Bursa-Samsun

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında OSMAN.BAL tarafından paylaşıldı.

1. OSMAN.BAL

OSMAN.BAL Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhalar,
    21 yaşındayım.Bursalıyım.Samsunda Harita Mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim.Bu yaz tatilinde BUSKİ de staj yaparken, yine harita mühendisi olan bi ağabeyimin de katkısıyla motora olan merakım arttı ve yaz tatilinde B sınıfı olan ehliyetime bir de A2 ekledim.

Ancak işin en kötü tarafı motorsiklet kullanmayı bilmemem.Çok hoş birşey motorsiklet kullanmak ama sadece scooter motor kullandım birkaç kez.Ancak motorsiklete bir vitesli motor ile başlamak istiyorum.Başlangıç motoru olarak da YBR-125 ve ya CBF 150 düşünüyorum. Tabi forumdaki diğer kişilerde bana bu konuda yardımcı olursa sevinirim.

Ayrıca motorsiklete güvenli bir şekilde binmek istiyorum.Malesef ki A2 ehliyetimi alırken motorsiklet kullanmak hakkında hiç bir eğitim almadım.Ailemde de motor kullanan olmadığı için bir geçmiş bilgim de yok.Bu konuda da yardımınıza ihtiyacım var.

Yazacak çok şey var aslında ama zamanla forumda daha çok vakit geçirerek akılmdakileri yazabilirim sanırım :confused:

Şimdiden yazacağınız yorumlar için teşekkürler :)

2. HAYATİ BEDER

HAYATİ BEDER Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Aramıza hoşgeldin
    Başlangıç için Ybr 125 'i tavsiye ederim.Emniyetli sürüşler dilerim.

OSMAN.BAL bunu beğendi.
  3. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Osman motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Başlangıç için her iki motorda idealdir.

OSMAN.BAL bunu beğendi.
  4. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin 125 cc veya 150 cc işini görür

OSMAN.BAL bunu beğendi.
  5. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Hoş geldin. Bursa motosiklet aktiviteleri açısından gıpta ile izlediğim, en faal şehir. Çok şanslısın. Motosiklet kullanmayı bilmemeni bu kadar negatif yorumlama. En azından bu işe başlayan büyük çoğunluktan daha bilinçli olarak başlamışsın. Bir kere A2 ehliyetin var. İkincisi bizimki gibi bilgi kaynaklarını araştırıp en doğru şekilde başlamak için bilgi topluyorsun. E daha ne olsun. Doğru yerdesin. Umarım zamanla tüm öğrenmek istediklerine cevap bulacaksın.

Bahsettiğin motosikletler, sağlam, esnek, kolay kullanımlı ve güvenilir makinalar. İkisinden biri ile başlaman yterli olacaktır. Benim tavsiyem 2. el temiz bir motosikletle başlaman. Daha sonra ilgi alanın ve tarzın oturunca, eğitimler ile de tecrübeni artırıp istediğin motosikleti satın alırsın.

Mevsim itibariyle yakında düzenlenen bir eğitim yok sanıyorum. Kış aylarını fırsat bilip iyi bir fiyata motosikletini alıp bahara kadar teorik bilgilerini ve kıyafetlerini tamamlarsın. Şubattan sonra eğtimler başlayacaktır.

OSMAN.BAL bunu beğendi.
  6. OSMAN.BAL

OSMAN.BAL Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok

Gökhan abi teşekkürler , ben de sömestr tatilinde bursaya gittiğimde dediğiniz gibi yapıp temiz bir ikinci el motor bakacağım. Zaten tekrar bursaya yaz tatilinde gidebileceğim. Motorumu da tecrübesiz olduğumdan Samsuna getirip burada kullanmayı düşünmüyorum. Eğitim olayı yaz tatiline kalacak yani.

Bu arada ben boş durmuyorum :) One More Miles'ın Motosiklet Yol Sanatı kitabını okudum ve Uzman TV de Rahmi Barutçunun tavsiyelerini öğreniyorum.

OMM nin bursada eğitimleri oluyor mu bilmiyorum ama araştırmaya devam edeceğim.

Ayrıca temiz 2.el nereden bulabilirim ? Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. Şubat başında bursada olacağım. :)

7. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

OSMAN.BAL bunu beğendi.
  8. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoş geldiniz. Keyifli forumlar..

OSMAN.BAL bunu beğendi.
  9. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Foruma hoş geldin adaşım..
    Senin gibi araştırarak,bilimsel verileri okuyarak,bilinçli bir şekilde motora başlangıç yapan,çok az sayıda insan var.. Seni tebrik ediyorum,iyi bir sürücü olacağına inanıyorum..
    Uygulamalı eğitimlerini de al,yolun açık olsun..

OSMAN.BAL bunu beğendi.
  10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

OSMAN.BAL bunu beğendi.
  11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    OMM Bursa eğitimleri sık sık olmakla beraber Kurucularından biri olduğum Bursa Enduro - Touring Fan Kulup üyeleri arasında da yapılmaktadır.Bursa'da olduğunuzda benimle temasa geçerseniz size yardımcı olmaktan şeref duyarım.

OSMAN.BAL bunu beğendi.
  12. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    aramıza hoş gediniz. iyi forumlar. iki motosiklette başlangıç için iyi motorlar. 2005 model üstü kazasız ve bakımları düzenli olarak yapılmış motorlar bakmanızı tavsiye ederim. bi de motosikleti sadece kendiniz görmeniz yeterli olmaz. mümkünse tanıdığınız bi motosiklet tutkunu varsa, onun bildiği bir servise götürüp baktırın. kazasız belasız keyifli sürüşler.

OSMAN.BAL bunu beğendi.
  13. OSMAN.BAL

OSMAN.BAL Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok

Teşekkürler Senol abi , bursaya geldiğimde mutlaka haber vericem :)