Buruk bir merhaba

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında Volkan.Korkmazturk tarafından paylaşıldı.

1. Volkan.Korkmazturk

Volkan.Korkmazturk Yeni Üye

Herşey bir BMX marka bisikletle başladı. O zamanlar modaydı. 80 li yılların sonlarından bahsediyorum. Akşamları eve yara bere içinde gelmekten korktuğum için (babam çok kızar ve kesin bisikleti yasaklardı) eczanelerde dizlerimi ve kollarımı pansuman yaptırıp gecenin geç bir saatinde eve hırsız gibi girdiğim zamanlar.
    Bir inşaat yıkıntısı bulduğumuzda ordaki kum ve mıcır birikintilerinden zıplamak ve türlü artislik hareketler yapmak için adeta can atardık.
    Mahallede bir abimiz vardı. Bir de güzel mi güzel bir mobileti. Onu kiralıyordu. Ben de kiraladım ve ilk motora o zaman bindim. Tabi ilk düşüşümü de o motorla yaptım. Arkamda da arkadaşım vardı. Sırayla önce motor sonra arkadaşımın üzerimden uçarak geçtiğini halen hatırlıyorum. Tabi o sırada ben de yerde sürünüyordum ellerim kollarım hep soyulmuş bir vaziyette ve acı içerisinde.
    2 Tekerleklilere hiç bir zaman ulvi bir amaç için binmedim. Tamamen kendi egolarımı tatmin etmek ve haz almak için kullandım onları. O yüzden de hiç bir zaman amacım güvenli sürüş olmadı, mutlaka denemediğim birşeyleri dener ve sınırları zorlardım. Aklımda hep şu sorular; acaba bassam daha gider mi? Acaba bassam bu virajı kurtarır mı? Acaba biraz daha bassam ilerde durur mu? İşte bu soruları soruyorum o heyecan içinde ve kendime hakim olamıyorum ve kaza yapıyorum.
    Bu 2 tekerlekler nedense beni hep çok heyecanlandırmış ve sürekli yeni arayışlara girmeme vesile olmuştur. Fakat en güzel anılarımın içerisinde bile hep bir hazin son vardır. İşte bu yüzden hep bir motor almaya korktum. Halen de korkuyorum. Kendimden korkuyorum.
    Şimdi durup dururken bunları neden mi yazdım? Bu yaz 125 lik bir çin malı motora bindim. 5 vitesli ve 120 basıyordu alet. skygo idi sanırım markası. Bir anda çocukluğuma döndüm. 2 tur attıktan sonra virajları psikopat gibi dönmeye başladım, ön kaldırmalara başladım, yoldan çıkıp saçma sapan hareketler yapmaya başladım ve motoru elimden aldılar son anda.
    Ben bir motor alacak olsam kesinlikle yarış motoru alırım ve 2 seçenek var. Ya ölürüm ya da çok iyi bir motorcu olurum. Evliyim ve bir de kızım var ne yapsam o motora bindikten sonra rüyalarıma girmeye başladı. İşte o yüzden şu an için motor dünyasında monitörden bakan biri olarak aranıza buruk bir merhaba ile giriyorum.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz
    Eğtimlerimize ,Gezilerimize ve toplantılarımıza da bekleriz.

3. Umur.Arsoy

Umur.Arsoy Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Volkan hoşgeldin...

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    foruma hoşgeldiniz.

5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Volkan motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Bence sen ya motor alma, izlemeye devam et, yada güvenli sürüş eğitimi alarak hem kendini hemde ruhunu terbiye et.

6. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    çok güzel bir hikayeniz var anlatımınız için teşekkürler
    yazdıklarınıza dayanarak kendinize hakim olun ve motor almayın derim :)

7. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Hoşgeldiniz :) Bence de kendinize hakim olana kadar motorsiklet almayın :)

8. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Murat...Yazdıklarına bakılırsa senin degil motorsiklet,hiçbir araç'ı kullanmaman lazım,çünki araç kullanmak sorumluluk ister,hem kendine,hemde etrafında olanlara karşı...Keyifli forumlar...