Cbr 125r Aldım Bi Kaç Sorunum Var

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Ramazan USLU tarafından paylaşıldı.

1. Ramazan USLU

Ramazan USLU Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda

köşelerde 2 boşta boru var bunlar nedir birde içerde kırmızı siyahlı bi kablo var boşta duruyor ve son olarak paylaştığım resimdeki kalın boru (3.resım ve son resım) Bu benzin hortumumu bu nasıl olmuşsa cıkşmış 2 gün oldu motoru alalı daha 1 kere bindim ben yerıne takdım ama tam açıklığa kavuştutusak süper olucak alalı 2 gün oldu akü bitti aküyü söküp götürüp şarj mı ettiriyim sizce ? yoksa vurdurarak çalıştırabılıyormuyuz. güzel cvplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hocam hoşgeldin de... Kusura bakma ama google amca daha iyi bilir. Sanırım merhaba demeden cevap veren tek şey arama motorları... Bura ise sosyal paylaşım forumu... Yani insanlar var.

Kısacası önce kendinizi tanıtsanız, bir merhaba deseniz daha sonra soruları yönlendirseniz daha çok yardımcı olacak arkadaş bulabilirsiniz. Tabiki tercih sizin saygı duymalıyız.

Sevgiler.

Şenol SEL bunu beğendi.
  3. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Köşelerdeki 2 boşta boru sanıyorum 1 ve 2 resim, yan yatmada fln basıncı engellemek için yağ ve benzin atmaya yarıyor olması lazım. Yani her motorda var.

Aynısını burada farklı bir motorda da görebilirsin. (Ayak paglerinin önüne bak) http://www.raptorsandrockets.com/images/Yamaha/2009y/2009_XJ6_010.jpg

3 ve son 5. resimdeki hava (emme manifold) hortumu olması gerekiyor. Tam yerinden anlayamadım. İyice bir sıkışması lazım. Çıkmamalı. Hatta hiç kaçak olmamalı. Yoksa eksozdan çiğ yakıt atar. Öküsürür. Yani verimsiz benzin yakar.

4. resimdeki nedir anlamadım

Vurudurarak değildi araba aküsü ile senin aküyü takviye edip çalıştırabilirsinç Akü tam bittiyse hiç çalışmaz çünkü.
    10 dk çalıştıktan sonra kapat. Sonra tekrar kontakla çalışmıyorsa akünün ömrü bitmiştir.

4. Ramazan USLU

Ramazan USLU Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    çok teşekkür ederim cvplar için o 3ve5 resımdekı kalın olan çıkıktı şöle bi baktımda kendı kendıne hatta çıkıcak bir boru değil anlam veremedım ve akü götürdüm ölçtürdüm bitikti doldurttum kontrolde etti bişey yok dedi. getırdık taktım akşam olduğu için suremedım ama motor çalıştırdım 20dk kadar susturup çalıştırdım ertesi gün dedım okula gidem bi bindim fıs :D akü gene felc daha 1 gün önce fullenen akü gene bitmiş.hemde hiçbişey yapmadan bakalım zaten gecen hafta aldım 1 yıl garanti verdi aldığım yer götürüp vereyım yapsınlar duruma göre buradan tekrar bilgilendırme msj yazarım durumla ilgili tekrar teşekkürler.

5. sercankonak

sercankonak Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Galiba en iyi soruyu, firma yetkilileri cevaplar.

Şöyle bir adres işini görebilir kardeşim, işin aceleyse; direkt çağrı merkezini arayabilirsin.
    Honda ;)