Cbf 150-Tvs Apache

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında LaCiWeRt tarafından paylaşıldı.

1. LaCiWeRt

LaCiWeRt Yeni Üye

Arkadaşlar S.A.
    motorum dengesiz birinin u dönüşü yapmaması gerektiği yerde,yapınca pert e çıktı,,yeni motor alacağım fakat kararsızım,,tvs apache çok iyi diyorlar,,ilk karar werdiğim gün 4 kuryeciye sordum,,2 si apache kullanıyor,,'kesinlikle apache'' dedi,,teki honda kullanıyor 'apache dedi',,bir diyeride cbf 150 (kararsız kaldığım diğer motor) kullanıyor,,o bile kendi motorunu övmek yerine,,''ben memnunum ama senin gibi 2-3 ark.daha seninle aynı fikirde,,araştır,,ama çoğunluk tvs den yana olucaktır'' dedi,,düşüncelerim tvs den yana,,cbf 150 daha bir uzun,,teknik özellik açısındanda ufak bi-iki fark var,,2-3 beygir,,ayak marşı,,devir göstergesi,,tvs nin üstün olduğu konular..E tabi birde midemi bulandıran en önemli konu Cbf 150 made in china,,tvs apache hindistan..hindistan malının aşırı ii olduğu söylenemez fakat maliyeti ucuza getirmek için hiç bir seyden kaçınmayıp en adi malı kullanan ülkeye göre daha avantajlıdır diye düşünüyorum...Sizinde görüşlerinizi almak isterim,,ikisininde 0 ı ını alıcak paraya sahibim,,temiz bulursam 2. el de alabilrim..İlgilenirde cevap verip,yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim..Herkese kazasız belasız sürüşler...

ismail1 bunu beğendi.
  2. LaCiWeRt

LaCiWeRt Yeni Üye

(Not:Şekil açısındanda tvs apache den yanayım..)

3. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Her zaman markadan yanayımdır bu yüzden Honda öneririm. Bu memlekette ya Yamaha alacaksın ya da Honda

Ferhat Taskın, Ferhat ve LaCiWeRt bunu beğendi.
  4. Latif Korkmaz

Latif Korkmaz Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    bence sen yamaha ybr 125 al derim 15 yıllık engin 125 cc tercubeme dayanarak kesinlikle yamaha al nedenmi çünkü satınca para eder yedek parça en fazla ve uygun ilrde satacan zaman anında nakıt sonuçta yamaha

Ferhat Taskın, murat54, ulas ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. yamahaci

yamahaci Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet alacaksan yamaha markasini tercih etmelisin

6. heval

heval Üye

Bu konuyu görünce biraz internetten arastirdim genelde ybr 125 diyorlar

7. PerFecT

PerFecT Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Valla Bende Bu Konuyu Açmak İçin Dolaşıyordum.
    Şansımı Apacheden yana Kullandım Motoru Yarın Teslim Alıcam Bundan önce bende Dbf 150 Vardı Apache Test Sürüşlerinden Sonrasını Yazıyorum Sana.
    Honda Amortisör Olarak Apacheden Cok iyi Yani Şöle Düşün Bmw - Reno arası Apache Kalas Gibi Cukurlara Felan Girdiğin zaman Çok Sarsıyor
    Apache Calışırken 10 Dakka En Az Isıtmadan Ölü Gibi Oluyor ve İstop ediyor ama ısındıktan sonra yürürü Hondaya göre daha iyi
    Yokuşlarda Honda Motordan Daha iyi Tırmanıyor.
    Ciklesi Cekili Kalmadığı İçin apachenin Elinle Tutman Lazım Bi Süre Hondada Bu Yok Ama Bu Seferde Cikleyi Cekili Unuta Biliyorsun.
    ya Kısacası İki Motorunda Eksiklikleri ve + Ları var Aralarında seçim yapacaksan kilometresi ve modeli aynı olan iki motordan ucuzu hangisi ise onu al :D
    Cünkü ben öle yaptım ve Apache Aldım İnşallah hayırlısı olur yarın teslim alcam
    he bu arada apache için uzun vadede hondaya göre cok cok iyi ve gaz bıraktığın zaman motor gücünü kesmiyormuş daha deneyemedim benden bu kadar:D

ulas bunu beğendi.
  8. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Kazasız günlere

9. Ferhat

Ferhat Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bencede YBR-125 al derim hem motor aksamı çok sağlam hemde türkiyenin heryerinde yedek parça sıkıntısı yok

10. illegall

illegall Yeni Üye

arkadaşım bence apahce yi seçmelisin
    * ilk olarak apahce 150 cc lik ybr ise 125 vede aşa yukarı fiyatları aynı
    * herşey markademek deildir sonuçta şuan ybr yi cinler üretiyo
    * apahce tasarım odülü almış bir motor
    bence markaya para verme ben 1 aydan beri araştırıyorum bu motoru ve inşallah ay sonunda alıcam
    yene sen bilirsin ama bence aphaci alderim

11. evrenb

evrenb Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşlar bende nacizane fikrimi belirtmek istedim. Bencede eğer 125 cc grubunda bir motor alacaksanız ybr 125 derim. ilk 2003 model bir ybr m vardı. Bende 2 seneye yakın onu kullandıktan sonra yeni arayışlar içerisine girip sattım. Daha sonra 850 cc bir bmw aldım. Düüşük modeldi ama sonuçta hızlı gitsin güçlü olsun diyoruz ya işte :) Tabiki bmw şehir içindeki aşırı yakıtı ağırlığı şaftlı ve de seri olmaması. Şehir içinde bi 1. vites bi 2. vites hali... Ve dur kalktaki ağırlığı.. Sonra onu da sattım. Ve scooter vs küçük bişi alalım derken yine dedik vitesli motora alışkınız en iyisi 125cc alalım. o zamanda bu Çin malı dediğimiz motorlar çıkmaya başlamıştı biraz biraz. İşte mondial olsun efendim dayun olsun vs.. gibi.. Bir iki şöyle göz ucuyla bu motorlara baktıktan sonra gittim hiç tereddütsüz sıfır bir ybr 125 aldım. 2005 yılında aldım motorumu ben.. Motorum ise 2006 model. Ve bu zamana kadar hiç sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum.. Haa bu arada ben motoru aldıktan bikaç ay sonra diğer motorlarıda servislerde gördük. Belki ufak tefek ama sonuç hüsran. Bu arada bunu yazmamın sebebi iki gün önce apache yi bende gördüm. İşte bayi seninkiyle takas edelim filan şöyle motor böyle motor dedi ama.. Yani birazcıkta mantıklı düşününce ne gerek var. Eğer ben bu motorla kontağı açıp gittiğim yerde kapatmak istiyorum arkama bakmak istemiyorum diyorsanız, belki 10-15 km süratin hesabını yapmıyorsanız (ki uzun yolda bi 30 40 km den sonra ybr de ondan aşağı kalmaz ki onunda yanında çokta farketmez.. ), ses, gürültü, titreşim, istemiyorsanız, orasından ses geldi burasından ses yaptı, yok öyle yok böyle demek istemiyorsanız ve konfor istiyorsanız.. bence ybr 125 ten vazgeçmeyin derim... Eğer eksiğim varsa tamamlayın arkadaşlar bilmediklerimizide paylaşmış oluruz.. Ama bu kadar zaman değişik motor kullanmış birisi olarak nacizane fikrimi söyledim.. Herkese iyi sürüşler..

12. sari_asi

sari_asi Yeni Üye

Ben daha yeni olmama rağmen apache diyorum. Hem sağlam hem de belirli kilometreden sonra az yakıyo ( arkadaşımın motoru) pişman olmazsın.

ismail1 bunu beğendi.
  13. KugeLn

KugeLn Yeni Üye

Bak arkadasım benım adım recep ve 26 yasındayım. 8 seneden beri kurceyim.
    İlk motorum.
    1.Seyhan 301
    2.Yamaha ybr125
    3.Tvs Apache

İlk motoruma gelelim kısa kesıyım guseldı bılırsınız..
    ikinci morotuma gelelım herkezın bıldıgı bı marka Kullanıslı Kıvrak seri ve 110 yapan bır motor Zorlarsan 125 felan.

Ucuncu motorum Yanı apache
    SERİ,KIVRAK,KUCUKHACIMLI,AYAK MARSI,DEVİR GOSTERGESI, BUNLAR IYI YONLERI

Motor 4. vitesde 115 ve 5. vitesde 130,135 goren ve zorlanmadan cıkan bı motor.. 145 e kadar da yolu var... Bu arada gunde 400 km yol yapıyorum motoru alalı 7 8 ay oldudaha yenı cıkmıstı...su anda motorum 85000 ve bır sorun bıle cıkmadı sadece zıncır degıstırdım 2 kere oda olsun artık

BURDA DEMEK İSTEDİĞİM TVS APACHE'Yİ KOTULEMEYIN YAMAHA YBR125 VE HONDA CBF150 NİN İÇİNDEN GEÇER

ismail1 ve COŞKUN bunu beğendi.
  14. yamaha_bursa

yamaha_bursa Yeni Üye

ybr kendini kanıtlamış bir makina..ybr al kafan rahat olsun...

15. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    abi ben yamaha diyorum başkada bişey demiyorum yamah ybr 125 cc honda cbf 150 cc ben bu motoru konusunu biliyorsan bu yamaha hondayı geçer arada 25 cc fark var herzmaan yamaha

16. Ferhat Taskın

Ferhat Taskın Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Doğru seçimi yapacak olan sensin burada herkez birikim ve tecrübe sahibi olarak önerilerini sundu,paylaşım kadar güzel birşey olmasa gerek;

benim yaşadığım üzücü olaylara ve yaklaşık 13 yıldır motosiklet kullanıcısı olarak

sana tavsiyem gerekiyorsa 2 bin ytl daha fazla öde yamaha markasından vaz geçme..!!!

nedenlerine gelince kullanımı daha rahat,servis ağı geniş,yolda bırakmaz,yakıt olayı (bazı markalara kıyasla) minumum değerlerde,yedek parça sıkıntısı yaşamazsın ve son olarak parçaları gerçekten ucuz...

anlattıklarım nacizane düşüncelerim dediğim gibi burada önemli olan senin doğru kararı verebilmen..

kararın hangi yönde olursa olsun, kazasız belasız keyifli sürüşler...

17. ismail1

ismail1 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Slm.Arakadaşlar,bende baya zamandır 125 veya 150 cc lik motorları araştırıyorum.Hem yedek parçası bol ve ucuz olsun,hem kullanımı güzel olsun,hemde az yaksın.YBR 125 ve CBF 150 yi kullanıcılarına sordum az yaktığını söylediler.Ama marka olduğu için parçaları çin malına göre pahalı.Bu APHACE 'nin servis durumları,yedek parça fiyatları ve yakıt durumu nedir , kaç km.hıza çıkabiliyo , 100 km.de ne yakıyo acaba.Birde motorda vibrasyon varmı.Bu çok önemli,Bende Kanuni Tiger 250 vardı motor adeta yolda masaj yapıyodu :).adamın içi dışına çıkıyo.Şimdilik tercihim TVS APHACE'den yana. Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Teşekkürler.

18. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    hayırlı olsun kardeşim kazasız belasız kullan inşallah

19. Ali Aygün

Ali Aygün Site Bağımlısı

marka olarak yamahayı seçmeni tavsiye ederim..