Bu yaş başlamak için ideal.

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında osaglam tarafından paylaşıldı.

1. osaglam

osaglam Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Foruma bugün kayıt oldum. Ankara'dan katılıyorum. Yaşım 33 . Yani deli dolu yaşı aştık. Malum 2 çocuklu evli bir adam olarak ne zamandır hayalini kurduğum çevre dostu, keyifli ulaşım ve gezi aracı bir motor almaya karar verdim. Cruiser modeller hep beğendiğim imrenerek baktığım modellerdi. Şimdi sıra bende.
    Boyum 1.80, Kilo 90 kg

250 cc lik bir motor ile başlayayacağım. düşündüğüm modeller aşağıda sıralanmıştır. Bu motorlardan birini tercih etmem konusunda bana yardımcı olurmusunuz?
    Kriterler Tork/Ses/Görünüm. Fiyatları 3/5 aynı olduklarını tahmin ediyorum.

Honda Rebel 250 cc
    Suzuki VL250
    Yamaha Dragstar 250 cc
    Yamaha Virago 250 cc
    Hyosung GV250 cc ( Tavsiye Üzerine )

Teşekkürler.

2. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin herhangi biri olabilir önemli olan senin üzerinde iken rahat olman hepside iyi markalar ve unutma kaskın ve korumalı kıyafetlerin iyi olsun

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.162 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

4. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Söylediğin motorların hemen hepsi 10 yaşın üzerinde. iyi Motosiklet firmaları bence büyük bir hata yapıp küçük segment cruiser kullanıcılarını gözden kaçırıyorlar. Cruiser seven kullanıcılar küçük CC'den başlamak için çok alternatife sahip değil. Çin veya Kore marka yeni bir motosiklet alacak yada 10 yaşında bir japona (çinli alternatiflerinin) 2-3 katı para verip eski bir motosiklet sahibi olacaklar. Amerika YAMAHA sitesinde şöyle bir model var. http://www.starmotorcycles.com/star/products/modelhome/589/0/home.aspx Vstar 250 CC tam ideal bir başlangıç Cruiser'ı . Geçen haftalarda konusu geçmişti. Getirilmesi ile ilgili Delta Bisiklet (yamaha bayisi) Ulaş Yamaha ile irtibata geçip bir soracaktı. Bence eğer 8-10 lira civarında satılırsa Türkiye'de peynir ekmek gibi gider bu motosiklet. Orada 3bin küsür dolar.

Ben mesleğim gereği metal yorulması, titreşim etkisi gibi konuların eğitimini aldım. Bir marka ne kadar iyi olursa olsun 10 yıldır yollarda olması kullanılan materyallerin dayanımını olumsuz etkiler. Senden önceki sahibinin de ne kadar iyi koruduğu tam olarak anlaşılamadığından 10 yaşında makina almak beni hep korkutur. Hele hele yeni bir kullanıcıysan ve motosikletin inceliklerini bilmiyorsan.

Benim önerim az kullanılmış yeni sayılabilecek bir Hyosung GV 250'dir. Kullanna arkadaşlarım oldukça memnunlar.

5. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza hoşgeldinz,keyifli forumlar.. umut hocam ankaradan bir üyemiz daha oldu.. umarım kalıcı ve katılımcı olur toplantılarada katılır..

6. Tolga Can

Tolga Can Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    hoşgeldiniz.

7. osaglam

osaglam Yeni Üye

Teşekkürler Arkadaşlar.
    Umarım bu sevda daimi olur.

8. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Hyosung gv 250 tavsiye ederim, başlamak için iyi bir motor, geçiş sürecini fazla masraf yapmadan başın ağrımadan atlatabilirsin.

9. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz.

10. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoşgeldiniz sevdanızın hep daimi olmasını dilerim

11. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Osağlam motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

12. osaglam

osaglam Yeni Üye

Arkadaşlar Müstakbel motorum Hyosung GV250 olacak içime sindirdim. Ancak Malum sele problemi varmış onuda çözeriz hele bir alalım önce :)

Fakat aklımda bir soru var.
    Sanırım Bu model artık ST Kanuni adında satılıyor. Hyosung modellerinde çift egzoz varken st kanunide birleştirmişler. Tabi bu görünenler. Acama görünmeyen neler var daha?

Sıfır st kanuni almaktansa 2. el orjinal hyosung almak daha mı iyi? Ne dersiniz.
    Kalite düşmüşmüdür.

Teşekkürler.

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kesinlikle orjinal al
    st den daha iyidir.
    Kızıltoprakta İstanbul Motor var.Hatta forum ana sponsoru Delta Bisiklet e giderseniz hem Baş adminimiz Ulaş beyle tanışmış hemde istanbul motordan hyosung GV250 temiz bir makine bakma şansınız olur.

14. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz.

15. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz. Keyifli forumlar.