Cbr 125 Lastik

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında dayanc tarafından paylaşıldı.

1. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhabalar..
    Honda cbr 125 gerçekten çok güzel görünümlü bir motor fakat lastikleri gerçekten çok ince.. Lastik değişimi olurken kalınlaştırma şansımız olabilirmi?

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosikletin aeorodinamiğini bozar.Hızını keser.Stabiletisini bozar.
    Malumunuz Honda AR-GE si milyarlarca dolar yatırımı olan bir kuruluş.Sizcede bu cbr 125 R ı yapan çizen mühendisler yanılmış olabilirler mi.

3. necdet buz

necdet buz Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    ön 2.75 -18 arka 90-90-18 dir orjinali ince gibi gelebilir.şenol hocanın dedigine katılıyorum bunlar araştırmalar sonucunda bulunan degerler.ancak tecrübemiz şu oldu cbr larda arkayı bir deger arttıurdıgımızda fazla bir problem yaşamdı kullanıcılar yani michelinin pilot activ deseninden 100-90-18 taktırabişlirsin oda yaklaşık bir cm lik kalınlık gösterir.izmirdesin ugra buz motora görüşelim manavkuyudayız 02324623685

4. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bence sadece motor degil arabada bile bir parcanın oynaması aerodinamigi olumsuz etkiliyor. siz siz olun orjinalden cıkmayın

5. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    birçok araba fabrikadan çıkarılırken ekonomik olsun diye donanımsız çıkar. çamurluklarının derinliğine bakarsınız oldukça fazla boşluk görürsünüz. özellikle japon arabaları. motorlarda böyle bi durum yoktur tabi. ancak bence de 1 ölçü arttırmak çok olumsuz bir sorun yaratmaz. elbette değerler değişir. ancak görüntü de güzelleşir. ben 125 lik motoruma bunu uyguladım. sonuç daha başarılı.

6. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    bunun size dönüşü yakıtta artış, güçte kayıp ve hızda azalma olucaktır. tabi lastik oranlarının artışına bağlı olarak. yüzeye tutunma da ise lastik kalite ve deseni değişmedikce taban artışı tutunmayı artıracaktır. kolay gelsin...

7. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.. Çok küçük geliyordu görüntüsü ve o motora sahip olursam büyütmeyi düşünebilirim..

8. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    necdet abi ankara'da yaşıyorum.galiba michelin lastikleri yalnızca sende var.bir kaç ay sonra lastikleri sende yenileyeceğim..
    görüşmek dileğiyle...

9. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Hocam bu motorun orjinal lastik ebatı ön 80/90 17 arka 100/80 17 dir. Ben motorumda arka lastiği öne aldım. arkaya ise 130 70 17 ebatında pirelli taktım. görünüm güzel oldu ancak bir kaç eksiside var bularıda belirteyim.

Daha önce detaylı olarak yazdım ancak okumadın heralde tekrar kısaca alıyım. Bu lastiklerle fren mesafem kısaldı bu benim için bir artı ancak jant genişliğinden kaynaklı olarak yol tutuşum azaldı. Yani virajlara eskisine nazaran daha yavaş girmek zorunda kaldım. Ayrıca orjinal üstü lastiklerin zararını sıralarsam;

-Yakıt tüketimin artar,
    -Debriyaj balatası zincir gibi malzemelerin ömrü kısalır
    -Son hız ve hızlanman düşer

Bunlarıda düşünerek bu değişikliğe gitmende fayda var derim. Ayrıca bu motorda öne 110 luk lastik alıyorsan çamurluğu yuları alman gekecek yoksa benim gibi iki haftada bir ön çamurluk krarsın...

10. dragrace05

dragrace05 Misafir

bence orjinalı bozma hızdan ve dengeden kayıp oluo

11. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    çatalı genişletip biraz daha kalın bir jant takabilirsin ama 125cc makina gidişi falan ne olur bilmem