Bu soruyu cevaplamadan nasıl motor alınır ki?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Cihan Keskin tarafından paylaşıldı.

1. Cihan Keskin

Cihan Keskin Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar.
    Motor almadan foruma üye olmak istemezdim aslında ama tecrübeli arkadaşlardan yardım almadan motor konusunda karar veremiyorum.Konunun başlığını bu şekilde atmama sebep olacak soru: "BENÎM TARZIM HANGÎ MOTOR."
    Bir süredir internetten araştırma yapıyorum ama supersport,enduro, chopper ve scooter arasında bir türlü karar veremiyorum.Motora yeni başlayacak olan biri tarzını nasıl seçer?Bu seçim benim motordan soğumama yada daha çok bağlanmama neden olacağı için çok önem veriyorum.
    Lütfen bu konuda fikir verin.
    27 yaşındayım.Evliyim.190 boyunda ve 90 kiloyum.İstediğim zaman eşimlede motora binmek istiyorum.Gerekirse 150-200 km'lik yolu motorumla gitmek,istediğim zaman dağ tepe gezmek,düz yolda hızlı gitmek,şehir içinde pratik olan ve bütün bu beklentilere karşılık sadece 2500 tl (+/- 500 tl) bütçe ayırabileceğim bir motor tavsiyesi istiyorum sizden.Klasik türk mantığıyla "en iyisi en ucuza olsun" diyorum ve siz şimdi 1000 tl daha ver şunu al şu kadar daha ver bunu al diyebilirsiniz ama verebileceğim en son meblağ bu kadar.Keşke daha geniş bir bütçeyle en iyisini alabilsem...Sizce beklentilerimi karşılayabilecek en iyi tarzda motor marka ve modeli nedir acaba?

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Cihan motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Sana başlangıç için önerebileceğim motosiklet honda cbf 150 veya yamaha ybr 125. Bu iki motosiklet de hem şehir için hem şehir dışı isteklerine cevap verir. Tabii iyi bir eğitim ve tam korumalı kıyafetleri unutma.

Cihan Keskin bunu beğendi.
  3. Cihan Keskin

Cihan Keskin Yeni Üye

Teşekkür ederim.Emniyetin herşeyden önce geldiğinin farkındayım.Bunun için gerekli bütün önlemleri almadan motora binmem.

4. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hoş geldiniz, keyifli forumlar. Cbf 150 ya da Ybr 125 başlangıç için iyidir.

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

6. Cihan Keskin

Cihan Keskin Yeni Üye

Eskişehir'deki servis imkanlarından dolayı honda cbr 150 ye biraz daha yakınım sanki

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Madem Eskişehirde'siniz.Volkan BOZYEL ile temasa geçin.Size daha yolun çok başında iken Güvenli Sürüş Teknikleri için gerekli eğitim ve bilgilerini alın.Ondan sonra trafiğe Güvenle çıkıp keyfle sürüşünüzü yapın.
    Biz Bursa Enduruo olark çok sık Eskişehir'e geliriz.Hatta bu yıl ki Odunpazarında yapılan Eskişehir Enduro Festivalinize de gelmiştik.Adaları çok beğenmiştik.Nerede eski Eskişehir ve o lanet kokulu porsuk nerede şimdiki Türkiye'de eşi benzeri olmayan yeni Eskişehir derim hep.

9. Cihan Keskin

Cihan Keskin Yeni Üye

Verdiğiniz bilgiler,faydalı linkler için teşekkür ederim.Volkan beyle ilk fırsatta tanışacağım.