cbf 150 yakıt sarfiyatı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında hakanshu tarafından paylaşıldı.

1. hakanshu

hakanshu Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    depoyu doldurdum, şehir içinde 360 km gittikten sonra yedeğe düştü. sonra 25 km daha gittim, fulledim. 50.00TL yani 11,5 lt benzin aldı.
    yani 50TL=11,5lt=385km bu sizce iyi mi?

bir sonrakinde aynı yakıt miktarı ile yarı şehir içi diyebileceğimiz ( en az 40-50 km lik mesafelerde durarak) 410 km üzerine çıktı.

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    1 km de 13 kuruşa falan denk gelıo cbf ye gore gayet normal
    benım ybr de aynen bu civarlarda yakıyo :)

3. hakanshu

hakanshu Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    cevap yazdığınız için teşekkürler . zaten çok km yapıp da nasıl yapsam da az yaksa diye uğraşmıyorum.
    paylaşmak ve bilmek istedim.

4. halidun kaya

halidun kaya Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    50=11.5=300 km şehir içi gv650 ile

5. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Valla Hakan bey ben motosikletimi aldım (bende de bu arada cbf150 var) dedim depoyu bismillah bir doldurayım.alabildiği kadar doldurttum 49 tl tuttu.sonra haliyle dolaşmaya başladım şu an 220km oldu ve inanın depo 3/4 ü halen dolu aslında çok şaşırdım arkadaşlarla dolaşırken onlar benzin alırken ulen ne olur ne olmaz bir bakayım dedim bir açayım ki depo halen full.Tamam dedim ben bu motorla ççoooookkkkk gezerim :D
    Ama şuda var rodaj meselesine fazla takıldım ve 3500-4000 devirden yukarı çıkmıyorum maksimum yaptığım hız 50-60, 60 da çok nadir durum bu yani yoruma açık ama depo boşaldığında tekrar dolduracam bakalım ne olacak,şuda olabilir düşmez düşmez birden düşer onu bilmem hiç tecrübem yok o konuda peşin peşin söyleyim :)

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu zevkli hobi için az yaksa diye bir şey yok.Daha da tasarruf istemek bazı şeylerden mesela hızdan tasarruf gerekir.Düşük devirle giderseniz mesela 2500-3000 devirlerde daha da az yakar ama bu seferde sağlığınızdan ödün vermeniz gerekir.
    Çok tasarruf etmek isteyen varsa lütfen bisiklete binsin.

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  7. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Biz bu yazılan yakıt ölçülerini görünce zaten şaşıyoruz!..:) Sizin YBR'ler ve CBF 150 ler adeta yakıtı kokluyor!..Yalnız Haldun Bey'inGV 650 nin yakıtı da çok az geldi (100km/lt = 3,83 geliyor ki o da skuter gibi inanamadım!. Üstelik şehir içi.)
    Benim CX 500 de karışık ortalama 5 lt/100km.idi..Yeni motorum TDM uzun yol 5,4lt/100km,şehir içi 5,9-6 lt/100km.yakıyor..Ama yine de çok memnunum,tüm istediğimi her zaman veriyor!..:) (Tabii benim hız limitim yoktur.:))

8. hakanshu

hakanshu Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlara tekrar teşekkürler. Bu (ilerleyen satırda açıklayacağım şey) ilk defa olduğu için bu satırları
    gülümseyerek ve heyecanle yazıyorum. Yazdığım bilgi paylaşımı hakkında başka üyelerin olumlu,olumsuz eleştiri olarak
    destekleyerek ya da yönlendirerek yorumlar yazması beni çok memnun ve mutlu etti. Forumda yeni sayılırım ancak İlk defa bu kadar sayıda kişi yazıma yorum yapınca hissettiğim bu farklı ruh halimi paylaşmak istedim.
    Söylenenlere katılıyorum. Motorsiklete keyif ve hobi olarak biniyorsak (hele birde cbf ybr gibi 150cc altı)
    yakıt sarfiyatı ya sonlardaki öncelikli konu ya da ciddi anlamda lafı edilmeyen konu olması beklenir. Affınıza sığınarak şu bilgiyi de vereyim. Kardeşimin 900 horneti vardı. o benim cbf önceki kullandığım son motordu. 1 ay kadar bende durduğu için tork gücü ve yakıt sarfiyatı ile hatırımda kaldı cbf nin sarfiyatını onunla kıyaslayınca cbf çok düşük sarfiyatlı geldi.
    Sonuç olarak Ne diyeyim?Konu ile ilgili ilk yazımda; memnuniyet mi, şaşkınlık mı...karışık hisler olduğundan onu paylaştım. selamlar sevgiler.

9. hakanshu

hakanshu Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok

10. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Depo fulledikteb sonra 469 km gittim ve benzin azalinca dedim fulleyim ve 42 TL lik 10 lt. Benzin aldı bence gayet iyi gibi :)

11. Adil Özel

Adil Özel Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Selamlar ,bence motorda en önemli şeylerden biri rodaj,motoru iyi açma motoru iyi açtıktan sonra o motor sorun çıkarmaz.Benim motorum çin malı yaramaz diyorlar 6 sene oldu 29837km de hiçbir sorun çıkarmadı fren balataları ,kasnak kayışından başka önemli bir parçasını değişmedim(Birde motor yağı fabrikanın önerdiği yağı kullanın)Herkese kazasız,belasız sürüşler...

12. Adil Özel

Adil Özel Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Doğan bey fabrikanın rodajla ilgili verdiği yönergeleri uygulayın sorun yaşamazsınız...

13. Şafak

Şafak Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Konu yeniden açılmışken bende yazayım. CBF150 ile yaklaşık 250 km yol yaptıktan sonra bir hesap yaptım. Şehir içi 1 km'de 14,40 kuruş yakıyor. (İlk 250 kilometrem olduğu için azıcıkta hırpalamış olabilirim ona rağmen yaktığı tutar bu)