Bws 125 Mod - Başlıyoruz...

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Hamit Çakmakçı tarafından paylaşıldı.

1. Hamit Çakmakçı

Hamit Çakmakçı Yeni Üye

Merhabalar,

Ben Hamit Çakmakçı, eski motorcu yeni üyeyim. Bir çok büyük küçük farklı farklı motorlar kullandım. Hepsini farklı farklı modifiyelerle güçlendirdim ancak en son projem bunlardan çok farklı.

Kısa bir araştırmadan sonra bir BWS 125 satın aldım. Güçlendirmeye karar verdim.

Bu işi adım adım yapmak gerekiyordu. internet üzerinden italyan ve tayvanlı üreticilerle bağlantıya geçtim. bir çok üreticiyi ikna ettim ve distribitor fiyatlarıyla parça almayı başardım.

Aşağıda ilk adım için uygun gördüğüm parçaların resimlerini ve listesini koyuyorum.

Motorun ilk hali ve parçalar, şimdi parçaların listesi

- Yoshimura full carbon TRC Egsoz
    - JuiceBox Pro
    - Simota kutu hava filtresi
    - Group Racing Arka Amortisor
    - Ruima 156cc Seramic Blog
    - Ruima güçlendirilmiş piton kit
    - Frendo 4 piston kaliper (Ön Fren)
    - Frendo Manet, bağlantı takozları, hidrolik (Ön Fren)
    - NCY 260 mm fren diski (Ön Fren)
    - RRGS çelik fren hortumu
    - Malossi Varyant (Ön - Arka)
    - Malossi Debriyaj balatası - kasnak
    - Malossi Debriyaj tası
    - Ruima 60mm güçlendirilmiş krank
    - Ruima güçlendirilmiş eksantrik mili
    - Ruima 13/39 - 3 oranlı son vites(sürat dişlisi)
    - Polini kevlar kayış
    - BWS - X Arka taşıyıcı raket

Bunlardan sonra ohaa napmış bu herif diyenler olabilir ama daha yeni başladım.

Sonraki adımda silindir head, cover valve ve enjektor sistemini update etmeyi düşünüyorum. Param kalırsa birde ön fork seti almak istiyorum

Sizinde önerilerinizi dinlemek isterim ?

Aynı zamanda bir çok italyan ve japon scooteri icinde extreme parçalar getirtebilecek bir yapı kurdum.
    Bir çok motorcuya ulaşmanın en iyi yolu sizin gibi motosiklet siteleri şu anda. Biz bu tarz geliştirme işlerini zaten Motoextreme firmasında yapıyorduk. Supermoto, offroad ve pist şampiyonaları için geliştirdiğimiz motorlarımız var.

Biz bütün gün bunlarla uğraşıcaz, dyno ya çıkmadan önce motorun son resimlerini buraya girerim.

Bize motoextremetr.com sitesindeki bilgilerden ulaşabilirsiniz. Motordelisine indirim bile yaparım yeterki çok insanla paylaşabilelim bu coşkuyu : ))

Ben motora geri dönüyorum : )) bu aksama kadar marsın yeniden basması lazım : )))

Hamit Çakmakçı
    MotoExtremeTr.com

2. Hamit Çakmakçı

Hamit Çakmakçı Yeni Üye

Yeniden merhaba,

niye bws diye sormuşsun, biraraştırma yaptım en çok modifiye edilen japon scooter honda ruckus(zoomer) ama Türkiye'de satılmıyor. ikinci sırada bws geliyor. Çok fazla ve çeşitli parça üreticisi var, hem uzakdoğuda hemde italyada. İlk aşamada çok yüklenmedim ama 2-3 ay kadar sürede motor gücünü ve yol tutuşunu 3 e katlamayı planlıyorum.

Yeni resimler ekliyorum;

Harbi motordelisi Alkan Usta : ))

Çalışmaya devam : ))

3. Hamit Çakmakçı

Hamit Çakmakçı Yeni Üye

Son resimleri ekliyorum, motor çalıştı sorunsuz.

Parçalarda uyum problemi bekliyorduk fakat hepsi orjinal yamaha gibi motora tam uydu.

İlk 1000 km hiç bir ayar yapmadan kullanmayı düşünüyorum. Parçalar alışmalı

Soldaki 13/39 dişli, orjinal dişli oranı 44/11 di buda 4 ediyor, bizim taktığımız 13/39 oranı 3 ve daha yüksek hız sağlıyor.

4. Hamit Çakmakçı

Hamit Çakmakçı Yeni Üye

Yeni fotoğrafları ekliyorum, dyno da zorlama işinden vazgeçtik. Juice Box üzerinden de bir ayar yapmıyoruz bir süre.

Titreşim korkum vardı ancak onuda yaşamadık şu ana kadar.

Motorun sesi helikopter gibi çıkıyor : )))

Plaka kısmında sorun yaşıyorum, plakalık almam lazım, şu anda o kısım çok emanet oldu

kalabalık bir kablo yığınım oldu ama bantlarla toplarlayabildik.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sayın Hamit bey
    Bu forumda paylaştığınız fotoları siz tek ekranda rahatça görebiliyormusunuz.
    Ben 117 ekranda bile göremezken.
    Foruma eklenecek fotolar için max 800X600 olması hem bizleri hemde paylaşımlarınzıdan faydalanacak arkadaşları daha çok mutlu edecektir.
    Bilgilerinize