cbf 600 stop etme sorunu

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında baran kurt tarafından paylaşıldı.

1. baran kurt

baran kurt Üye

Motosiklet:
    Honda
    herkese iyi akşamlar,
    bu ay içerisinde cbf 250 motosikletimi satıp cbf 600 aldım.2 haftadır kullanıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım ancak dün motosikleti park ederken elim debriyaja basılı durumda iken motosiklet stop etti.bugun de yolda giderken 2. vitese attıktan biraz sonra motosiklet stop etti.1. viteste iken de sanki bir sorun vardı ama sonra bir defa denedim marş almadı kapatıp açtıktan sonra sorunsuz çalıştı.bunun sebebi ne olabilir acaba,yardımcı olabilirseniz sevinirim.tekrardan iyi akşamlar herkese...

ek:bir de ilk sefer bu hatayi verdiginde yani stop ettikten sonra calistirinca egzosdan patlama benzeri bi ses geldi.daha sonraki stop etmelerde bu ses gelmedi.bunu da ekleyeyim.

2. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    Bir kaç sebebi olabilir.En iyisi bir servise götürüp konturol ettirmeniz.Bu şekilde görmeden yanlış yönlenebilirsiniz..

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    -sigorta
    -akü bitik(bitmiş değil bitik)
    -şarj dinamosu
    -ateşleme
    -elektrik tesisatı
    -......
    dolayısıyla en iyisi servise götürmek;)

4. Ergun Erensir

Ergun Erensir Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Biraz daha detaylı tarif edebilirseniz daha sağlıklı fikir yürütülebilir.Gerçi uzaktan ne kadar sağlıklı olacağı tartışılır.Mesela modeli,karbüratörlümü enjektörlümü? Hangi devirde stop ediyor? Rölantidemi,gaz verili ikenmi?

5. baran kurt

baran kurt Üye

Motosiklet:
    Honda
    model yazmayı unuttum,motosiklet 2006 model yani karburatörlü,26 bin km de.aldıktan sonra hafif bir bakım yaptırdım sorun yoktu.ilk yaptıgında dedigim gibi sürerken sorun yoktu,park ederken stop etti,ikinci sefer de ise sürmeye basladıktan yaklasık 4-5 dakika sonra vites değiştirdikten sonra yaptı ama birinci viteste giderken de sanki bir sorun vardı.tekleme gibi bir sorun gibiydi.daha sonra marsa bastım calısmadı,kırmızı tusu kapatıp actım,calıstı.olay bu.şimdiden sagolun.kolay gelsin...

6. Ergun Erensir

Ergun Erensir Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Diğer forumdada belirttiğim gibi stop anahtarınızda sorun var gibi.Elinizden geliyorsa anahtarı söküp kontakt sprey ile temizleyin sorun büyük ihtimal hallolacaktır.

7. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Yan ayak siviçi olabilir, kötü benzin olabilir, otomotik cikle değil ise cikle açık kalmış olabilir, bujiler olabilir... birçok sebebi olabilir..
    Bir defasında yan ayakçık açık kalmış benim eski motorun, motor gidiyor ama kesik kesik öndeki arkadaşa bir türlü yetişemiyorum çünkü isteiğim gibi gaz yemiyor...Allahtan yanımdan geçen kurye arkadaş uyardı ve ben ayakçığı kapattım yoluma devam ettim.

Şimdi ayakçık açılınca normande ateşlemeyi kesmesi lazım ancak bazen arılanıp bu işli tam olarak yapamayabiliyorlar ve ayakçık kapalıyken bile stop etme tekleme gibi sorunlara sebeb olabiliyorlar..

Tabi yukarıda söylediğim gibi bir çok sebebi olabilir..

8. baran kurt

baran kurt Üye

Motosiklet:
    Honda
    cevaplar için sagolun,dediklerinizi deneyecegim.bugun yine calıstırdım durdugu yerde gaz verdim sorun yoktu,bir süre sonra gazdan elimi cekince stop etmeye basladı,iki üç kere denedim.gazdan çekince nerdeyse her seferinde stop etti.sorun başka mıdır acaba?yoksa dediginiz gibi kırmızı tusla veya ayaklıkla mı alakalıdır mı?,simdiden sagolun kolay gelsin

9. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    benım motordada oluyor ılk basta gaz vermeden marş almıyor nedense gazı verıp marş aldırıyorum gazı bırakınca bazen stop edıo 2 . seferde normal gaz vermedende marş alıyor 2. denememde bır sorun olmuyor Motor ısındıktan sonra hıcbır sorun olmuyor bende ama sızde seyır halındeykende stop edıyormus o ılgınç
    en ıyı ve garantısı servıse goturmek bence

10. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    ekrem, ybrlerin karakteristik bir özelliğidir bu (eski modeller için söylüyorum, yeni enjeksiyonluları bilmiyorum). rolantisi biraz düşüktür, motor soğukken stop eder. onun için en iyisi jikleyi açıp çalıştırmaktır ya da çalıştırdıktan sonra düşük devirde belirli bir süre sabit gaz vermektir. motor soğukken olur bu sadece. karbüratör yapısıyla alakası var sanırım. benzin konusunda cimri olmasına bağlıyorum ben bunu. :D

11. baran kurt

baran kurt Üye

Motosiklet:
    Honda
    bir de ilk sefer bu hatayi verdiginde yani stop ettikten sonra calistirinca egzosdan patlama benzeri bi ses geldi.daha sonraki stop etmelerde bu ses gelmedi.buu da ekleyeyim.

12. baran kurt

baran kurt Üye

Motosiklet:
    Honda
    boştayken de yaptığı için sanırım yan ayakla ilgili degildir.diger çözümlerden biri olur umarım...

13. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Bence deneme-yanılma yapma,servise götür...Birşeyi düzelteyim derken başka birşeyi bozabilirsiniz...;)

14. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Bilgilendırme ıcın teşekkurler Ali abi bende motorda kuçuk bır sorun olabılır dıe dusunuodum :) Zaten dedıgınız gıbı gaz verıp çalıstırınce bıraz 2 bin 3 bin devırde tutunca bır arıza çıkmıor az ısınması yeterlı oluyor Jikleyı hıc acmıorum bu aralar biraz unutkanlık war acık falan unuturum en ıyısı hıç açmamak :)

15. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    O zaman şu çıkıyor ortaya, ateşleme sorunu var motorda,

bence diğer arkadaşların dediği gibi uygun bir tamirci, servis artık her ne ise adları onlardan birine gitmelisiniz.