[Bursa - Motosiklet Forum]

Konu, 'İl Grupları ve İl Temsilcileri' kısmında Mehmet Sönmez tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Sönmez

Mehmet Sönmez Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    bursalı motosiklet forum üyeleri nerdesiniz bakalım kimler var görelim

2. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    Fii tarihinden beri Bursalı biri olarak.Bursa'nın kebabı,kestanesi birde motoru meşhurdur.Ama yeni modeller pek kullanılmaz.Mz,Jawa,Minsk gibi ağır Rus/Doğu Bloğu makineler kullanılır.

Bursalının motora düşkünlüğünü şçyle açıklayabiliriz.Sadece bizim ailenin Bursa'da 12 adet bayii-servis-yedek parça servislikleri var.Gerisini hesap edin.

Bursa MF'ye her zaman maddi ve manevi desteğim hazırdır.

ANIL, Turgay, A.HAMDİ ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Abi Valla Bu desTek Karşısında İstanbuldan Kalkıp Gelebilirim Oraya...Teşekkür Ederiz :):p

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İyi bir motosiklet sürücüsü olmak isteyen herkes için, İngiliz RoadCraft (Motosiklet Yol Sanatı) SİSTEM'ini anlatan; Güvenlik, Görüş, Pozisyon, Viraj Alma, Frenleme, Sollama, Şehir İçi Sürüş gibi konuların, Power Point sunumu ile işlendiği kurstur.

Açıklama : Bu seminer, İleri ve Güvenli Sürüş konusunun ana hatlarını ve prensiplerini işlemektedir. Sürüş gerektirmeyen bu eğitim, ''Güvenli Sürüş SİSTEMİ'' ile tanışmak için çok faydalıdır.
    Süresi : 3 - 4 saatlik teorik eğitim.
    Ön Yeterlilik : Motorcu olan veya olmayan herkes.
    Eğitmen : Uğur ERTEKİN
    Sertifika tipi : Katılım Belgesi

10 NİSAN 2009 CUMA AKŞAMI SAAT 19.00 23.00 Konak kültür merkezi Beşevler NİLÜFER

TÜM ÜYELERİMİZ DAVETLİDİR

EĞİTİM ÜCRETSİZDİR....

Erol bunu beğendi.
  5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    23 Nisan 2009 da Bursa'da Motosikletli kortej yürüyüşü yapılacaktır.
    Valilikten ve Emniyetten alınan izinlerle Motorize Trafik polisleri güvenkiği eşliğinde yapılacak kortej yürüyüşümüze Full korumalaı ve KASK lı olmak kaydıyla tüm sürücüler motosikletlerine bayrak takarak katılabilirler.

KASK sız ve korumasız motosiklet sürücüleri korteje kesinlikle dahil edilmeyecektir.Lütfen bu konuda bizi anlamaya çalışıp ısrarcı olmayınız.

Yürüyüş günü : 23 Nisan 2009
    Yürüyüş saati : saat 16 da
    Yürüyüşe başlama yeri: Orhaneli yolu üzerinde ki Go kart pisti üstündeki BUMOD tesislerinin bulunduğu SAKLI VADİ
    Güzergahımız: dikkaldırım,Çekirge, Altıparmak,heykel..(.istiklal marşı)...yeşil,(Yeşilde çay bahçesinde mola) heykel,İnönü cd,Hal kavşağından Mudanya yolu, Esentepe, Geçit, Bademli ve mudanyadır...

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bursa da burda pek faaliyet yok sanırım.Neyse izinler alındı.Katılımınızı beklerim.

Ama lütfen verilecek mesaj için Full Koruma ve KASK la

7. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Güzel ve anlamlı oarganizasyon. Tebrikler Şenol hocam ;)

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    BURSA ENDURO ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ŞENLİĞİNE KATILIM

12—15 MAYIS 2009 Tarihinde yapılacak olan Uludağ Üniversitesi Şenliklerinde Bursa Enduro Standı açılacaktır.

Bu Standta LCD ekranda Bursa Enduro gezi ve eğitim faaliyetleri ve diğer etkinliklerimizi içeren video ve Fotoğraflardan oluşan Slayt gösterimi olacaktır.

Geçen yıllardan Uludağ Üniversite Şenliklerinden bir kaç kare ve Standın bulunduğu alanın krokisi.

MF üyelerinide bu şenliğe ve standımıza mutlaka bekliyorum.

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    23 Nisam kortejimizden

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hava muhalefeti nedeiyle Bursa Enduro olarak 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk bayramımızı 46 Bursa Enduro ve bir polis motosikleti ile tamamladık.
    Sevinçliyiz Gururluyuz.
    İşte bir kaç kare

ANIL, Erol ve o.somuncu bunu beğendi.
  11. hakan demirkapı

hakan demirkapı Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bilgilendirme için sağolun Şenol bey, inşallah vakit bulur da Uludağ üniversitesi şenliklerine katılabilirim. eğitim konusunda forumun genelinde sorular soruyorken size rastladım, bu konuda Bursa'da başvuracağım yerler/kişiler hakkında bilgi alabilir miyim sizden? henüz motorum yok, kursa kayıt oldum, 4 temmuz sınavını bekliyorum. arada en azından bir eğitim sürüşü yapmak istiyorum ama Bursa'da böyle bir kurum/yer bulamadım. nitekim Honda eğitim programının 1. seviyesine katılacağım ama varsa Bursa'da da bşr eğitime katılmak isterim.

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    senol_sel@hotmail.com msn adresinden bana ulaşın görüşelim.

hakan demirkapı bunu beğendi.
  13. alpaslan.sert

alpaslan.sert Yeni Üye

Öncelikle merhabalar,

Bende uzun zamandır Bursa'da yaşıyorum eğitim hayatım sebebyle henüz bir motorsiklet sahibi olamadım ama artık zamanı geliyor diye düşünüyorum. Makine mühendiliği mezunuyum dediğim gibi ancak sıra geldi hayalini kurduğum motorsiklet keyifini çıkarmaya,

Öncelikle bursada tam bir eğitim alabileceğim kurum veya kuruluşlar nereleridir ve bu gibi konularla ilgili bilgi birikimlerinize ihtiyacım var.

Sahip olmak istediğim makine Bmw R 1200 Cl bununla motorsiklet hayatıma başlayabilirmiyim, Mudanya tarafına gelen arkadaşlar olursa misafir etmeye çay ısmarlamaya herzaman müsaitim görüşmek dileğiyle

Herkese kazasız belasız bol keyifli günler dilerim..........

14. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz eğer şenol hocam bu bmw r 1200 ile başlama isteğinizi duyarsa büyük ihtimalle gazabına uğrarsınız ilk olarak bineceğiniz motor 125cc veya 150cc olmalı ee emeklemeden yürümek olmaz hem sizin için hemde bizim için en iyisi bu merdivenleri tek tek çıkalım ne siz nede biz üzülelim...

alpaslan.sert bunu beğendi.
  15. alpaslan.sert

alpaslan.sert Yeni Üye

Erol Bey teşekkür ederim, o zaman desenize motorsiklet hayatıma Şenol Hocadan ( kendisini tanımıyırum ama tanımak isterim )fırça yiyerek başlayabilirim. Böyle bir yorumu beklemiyor değildim ama izlemem gereken yolu yada atmam gereken adımları sizin gibi ilgili ve deneyimli insanlarla konuşarak ve paylaşarak daha sağlıklı karar vereceğime inanıyorum..

Teşekkürler

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    selam
    Forumumuza hoş geldiniz.
    Sizin gibi eğitimli ne istediğini bilen kişilere fırça değil yol gösterme taraftarıyım.
    senol_sel@hotmail.com
    msn adresinden görüşebiliriz.Yada Uludağ Üniversite Öğenci şenliklerine gelin size yardımcı olmaya çalışayım.Siz beni ve bizi ben ve biz de sizi tanıma şansı yakalamış oluruz ne dersiniz.
    Öğrenci Şenliğinde Bursa Enduro standını bulun ve beni sorun.Cuma gece 20 ye kadar ordayım.C.tesi sabah 06 da 53 motosiklet le Safranbolu gezisine gidiyoruz.Dilerseniz dönüşte te görüşebiliriz.

17. alpaslan.sert

alpaslan.sert Yeni Üye

Şenol Hocam içtenliğiniz için teşekkür ederim ,

Sizden öğreneceğim çok şey var bu çok net, şenliklere gelemesemde msn adresinizi ekliyorum ve gezi dönüşünüzde hem orda yaşadıklarınızı paylaşmak hemde sizden akıl almak için yanınıza gelirim tanışırım, ayrıca çokta memnun olurum. şimdiden teşekkürler...

18. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    mehmet sönmez sanırım bursa il temsilcisi, kendisi aktif mi?
    ayrıca buraya mesaj atan diğer bursalı arkadaşlar nerdeler? sadece şenol bey ve benmi kaldık?

19. Mehmet Sönmez

Mehmet Sönmez Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşlar ben aktifimde ben bu il temsilciliği görevini üstlenmiştim fakat ben bu görevi şenol sel abime devretmek istiyorum,tabii şenol abim kabul ederse.

20. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    mehmet bey biz şenol bey ile çok sık görüşüyoruz, gezilerimiz oluyor, her çarşamba toplantılarımız oluyor, sakıncası yoksa neden bize katılmadığınızı sorabilirmiyim?