bws calısmıyor

Konu, 'Yamaha' kısmında baris.ilhan tarafından paylaşıldı.

1. baris.ilhan

baris.ilhan Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    slmlar herkese, 1hafta once aldıgım 2002 model bws i 1 haftadr gayet guzel kullanıyodum.ankarada yasayanlar bılır,dun acayıp bı yagmur yagdı ve motor ustten baya yagmur yedı.(branda sıpars verdım fakat hala beklıyorum gelmesını :S)dun kotu hava yuzunden calıstramadım hıc.bugun denedım fakat calısmadı bı turlu.yandan basarak calıstrmayı deneddıık zar zor calıstı fakat bı yokustan ınerken elımı gazdan cekmıstım ve kontak kapandı ve bı daha calısmadı onca denememıze ragmen.yagı ve benzınınde sorun yok.nolmus olabılır sızce? motorla ilk haftam yanı oncesınden hıc bır tecrubemn yok.zaten burda kampus ıcıne kullanmak maksatlı aldım sadece.dısarı cıkarmıyordum.

bırde 1hafta once motor, bı otobus fırmasının bagajında (kusadasından 2.el almıstım) ıcındekı yag ve benzın bosaltılarak geldı.ben ılk kez koymaya calısırken az mıktarda bı yagı tasrdım ve acık duran benzın haznesıne geldı cok az..onun uzerıne depoyu fulledım, ıste bı deponun sonları falan heralde suan.uzerıne yenı benzın koydum gercı ben 2gun once ama aacaba o yanlıslıkla doktugum yag mı anca motora ulastı da sorun cıkartıuyor??

2. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Forum kurallarına gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler konu kilidi açılmıştır.

3. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    genelde bws motorlarda soğuk havalarda marştan çalışmıyor diye biliyorum yaklaşık 3 ay kadar kullandım bu motordan bende yarattığı izlenim buydu... aküsüne bi baktır derim bujiyi kontrol ettir... yağmurla alakası yok bunun havanın soğumasıyla ilgili olabilir ... tam kesin konuşmuyorum ağabeylerim varken burda bana söz düşmez :)

4. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben yalnızca 2.paragrafte bahsedilen depoya sızan yağ olayı ile ilgisinin, kesin olamıyacağını söyliyebilirim..

5. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benzin deposundaki yağın fazla olması buna neden olabilir, pis benzinle ne sorun çıkartabilirse fazla yağla da yakıt yeterince tutuşma kalitesinde olmayabilir.

6. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Servise götürmeni tavsiye ederim burdan ne yazsak boş :S

7. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    İki zamanlıda benzine karışmış yağın %70-80 i ilk emilim yeri olan krank haznesinde yoğunlaşır ve krank yatağını yağlar.Kalan kısmı yanma odasına geçerek benzinle birlikte yanar..Fazla konup yanamayan kısım egzozdan atılır.

Sağlam bir buji,yağı fazla da olsa bir depo benzinde bir sorun çıkarmaz sadece fazla mavi duman yapar...Ama eskimiş ve kurum yapmış bir buji olursa kısa devre yaparak kıvılcımı kesebilir..Öncelikle buji kontrol edilmeli..

baris.ilhan ve Gökhan TUNALI bunu beğendi.