Cbr 125 mi Hyosung gt250r mi?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında dayanc tarafından paylaşıldı.

1. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhabalar bu 2 motor arasında kaldım. Birinin görüntüsü ve gücü var diğerinin ise güveni başlangıç için idealliği ve alışma kolaylıgı var. Sizce hangisi seçilmeli? olmadı uzay mekiği alıcam :)

2. Zafer

Zafer Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba arkadaşım

Kendinde özetlemişsin aslında.

Başlangıç için her ikiside seni zorlamaz o ayrımı kaldırabilirsin mesela.

Benim için görüntü önemli diyorsan GT250 R derim
    Yok benim için sağlamlık güvenilirlik önemli diyorsan CBR 125 R dan şaşma derim naçizane.

dip not olarak burda şunu belirtmekte fayda var yanlış anlıyabilirsin belki gt250r kötü bi motor değil.ama bi hondanın yanına yaklaşacak kadar iyide değil.

3. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    CBR 125R'nin parçalarının çok pahalı olduğunu kötü bir şekilde öğrenmiş durumdayım. Hyosung'daki durumu bilmiyorum. CBR 125 yokuşlarda/artçıyla biraz bayılıyor. Yoksa güzel motor.

Kawasaki Ninja 250 de düşünülebilir, biraz daha pahalı ama.

Ben de uzun araştırmadan sonra risk almayıp CBR tercih etmiştim.

4. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Hondanın güvenilirliği belli tabi :) ama hyosungda fena değil gibi geliyor görünce :)

5. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki

Bülent abi olsun genede memnunsan ve motorunu seviyorsan her şekilde güzeldir :) hyosungun parçalarının bulunurlugu ve ücreti hakkında hiçbir fikrim yok. Kawasaki alıcaksam 600 lük alırım valla yani baslangıc için düşünmüyorum. Okadar paraya o motor değmez ve kawasakinin Türkiyedeki parça bulnurlugu gerçekten azmış. :( Kawasakinin 250 liğinin ücretine biraz daha ekleyince birazcık eskimiş bir zx6r alabiliyoruz oda farklı bir durum tabi :)

6. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    selam arkadasım

ilk motor olarak kawasaki ninja 250 ile basladım ve güçlü bir makine şehir içi şehir dışı geziler yapacaksan 250 cc motor iyidir diyorlar 125 cc kullanmadım ama cbr 125 güzel bir motor ..

hyosung yok artık türkiyede 2008 yılından beri bu marka kanuni güvencesinde ve yeni motorlarına da kanuni s&t yazıyor.. parça bulunurlugu en cok olan makine budur herhalde sonucta kanuni ..

fiyat olarak 2. el bi 250r 6.5 falan sanırım paran varsa hyo ıle basla ben olsam ve bu iki motordan birini sececek olsam hyo ıle baslardım ..

motor secmek cok zor ben bunun kararsızlıgını uzun sure yasadım ve aldıgım motordan memnununm bence alınabilecek en güzel motor kawasaki ninja 250r başlangıc ıcın :D Biraz asi ama herkesi üstünde tutmuyor o ayrı :D

7. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    hyosung alma arkadaşım cbr 125 her zaman değerlidir yada yamaha r-125 al sorunsuzluğun tadını çıkar ;)

8. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    HYOSUNG ALMAAAAAAA!!!! :D

Biraz bagırır gibi oldu ama goruntu ve fiyatına aldanma.

Recep Varlı bunu beğendi.
  9. Serkan User

Serkan User Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Ben motosikletimi 3500km' de ikinci el olarak 7000TL'ye aldım. Murat' da sıfır olarak 10500TL' ye sanırım. Benimkisi 2008 model, Murat' ınki de yanlışım yoksa 2009 modeldir.

1) Bu paralara, bu motosikletin neden değmeyeceğini düşünüyorsun da, 5000TL' ye CBR 125' in veya 6000TL'ye GTR 250' nin değeceğini düşünüyorsun? Böyle düşünmeni sağlayan etkenler nelerdir? Merakımdan soruyorum.

2) Geçen gün Z-Moto'da sohbet ederken şu an en çok işlem gören tüm yedek parçaların stokta olduğu söylendi. Olmayan parçalar için de aylarca bekleme olayı yokmuş.

3) ZXR250'ye 7000TL değmez, o paralara biraz eskimiş ZXR600 alırım dediğinde, alacağın ZXR600 97 modeli geçmez. Arada tam 11 yaş var. 7000TL' ye 97 model ZXR600 değer mi? Tartışılır...

Şahsi fikrim ZXR250 başlangıç motoru değildir. Çünkü gerçekten boyundan büyük bir güce sahip... Eğer haddini bilmezsen, haddini bildirecek tehlikede bir motosiklet... Bence başlangıç motoru CBR125, YBR125 veya GPR125' tir.

10. levent ert

levent ert Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    walla ilk motorum hysoung gv250 idi...bana hic sorun cıkarmadı(ayak muşulu haricinde ki onuda iptal ettirmiştim)
    hysoungu ikinci el alacaksan bu kanuniye geçmesi yüzünden oluşacak garanti kapsamına falan bak derim..
    ancak bence hysoung kötü bir motor değil..Hani millet Samsung marka televizyonlara cep telefonlarına bayılır ama motor hysoung olunca burun kıvırır.Cünkü cinli zannederler.Kore markasıdır Hysoung.
    cbr125 i bilmedigim icin bir sey diyemiyecegim...

11. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    hyosung.u eleştirmemizin nedeni kötü motosiklet yada kore menşeili olmasından değil yedek parça sıkıntısından yüksek servis ücretlerindendir yeniyken her motosiklet güzeldir farklar eskiyip yıpranmaya başladıktan sonra ortaya çıkar ;)

12. Serkan User

Serkan User Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Dip Not: 5000km bakımı için Z-Moto ile görüştüm. 140 TL tutuyormuş.

13. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Güle güle kullan mesajını zaten ben büyük bir zevkle vermiştim abi senin :)
    Gerçekten güzel bir motor ama ben değmez die düşünüorm. sen 7000 ytl ye almıssın onun üzerine bekleyip, sabredip 4-5 bin tl eklersen gayet yeni bi zx6r alabilirsin sanırım. Ben zx6r hastasıyım. ciddi ciddi çok seviyorum :) Z motor nerdeydi abi ? izmirdemi? Parçaların bulunması gerçekten sevindirdi beni . Yanlıs anlama ben tam bi kawasaki hastasıyım :) Sadece düşükleri biraz can yakıyor :)..

14. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Kanuni olması güzel oldu bence. Parça bulma olayları daha iyi gibi. Bu daha pozitif bir etki yarattı tabi :) Yorumun için teşekkürler. Bu arada hyo250 cbr 125 den daha güçlü dimi?

15. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    r 125 de güzel fakat biraz pahalı recep abi ya :(

16. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki

Görüntüsüne kesinlikle aldırmıyorum fakat 250 lik bir makina için norml bir fiyat yani..

17. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Suzuki gsr 600 ler gerçekten çok hoşuma gidiyor. kullanabilcegim bir motor gibi gözüktü gözüme.. tanıdıkların motorlarını kullandım hep. sizce nasıl olur ? naked bir motor racing gibi bir tepki vereceğinide sanmıyorum. gayet tatlı ve asil bir motor gibi gözüktü :)

18. Serkan User

Serkan User Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Benim anlamadığım 7000TL ZXR250 için değmez diyorsun ama aynı paraya GTR250 olabilir diyorsun. 7000TL ZXR250 için çok da GTR250 için iyi mi? Bunu çözemedim. Ayrıca "değmez" fikrin hangi kritere göre onu anlamaya çalışıyorum.

7000TL' nin üzerine 4000-5000TL ekleyince zaten sınıf atlıyorsun. Hani 300-500 desen anlarım da neredeyse bir motor parası daha ekliyorsun bütçene... Kimse 7000TL olan bütçesine acaba 4000-5000TL daha ekleyip ZXR600 mü alsam demez sanırım. 7000TL nerede 12000TL nerede...

Z-Moto'nun Showroom'u İstanbul Kızıltoprak'ya; servis ise Kartal'da...

Biri 250cc, diğeri 125cc

Bak bu motor için "değmez" dersen hak veririm sana işte... 125cc için bu para değmez gerçekten aynı paralara ZXR250 almak varken...

Gerçekten sana fikir vermek istiyorum bir ZXR250 kullanıcı olarak ama inan kriterlerini anlayamadım. İlk mesajında "başlangıç için ideal olanı hangisi" şeklinde fikir talebinle birlikte CBR125-GTR250 kıyaslaman var. Şu an itibariyle de GSR600' ü de seçeneklere dahil ettin.

CBR125 ortalama 5000TL civarında...
    ZXR250 ortalama 7000TL civarında...
    GTR250 ortalama 7000TL civarında...
    GSR600 ortalama 12000TL civarında...

Sana şöyle sorsam;
    Ne kadar bütçeyle kaç model civarında bir motosiklet düşünüyorsun?

19. dayanc

dayanc Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    GTR250 ben 5000 civarında olarak aklımda kalmış 6-7 civarıymış.. Cbr125 3.500 civarında.
    ZXR250 8000 civarı gözüküyor şuanda. gsr600 de hayalimde olan 3 motordan biri. bunlar : kawasaki ninja zx6r honda cbr 600rr ve gsr 600.
    zaten ben bu 2 sinden birini alıp 1 yıl kullanıp diger 3 motordan birini almayı düşünüyordum. fakat gsr 600ün videolarına bakarken çokta zorlamayacak bir motor olarak düşündüm. bana fikir veren bir abimde böyle destekledi düşüncemi. o yüzden yazdım. ben burda fiyat konuşmuyorum sadece o motora 8000 verilmez diye düşündüm. yanlıs anlamayın :) Kesinlikle bütce falan karsılastırdıgım yok. Bir hayali zaten gerçekleştirmek için çalışmak gerek. o kendiliginden gerçek olmuyor malesef. hemen olacak diye birşeyde yok. önemli olan HEDEF BELİRLEMEK olarak düşünüyorum. Saygı ve sevgilerimle Serkan abi. :)

20. Serkan User

Serkan User Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok

Canım kardeşim sevgi de saygı da benden sana olsun.
    Aklında kısa bir süre sonra 600cc sınıfına geçmek varsa geçiş dönemini en uygun maliyetle aşmak bana göre mantıklı olanı...
    Uygun fiyatta ve şık görüntüde en iyi seçenek sanırım Derbi GPR125R...