çok teşekür ederim km konusunda ve motor konusunda yardımcı oldugunuz için

12. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Ekrem hoca vermis gerekli bilgileri zaten. Ben ekstra olarak apache konusuna deginebilirim. Kullandigim motorlardan biri, gayet seri motor, yakitta da bayagi iyi. Fakat ybr al derim sana. Baslangc olarak cbr 125 vardi onu sattim ybr aldim. Gayet memnunum. Ama cbr tip olarak iyiydi fakat rahatli olarak iyi degildi. Kalipliyim diyorsun. O halde sana onerim cbf 150, ybr 125, apache 150

13. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    öncelikle yorumunuz içn teşekkür ederim.honda cbr 125r kafama yattı fakat sizin önerilerinizide göz önünde bulunduracağım ve araştıracağım.Teşekkür ederim.eğer varsa cbr 125r ile ilgili yorumlarınızıda duymak isterim

14. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bende uzun süredir ilk motorum için arastırıyorum yaza dogru alıcam sanırsam hemen hemen isteklerimiz aynı seninle eger para sıkıntın yok ise Duke 200 Duke 125 Yamaha wr125x e odaklan derim ama dediğim gibi çok ucuz motorlar değiller...

15. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    sizin dediğiniz motorlara da bakayım yalnız ilk motor dediğim gibi 2.el alacagim en fazla 5bin civari alabilirim

16. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    motorlara baktım da hondanin tipi daha çok hoşuma gitti.motor gücü vs olarak belki daha iyi olabilir ama bence görünüşte önemli

17. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    5000 e belki ama belki 125 lik duke bulabilrsin ama çok da ümitli diilim açıkçası :) ama gorunce biraz zorlayası gelir insanın :D

18. Berkan İzmir

Berkan İzmir Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    uzun zamandır ybr kullanıyorum ve enine boyuna biriyim :) dönüp arkana bakmayacağın bi makina emin olabilirsin ;)

Berkay Ömür bunu beğendi.
  19. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    E
    elbette var. 8 aya yaklasik cbr kullandim. Dediginiz gibi tipi cok hos. Fakat cok gezecegim diyorsaniz racing tarzi motoru onermem. Neden derseniz en basitinden ben istanbulda sehir ici 2 saat uzeri kullandigimda belim, sirtim agiriyordu indigimde. Yoruyor yani. Bir de ben bu motorla bursa'ya gittim. Dusunun yani. İndigimde kovboy gibi yuruyordum :)))) kisacasi yoruyor motor racing oldugu icin. Ybr aldim. Deli gibi yol yapiyorum. Asiri rahat. Ustunden inesim gelmiyor. Sehir ici surekli gezdigim icin yakiti da ideal, zaten litresi 5 lira olan benzin bizi buyuk Cc motorlardan sogutuyor.

20. Berkan İzmir

Berkan İzmir Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    birazda gidonu yükselttiğinde tadından yenmiyor :)