Bursa’da Motosiklet Kazası

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bursa’da ön tekerleğini kaldırılmış halde ilerlerken arkadan gelen bir otomobilin çarpması sonucu devrilen motosikletteki 2 kişi öldü.

Alınan bilgiye göre, Ramazan Amil (24) yönetimindeki 16 CLY 04 motosiklete, Tuna Mahallesi’nde ön tekerleğini kaldırılmış şekilde ilerlerken arkasından gelen ve plakası ile sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen bir otomobil çarptı.

Devrilen motosikletteki Hatice Yılmazarslan (30), çarpmanın etkisiyle yolun sol şeridine düştü ve üzerinden plakası tespit edilemeyen başka bir otomobilin geçmesi sonucu olay yerinde öldü.

Kazada ağır yaralanan Ramazan Amil ise kaldırıldığı Muradiye Devlet Hastanesinde müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Bölgede yapılan inceleme sonucu, Amil’in kırmızı ışıkta bekledikten sonra yeşil ışığın yanmasıyla yüksek bir hıza ulaştığı ve motosikletin ön tekerleğini kaldırarak ilerlediği öğrenildi.

Kazaya karışan iki otomobilin sürücülerinin arandığı bildirildi.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosikletli şov faciayla bitti

10.11.2010 12:08
    Bursa'da motosikletiyle hız yapan genç, öyle bir şova soyundu ki sonuç ölüme yol açan bir facia oldu
    Bursa'da, dün akşam meydana gelen kazada, arkasında kız arkadaşı Hatice Yılmazarslan (30) oturduğu halde hareket halindeyken ön kısmını kaldırdığı hız motoru ile şov yapan Ramazam Amil'in (24) sürdüğü motorsiklete arkadan gelen otomobil çarptı. Devrilen motorsikletten savrulan Hatice Yılmazarslan, bir başka otomobilin üzerinden geçmesi sonucu parçalanarak öldü. Aynı kazada ağır yaralanan Ramazan Amil ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Bursa'da yaşayan Ramazam Amil, mesleği olan kaynakcılıktan daha ziyade hız motoruna olan tutkusu ile tanınıyordu. Bir süre önce hız motoru satın alan Ramazan Amil, dün akşam kendisinden 6 yaş büyük olan kız arkadaşı Hatice Yılmazarslan ile şehir turuna çıktı. Özel kıyafetlerini giyip kasklarını takan Ramazan Amil Merkez Osmangazi İlçesi Beşyol Mevkii'nde kırmızı ışıkta bekledikten sonra yeşil ışığın yanmasıyla şov yaparak hareket etti. 200 kilometre kadar hıza çıkan Ramazan Amil'in önünü kaldırarak sürdüğü motorsiklete, arkadan gelen plakası ve renki belirlenemeyen aşırı hız yapan bir başka otomobil çarptı. Kazada motorsikletin arkasında oturan ve yolun sol tarafına düşen Hatice Yılmazarslan'ın üzerinde plakası ve sürücüsü belirlenemeyen bir otomobil geçti. Parçalanan genç kız olay yerinde yaşamını yitirirken, 250 metre uzaklıkta güçlükle duran motorsikleti kullanan Ramazan Amil ise çağrılan ambulans ile kaldırlığı Muradiye Devlet Hastanesi'nde doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayıp yaşamını yitirdi.

Kazayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı. Polis, Hatice Yılmazarslan'ın ezilerek ölmesine neden olan otomobilin plakasını ve sürücüsünü araştırıyor.

3. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    evet bu kazayı gördüm içler acısıydı 2 kişi yerde yatıyordu biri kasklıydı diğerinde kask yoktu... kaskı olmayana baktılar ölmüştü kanlar fışkırmıştı resmen kafasından

Motosikletiyle çekilmiş son bir fotosu

http://www.facebook.com/profile.php?id=698053496

4. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    diyecek bir söz bulamadım. Allah rahmet eylesin

5. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim anlıyamadığım; o kadar yüksek hıza çıkan bir motora,arkadan araba nasıl çarpabiliyor?..
    Böyle birşey ancak spor bir otomobilin kasti olarak hareket etmesiyle mümkün..
    Büyük şehirlerde bunun gibi psikopatlar çok olduğu belli oluyor aman dikkat..

Motosikletli arkadaşın yakınlarına da sabır ve başsağlığı dilerim..Hatalarına bir de kız arkadaşını kurban etmiş..

6. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Muhtemel, yolda kapışarak ışıklara gelmişlerdir. Arkadaki adamın bir kastı olması lazım o hızda yakalamak için.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    adamın çocukları karısı maale motosiklet düşman haldeler.Evladını kocasını motosiklet öldürmüş.
    Ama artık kabul edin adam kendi kendini öldürmek için çok çaba sarfetmiş.Bugün bir kaç. tanıdığı ile görüştüm cevap aynı hızlı yaşadı genç öldü.
    BU mudur.
    Asla bu değildir motosiklet kullanmak sürmek.
    Motosiklet sürmek budur diyenler adrenalim budur sen en anlarsın diyenler bu forumda olsun başka forumlarda olsun benimle derhal selamı sabahı kessin.Telefonlarımı silsin facebook listelerinden msn lerinden beni silsinler.
    Böyle düşünen ahmaklarla artık kesinlikle arkadaşlık yapamayacğım selam verip almayacağım.
    Yok böyle bir ahmaklık.
    Benden uzak ALLAH'a yakın olsunlar.Benim ahmakların arkadaşlığına sevgi ve saygısına ihtiyacım yok.
    Bugün görüştüğüm 3 kişi ile tüm bağlarımı koparttım kimisi ile çocukluk arkadaşlığım vardı noktayı koydum sildim.O şekilde düşünenlerde beni silsin.

öner coskuner bunu beğendi.
  8. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    şenol abi insan üzülüyor böyle basitçe ölüp gitmelerine dimi.kendi canlarına kıyıyorlar diceksin neden üzüleyim diceksin ama üzülüyor bu kadar mı aciz bu insanlar

9. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Şenol abiye katılıyorum. Boyle insanları tanıyıp sevecegime hiç gorusmiyim daha iyi kahroluyorum sonra.

10. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Allah rahmet eylesin... Eskiden savaş zamanları insanlar bir amaç uğruna genç yaşlarda yok olup gidiyordu. Şimdi ise boşu boşuna harcanmış hayatlarla dolu bu güzel dünyamız. Yapacak fazla birşey de yok. Bu her zaman oldu ve olacaktır...

11. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Şaka gibi.
    İntihar etmek istese böyle bir senaryo hazırlayamaz herhalde.
    Başka forumlarda bu tür kazalara karışanlar için "üzülmediğini" belirten arkadaşlar çok fazla tepki görüyor.
    Ama kendini düşünmeyen biri için kaza yapınca başkalarının üzülmesini beklemek saçma değil mi biraz?
    Tabi ki Allah rahmet eylesin.Olan her zamanki gibi ailesine ve arkada kalanlara oluyor.
    Biraz düşününce bu tür arkadaşlarla tek ortak noktamız 2 tekerlekli bir araç kullanıyor olmak.Gerisi çok farklı.

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Maalesef ki onlarla bizler de iki teker üstündeyiz.Ama onlar ölmek için büyük çaba sarfediyor ve yine maalesef ki onlarla aynı oksijeni yakıyoruz kullanıyor.Buda benim çok gücüme gidiyor.
    Neden motosiklet üstüne ölmek için çaba sarfeden bir kaç ahmak için üzüleyim.İllede ölmek adrenalin isteyen varsa gitsin kendini köprüden atsın.Motosikleti ölmek için kullanmasın.
    Sonra ailesi ve zır cahil çevresi salak bir makine suçlu gösteriyor ama hiç kimse özellikle bir kısım güruh sürücüde hiç kabahat bulmuyor.:mad:
    Bu gibi güruhlar yüzünden biz normal yolunda gidenlerde töhmet altında kalıyoruz
    Buna kimsenin hakkı yok.Ben bu hakkı kimseye vermedim.Ya adam gibi kullanacaksınız ölmek için değil,keyf almak zevk almak için binilip sürülecek yada binmeyecek.
    Bunda anlaşılmayan ne var
    Bunu anlama algılama zorluğu çeken var mı.Daha açıık nasıl söylenir.
    Dün bir kaç güruh bizim yaşam şeklimiz bu diyor.:mad:
    Oha ya:mad:
    Bir kaç güruhun hatasını nedem biz ödüyoruz.:mad:
    BU kişiler yüzünden toplumda imajımız belli oluyor.Bugün tüm gün motosiklet üstünde idim herkes aynı şeyi diyor.Binmeyim evladım tehlikeli bu.Bende anlatıyorum bakın araç orda kimseye zararı yok.Tehlikeli olan onu sürendir.Adam gibi yolunca gidersen sorun yok ama maymunluk yaparsan telef olur gidersin.
    Neden oto ile kaza yapınca çıkıp aman evladım oto tehlikeli demiyorsunuz.Çünkü oto kazalarını kanıksadık o kadar çok oto kazası oluyor ki göze batmıyor ama biri çıkıp motosikletle öldüğünde hemen çok bilgili vatandaşım çıkıp ahkam kesiyor buda benim çok canımı sıkıyor.
    Yok böyle bir şey.:mad::mad:

13. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
  14. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha