Çaylak için yardım.

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında ege toprak tarafından paylaşıldı.

1. ege toprak

ege toprak Yeni Üye

Herkese iyi günler. Adım Ege. İstanbul'da okuyup yine burada yaşıyorum.Boyum 1.70 55 kiloyum. Şehir içinde rahat kullanılabilicek bir motor arıyorum.Herhangi bir artislik veya hız tutkum yok.

Ufak bir araştırma sonucu 2011 honda cbr 125r (6130 tl) beğenmekteyim fakat hiç motor deneyimim olması nedeniyle size danışmak istiyorum.

* Cbr 125r'la cbr 125 in bir farkı varmıdır?
    * Eğer bu motoru 0 alırsam bana ilave ücretleri neler olucaktır? (bakımı vs.)
    * Cbr 125 ayarında motor sevdasına yeni başlayanlar için önerebiliceğiniz modeller nedir?
    * İkinci el motor'da nelere dikkat etmeliyim.

sorucaklarım başlıca bunlardır şimdiden teşşekkürler.

2. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hoş geldiniz,. keyifli forumlar. genel olarak başlagıç motosikleti olarak 150 cc ye kadar olan motosikletler tavsiye edilir. cbr 125'e alternatif ybr 125 olabilir. yalnız, ayırdığınız bütçe içine full koruma ekipmanları ve eğitim masraflarını da katın. 2. el temiz makinalar da alabilirsiniz.

ege toprak bunu beğendi.
  3. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

eğer gösteriş hız vs merağınız yoksa size tavsiyem ybr 125 veya cbf 150 olacaktır.tabi ethem inde dediği gibi koruyucu ekipmanlar en düşügünden 1000 tl kadar bir bütçe ayırman gerek.tabi birde eğitim alabilirsen dah ıyı olur :)

4. ege toprak

ege toprak Yeni Üye

Egitim zaten olmazsa olmaz. Kendi canimdan cok baskalarini dusunuyorum.

Forumdan takip ettigim kadariyla tecrubesiz biniciler icin cbr125 ninja 250 birde ybr 125 oneriliyor. Egitimleri aldigim taktirde ninja 250 r benim icin bir sorun olurmu? Aralarinda 60 kg'lik bir fark var (+125 cc yi hesaba katmiyorum) . Sormamin sebebi ninja aralarinda en cok begendigim.