cbr 125 için ne dersiniz

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında yasin gülşen tarafından paylaşıldı.

1. yasin gülşen

yasin gülşen Yeni Üye

arkadaşlar slm.cbr 125 almak istiyorum ancak 5.250 sıfırı 2007 1500 km civarı 3.500 TL.bu makinalar belli bir kmden sonra sorun çıkarır mı.kaç km ye kadar 2.eli düşüneyim.kullanan arkadaş varsa memnun mu.cevap verirseniz sevinirim

2. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoşgeldin arkadaşım.daha verimli bilgi alışverişi için önce kendini ilgili bölmlerde tanıtmalısın.teşekkürler.

3. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Özgür arkadaşımızın yazısının altına +1 diyerek yazıma başlamak istiyorum.

Arkadaşım cbr 125 nedir biliyormusun? ss görünümlü ve diğer 125 liklere göre uzun yolu rahat yapabilecek bir motordur. Sağlamlığı konusunda amblemi yeterlidir zaten... Fiyat konusuna gelince gücün varsa sıfırını al derim. çünkü bu motorlar genelde başlangıç motoru olduğundan ikinci eli düzgün kontrol edilmeden alınırsa sorun yaşatabilir.

Genel konusuna gelince. sana şu kmde sorun çıkarabilir diyen birisi olamaz. mesela ben motorumu 8-9.000 km civarında kazalı olarak aldım. üzerinden biri bayan olmak üzere üç acemi atmıştı. aldığımda debriyaj ve ön fren balatası bitikti ki kendisi şu an 30.000 e yaklaşmasına karşın halen aynı fren ve debriyaj balatası ile kullanıyorum üstelik bir kaç hafta önce o halde 800 km uzun yol yaptım ve bir sorunum yok. yani motorun durumu kullanıcı ile alakalıdır. Bunun dışında parçaları çok pahalı bir motor.. bunuda iyi düşün derim..

Son olarak alınırmı dersen ben aldım ve memnunum keşke demiyorum.. Temiz biner bakımını düzgün yaptırırsan çok güzel bir motor..

4. Serdar.Göç

Serdar.Göç Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba.Ben Kocaeliden Serdar. Kocaeli'de Amerikan Kültür'de ingilizce öğretmenliği yapıyorum. 2 yıl boyunca ha aldım ha alıcam dediğim motoru yaklaşık 1 ay önce İstanbul Mototaldan aldım. Babamın tavsiyesine uyup belkide biraz sıkışarak 0'ını aldım.Ama iyiki sıfır almışım. Motorum gıcır gıcır parlıyor. 1 Aydır kullanıyorum ama hala doyamadım motora.Özellikle güneşli havalarda gezmek o kadar güzelki. Şu sıralar sadece işe gidip gelmek için kullanıyorum.
    Emrah arkadaşıma katılıyorum. Bencede 0 al. Yeni kasası daha dikkat çekici özellikle. 5.950 nakit fiyatı sanırım. Ben alırken 5790 dı ama durmadan artan vergi fiyatı yüzünden gün geçtikçe artıyor fiyatı.
    Benzinide çok az yakıyor.95 oktanlık kullanıcaksın. Ben gayet memnunum.
    Kesinlikle iyi bir kask ve mont al derim. Ben motorun yanında 825 lira onlara harcadım.hem soğuktan koruyor hemde için rahat oluyor.
    Hız konusuna gelince... Tabikide bir 600lük gibi ibre 240ları bulmaz.ama inan geçen gün Gölcük-İzmit yolunda 120 yaptım.o bile yetti.sonra korkup yavaşladım.
    Eğer alırsan derimki kendini yolda belli etmek için herşeyi yap.sık sık kornaya bas.sinyal ver ara gaz çek...Yoksa özellikle minibüs şöförleri hiç birşeyi görmüyorlar. Zaten farlar gece gündüz açık.
    Ben eminimki son derece memnun kalırsın CBR 125ten.bence 2012 modelini al.2011 modeli kalmamış olabilir.

5. Serdar.Göç

Serdar.Göç Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba.Ben Kocaeliden Serdar. Kocaeli'de Amerikan Kültür'de ingilizce öğretmenliği yapıyorum. 2 yıl boyunca ha aldım ha alıcam dediğim motoru yaklaşık 1 ay önce İstanbul Mototaldan aldım. Babamın tavsiyesine uyup belkide biraz sıkışarak 0'ını aldım.Ama iyiki sıfır almışım. Motorum gıcır gıcır parlıyor. 1 Aydır kullanıyorum ama hala doyamadım motora.Özellikle güneşli havalarda gezmek o kadar güzelki. Şu sıralar sadece işe gidip gelmek için kullanıyorum.
    Emrah arkadaşıma katılıyorum. Bencede 0 al. Yeni kasası daha dikkat çekici özellikle. 5.950 nakit fiyatı sanırım. Ben alırken 5790 dı ama durmadan artan vergi fiyatı yüzünden gün geçtikçe artıyor fiyatı.
    Benzinide çok az yakıyor.95 oktanlık kullanıcaksın. Ben gayet memnunum.
    Kesinlikle iyi bir kask ve mont al derim. Ben motorun yanında 825 lira onlara harcadım.hem soğuktan koruyor hemde için rahat oluyor.
    Hız konusuna gelince... Tabikide bir 600lük gibi ibre 240ları bulmaz.ama inan geçen gün Gölcük-İzmit yolunda 120 yaptım.o bile yetti.sonra korkup yavaşladım.
    Eğer alırsan derimki kendini yolda belli etmek için herşeyi yap.sık sık kornaya bas.sinyal ver ara gaz çek...Yoksa özellikle minibüs şöförleri hiç birşeyi görmüyorlar. Zaten farlar gece gündüz açık.
    Ben eminimki son derece memnun kalırsın CBR 125ten.bence 2012 modelini al.2011 modeli kalmamış olabilir.