cbf 600 bana çok mu gelir?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Yavuz SARIGÜL tarafından paylaşıldı.

1. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba, lise döneminde motosiklete çok bindim, 4 aydır da cbf 150 kullanıyorum. yaklaşık 1300 km yaptım. biraz daha güçlü bir motosiklet almak istiyorum. amacım haftasonları uzun mesafelerde hafta içi de şehir içinde yoğun bir şekilde kullanmak. biraz araştırdım ve cbf 600 amacıma uygun bir motosiklet gibi geldi. sizce kullanım amacıma uygun bir tercih mi bu? Bir de cbf 150'den sonra 600 riskli bir tercih mi olur?

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    daha tecrubenız az bence cbf 150 ıle bı 10 000 i devrın sonra 250 cc lık bır motora geçin
    mesela cbr 250 olabılır :)

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bence cbf 150 ile bir yaz daha geçirin.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bence önce "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri alın.
    1300 km nedir ki.Bursa İskenderun arası kadar bir yol.Bu yolda ne öğrenebilir uygulayabilirsiniz ki.Bana göre bir günlük km
    Cbr 600 için, eğitm aldıktan sonra en azından her hava ve yol şartında en az 100 bin km yapın sonra 137 bg lik motosiklete geçersiniz.
    Motosiklet sürücüsü sabırlı olmak zorundadır.
    Ama 1300 km ile gördüğüm çok sabırsız bir sürücü profili.nedir bu acele.

Onur Filiz bunu beğendi.
  5. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    150 cc den 600 cc ye geçmek pek akıl karı değil ;)

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=4124&highlight=e%F0itim+almadan

7. Yavuz SARIGÜL

Yavuz SARIGÜL Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Verdiğiniz cevaplar için hepinize teşekkürler. hondanın Güvenli Sürüş Teknikleri eğitimini aldım ama 100 bin km yapacak kadar sabırlı olacağımı zannetmiyorum:) 600 cc'lik almasam bile bari izin verin de 150 cc'den büyük birşey alayım :)) Bu durumda rica etsem bana öneride bulunabilir misiniz? ilk mesajımda dediğim gibi hafta içi şehir içi hafta sonu şehir dışı sürmeyi düşünüyorum.

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Honda dan GS eğitimi almanız güzel bir başlangıç.Ama yeterli değil.Eğitimie kendinizi kapatmanız hiçte mantıklı değil.
    O eğitimleri aldıysanız bilirsiniz.Karşı trafik yoktur.Psikopat sürücüler yoktur.Sizi gördüğü halde görmeyen çoktur.Asfaltı temiz bir parkur ve eğitim için özel olarak korumlara sahip bir motosiklet verilir ve eğitmen gözetiminde hiç de Türkiye şartlarına uygun olmayan japon stili eğitim verilir.
    Eğitim almak güzel de karşı trafiğin olmadığı kaymak gibi asfaltta gitmek ne kadar Güvenli Sürüş işte orası göreceli.

Siz farkında değilsiniz ama "İkarus" sendromuna yakalanmışsınız.Bir an önce bu durumdan çıkmanızı şiddetle öneririm.

bu bilgiler ışığında 150 cc üstü bir şey için bizden icazet istemenize gerek yok.Siz kafaya koymuşsunuz 1300 km size yetmiş artmış o zaman istediğinizi alın veya almayın ona siz karar vereceksiniz.Biz onay makamı değiliz.Biz sadece sizin iyiliğinizi isteyen çok uzun yıllar motosikletle geçirmenizi isteyen nacizane fikirleri olan kişileriz.
    Bu kadar km için biz sana akıl veremeyiz.En azından ben veremem.
    Benim bir günde kat edeceğim mesafede motosiklet geçmişi olan bir kullanıcıya diyeceklerim bunlardır.
    Yolunuz açık olsun.

Yavuz SARIGÜL bunu beğendi.
  9. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    250 cc ye geç derim oonun içinde erken ama sen bilirsin yanlış anlamazsan burada yorum yapan arkadaşlarım ve ben ne 13 000 km ler devirdik çoğumuzda bilinçli olarak eğitim alıyoruz ve önerilerimiz bu şekilde istersen 1000 cc de alabilirsin biz karışamayız ama forumu biraz karıştırırsan şenol hocamın açtığı bazı konu başlıklarını oradaki paylaşılan fotolara bakmanı şiddetle tavsiye ederim karar senin

Yavuz SARIGÜL ve Şenol SEL bunu beğendi.