Caymadım Caymayacağim Herkese Gönülden Sevgiler Saygilar...

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Uğur Karadağ tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Karadağ

Uğur Karadağ Üye

Motosiklet:
    Honda
    Herkese selamlar.Arkadaşlar öncelikle kendimi tanitayim.Ben Ankara'da yaşıyorum 24 yaşındayim medya söktöründe calışıyorum.Tam bir oto sevdalısıyım hayda ne alaka derseniz durun hemen karar vermeyin.Son zamanlarda otomobilin benim özgür duygularımla bağdaşmadığını ve beni kısıtladığını düşünüyorum ve bir motor almaya karar verdim.Uzun araştırmalar sonucunda başlangıç motoru olarak ybr 125 esd almaya karar verdim ama boyum konusunda düşünceliyim 1.90 boyum 100'de kilom var motor üstünde nasıl bir görüntü oluşur bilemem:)Tabi her zaman ilk başlayanların aklında olduğu gibi cbf 150'de var ama yamahanın sağlamlamlığı ön planda.Yanlız ybr 125 cbf 150 nazaran daha küçük gibi geldi bilmiyorum son kararım ybr 125 sizinde fikirlerinizi merak ediyorum.Bu arada ehliyetim mayıs sonunda elimde hayırlısı bakalım.Kask markası ve mont düşünüyorum önerileriniz neler.Kask için bütçem 300 tl mont için 200 tl marka tavsiyeleriniz varmı.Bunlar bir şekilde halledilir ama piskolojik caydırmalar konusunda fikri olan varmı.Aman başına şu gelir aman şöyle olur vallahi bıktım nerdeyse vazgeçeceğim...Hayırlısı bakalım...

2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Foruma hoşgeldiniz.

Siz zaten anladığım kadarı ile konuya pek yabancı değilsiniz. :) Mont ve Kask için ise zaten bildiğiniz 3-5 tane güvenilir marka var.Ama şu diyebileceğim bişey yok.Orası tamamiyle sizin zevk ve bütçenize kalmış.Bu konuda eminim arkadaşalrın önerileri olacaktır.Bencede ybr iyi seçim.

3. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    MF ye hoş geldiniz Ankarada gezi ve organizasyonlarımızada bekleriz Keyifli forumlar

4. Serkan 06

Serkan 06 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Eğer tarzın Cruizer olacaksa boyun ve kilonu göz önüne alarak söylüyorum ybr yerine altında kaybolmayacak bir motorla başlayabilirsin. Bu konuda sana Hyosung GV 250 tavsiye edebilirim.

5. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Uğur hoşgeldin,

CBF biraf daha cüsseli bi motor ve çekişi biraz daha iyi YBR ye göre.
    Psikolojik caydırma konusundaki fikrim şu: bence kendine sor bu soruları. Eğer gözün kesiyosa, ben bu işi beceririm diyosan ve buna inanıyosan bin. Ama yok abi kesin sakatlık çıkar hissi daha baskın geliyosa binme. Özgüven motor konusunda çok önemli. Ama samimi olmak lazım, çünki kendi sağlığın sanuçta.

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  6. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    MF'ye hoş geldiniz..
    Ayırdığınız bütçe ile Baydar Yamaha'da tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz..

7. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Uğur bey öncelikle foruma hoşgeldiniz..!
    Senin yaşadığın bu durumları arkadaşlar iyi biliyor ben çok yaşadım,Hakanında dediği gibi cbf daha cüsseli olduğundan altında fazla sırıtmayacaktır.Lakin bende senin gibi düşündüm ve halende YBR taraftarıyım ama maalesef ybr 1,80 ve üzeri kişilerin %80 ninde diyelim benim görüşüm çok sırıtıyor.Gönlüm YBR diyor ama sanırım CBF alacam,bence git bir bayiye bir arkadaşınla ve Motorun üzerine bir otur bir resim çekin sonra resmi bir incele ayrıca rahatlığını ve kendini nasıl hissettiğine bak .Eminin bu işlemler sonunda sende kararını vereceksin. :)

8. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Başıma birşey gelirmi dediğin an zaten bir davetiye çıkartmış bulunuyorsun,heran birşey bekle ;)
    Aklıma gelmişken bir motosiklet eğitimine katılmanı tavsiye ederim bende ehliyetimi senin gibi mayısta alacam nasipse ama şimdiden bir motosiklet eğitimine kaydımı yaptırdım,nede olsa can bu kıymetli oluyor işte :)

9. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  10. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin cbf 150 işini görür he bu arada kask ve montla bitmiyo bu iş dostum eldiven dizlik yada pantolon bot bunlarada bütçe ayırmanı tavsiye ederim

11. Uğur Karadağ

Uğur Karadağ Üye

Motosiklet:
    Honda
    Samimi düşüncelerini paylaşan arkadaşlara canı gönülden çok ama çok teşekkür ederim.YBR ve CBF gidip inceledim motorun üstünde çok komik bir görüntü oluşuyor ve vazgeçtim ve kara kara düşünüyorum.

Hakan.Ulukavak bunu beğendi.
  12. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Kuba str 250:
    http://www.kubamotor.com/new3/#/modellerimiz (sağ yapın cross bölümüne gelin)
    Bunu ankarada pahalı satıyolar ama boluda ve adanada 4000 civarına bulunabiliyomuş. Enduro en yüksek motor türüdür. Şahsen ilgimi çeken bi motor, çin malı olduğundan kalite japona göre biraz düşük kalabilir. Yibada bayisinde motoru görebilirsin. Ama muadili motorlara göre fiyat avantajı var, ve yedek parçaları oldukça ucuz. Araziye girme düşüncesi ilgini çekiyosa aradığın motor bu olabilir :)

13. Uğur Karadağ

Uğur Karadağ Üye

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar naked ve enduro motorlar arasındaki fark nedir.

14. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Çok. Naked asfalt yol motorudur, ama ön rüzgarlık yada grenaj yoktur, yani "çıplak" dır.
    Enduro araziye girebilecek özellikte bir motordur. Tabii alt türleri çoktur: asfalt-arazi dengesi endurolar arasında değişiklik gösterir. Bazıları cross lara çok yakındır, bazılarıysa yol motorlarına. Sana yukarda tavsiye ettiğim motor cross a yakın bi motor.

15. Uğur Karadağ

Uğur Karadağ Üye

Motosiklet:
    Honda
    Çok teşekkür ederim.Hakan arkadaşım bana 10 bin ve 15 bin'tl değerinde yamaha yada honda naked motor önerilerin neler olur acaba.

16. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Bahsettiğin motorların sıfır fiyatı 20000 civarından başlar ve en az 600 lüktür. Daha motosikleti tanımadan böyle bi başlangıç tavsiye etmem.

17. Uğur Karadağ

Uğur Karadağ Üye

Motosiklet:
    Honda
    Valla ybr yada cbfle uğraşmamam gözümü kararttım artık bakalım arkadasta 600 cc lik bir Honda var talimlere başladık .

18. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence talimlere başlamadan önce bir 125-150cc motora bin derim belkide hiç tahmin etmediğin gibi çıkarNitekim kullananların %80'i bu motorların bu kadar gidebildiğine şaşırıyorlarmış.Kim bilir belki seni alışana kadar tatmin eder sonuçta seni sağlıklı görmek bizi daha mutlu eder :)

19. Uğur Karadağ

Uğur Karadağ Üye

Motosiklet:
    Honda
    Valla kararım kesin gelişmeleri sizinle paylaşacağım sağlıklı kalırsam :)

20. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Sana full koruma, hatta daha iyisi kaliteli bi korumalı motorcu tulumu tavsiye ediyorum, kaskı söylemeye bile gerek yok :)

Bu arada araziye de girerim diyosan şu modellere de bi bak: yamaha xt 660, yamaha tenere. Bunların çok temiz 2. elini 15000 civarına bulabilirsin.