Cbf 150 hız sorunu

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Ekrem Kalafatoglu tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Abım 2008 model 17 000 de cbf 150 aldı
    Motor Bır turlu 100 u geçmıyor en fazla 105 yapabılmıs dahada hızlanmıyormus
    Aldıgı motorun sahıbı motoru çok nazık kullanmıs hıç zorlama falan yapmamıs
    herhalde motoru hep duşuk devırde kullanmıs zannedersem bu sebebden dolayı motor pek hız yapmıyor
    Benım soracagım bu motoru normal halıne getırılebılırmı
    Motoru bıraz hırçın kullansa yuksek devırde kullansa hız lımıtı artarmı yada ne yapması gerekır ?

kalafatoglu bunu beğendi.
  2. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kankam yavaş yavaş yüklenecek artık ama birden değil ağırdan ağırdan malum bide yaz kastrol 20/50 yağ koysun motora 12 lıra bısey zaten galıba duze yokus assagı asılsın bıraz yolunu buldukca ama zıncır ayarına karbrator ayarına falan bi baktırın önce kardesim bak benim makinayı bilion en son ethem abi balgattan ayrıdlı 90 100 gidioduk basınca nası uzadım direk 130 dedi motoru iyi açtım ben ama abinde ne kurtarsa kar:D Abartmadan hafiften asılsın şöyle bide arka ön dişliyi değiştireceği zaman ön orjinal 4 tür 5 yapsın 10 km farkediyo....Ha bide arka dişli olayı var tabi oda orjinal 42.. 38 yapıyorlar 135 falan görüyorlarmış fakat tork düşüyormuş biraz arkayı denemedim birşey diyemiycem oyüzden:D ama ön şart bence hız istiyosa 10km daha tork falan düşmüyo önde sen biliyosun yokus yukarı 90 dan aşağı düşmüyorum 86 kiloyum:D

Ekrem Kalafatoglu ve kalafatoglu bunu beğendi.
  3. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    boş ver Ekrem, ne gerek var? ağır ağır gitsin. yoksa abini yolda tokatlıyorsun da ona mı bozuluyor?:D

Ekrem Kalafatoglu ve onur ekmekcı bunu beğendi.
  4. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Vallahi en kötü ybr 100ü geçer aga:D öyle bi ihtimal var:D

Abi ne gerek var olurmu ya:D Şimdi senin bmw 100 ü geçmese direk servise gitmezmisin gitmem deme yemem :D 125 var 150 var abi hakkını verecek :D

Ha veriyo diyede hep 130 nan gitcek deil EFENDİ süreceğiz motoru kaskı koluna takan maymunlardan olmayacağız saygılar efenim:D

5. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Sağolasın Onur aydınlatma için
    Pek motorun orjınal ayarlarının degıstırılmesı taraftarı degılım ama ön dişli 5 tur olabılır belkı
    Bu arada Ethem abıyı bıraktıktan sonra uzayıp gıttın bende senle uzadım
    Hiç gorus mesafemden çıkmadın :) En son ankamall dan sen sola gıttın ben sağa :D
    İnşallah açılır artık motor
    Daha yan yana surmek kısmet olmadı :)
    ama 100 az gelıo yerıne gore Bıde abım de şehırler arası yolculuk yapmayı planlıyor nekadar açılırsa kar

6. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şehirler arası düşünüyorsa kesinlikle açmalı ayrıca orjinal ayarları dışında yaptığım şeyler de öyle karambole yapılmış şeyler değil hepsi ölçüldü biçildi motora bir zararı yok aksine yararı var yakıt düşüyor motor çok bağırmadan daha yüksek hıza çıkabiliyor ayıktınnı mevzuyu:D

7. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda

nasıl yani çizen , ölçen , biçen mühendisler ... hepsi yalanmıymış

yakıt düşmesi ve motorum bağırmadan gitmesi , bunlar nasıl oluyor ben biraz anlamsız buldum. bence farklı nedenlere bağlı bu konular